Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

przeglądam inne wątki na temat zalewania wnętrza auta przez wodę i nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat odprowadzenia wody z dachu panoramicznego. Po testach szczelności stwierdziłem, że lejąc wodę na dach w okolice przodu prawego relingu, słychać bulgotanie w słupku A i po chwili za schowkiem pojawia się wodospad. Praktycznie cała woda wylana na dach ląduje za schowkiem, gdzie jest gąbka, która chłonie wszystko i z niej leci dalej pod wykładziną pod fotelem przednim pasażera aż do tylnej kanapy. Cała prawa strona wnętrza pływa. W pierwszej chwili myślałem, że to przecieka gdzieś przy mocowaniu relingu, ale z tego, co udało mi się ustalić, relingi mocowane są do specjalnych mocowań schowanych za podsufitką, a te mocowania to nie jest profil zamknięty, którym woda przedostawałaby się do słupka A, więc to raczej nie tu jest przeciek - podsufitka jest cała sucha. Ktoś może wie, jak i którędy przebiegają kanały (a może wężyki) z odprowadzeniem deszczówki z dachu panoramicznego? W podsufitce w okolicach szyberdachu nie ma śladów wody...

Nasz zatkane odpływy za nadkolami. Tam jest pełno wyschniętego błota i woda wlatuje otworem od odpowietrzenia. Najlepiej zdjąć nadkole i wyczyścić, ale doraźnie można przebić tą warstwę cięgnem linki rowerowej wpychając w otwory spustowe od góry i przepłukać wodą.

To jest jakaś myśl. Jutro sprawdzę za nadkolem. A otwory spustowe od góry to które? Tak naprawdę, to nie widać zbytnio żadnych otworów od góry w okolicach relingów i dachu panoramicznego. Załączam zdjęcia i film: 

20181030_182917_resize.jpg

20181030_182838_resize.jpg

Otwory spustowe z przodu widać w rogach po zsunięciu szyby. One odprowadzają tylko to, co przeleciało przez uszczelkę. 

Tą czynność z linką cięgna robię 2 razy do roku, a przeciekło mi tylko raz na wiele lat.

za nadkolem to są te co już robiłeś pisałeś mi na priv , że daj sobie spokój albo to co ci pisze od szyberdachu ale jeżeli dobrze jest uszczelka a łałeś wodę na relingi i leciała w dół to dalej obstawiam co było u mnie . Przednia szyba prawy dolny róg . Woda jest okrutna w leci jednym miejscem a wyleci gdzie indziej . Przejrzyj szyberdach a jak nie to szyba według mnie

lapka2.gif

Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:
Poprawcie, nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!:
Trochę szacunku dla czytających.

Regulamin pkt. 5.6 interpunkcja. - mireczek01

Na tym filmie https://youtu.be/y9TqR9qTFK4 widać, jak z lewej strony auta woda zapełnia szczelinę i zlewa się po szybie. Z prawej strony przy dużym napływie też przelewa się i spływa po szybie, ale jak tylko przestaję lać (albo kiedy napływ jest niewielki), woda ze szczeliny znika (dostaje się do karoserii i płynie za schowek).

Tutaj https://youtu.be/UQHhc10obwM widać listwę, na której jest reling i pod którą jest nieszczelność - nie wiem, jak to się demontuje, żeby zajrzeć, jak to wygląda pod spodem i gdzie jest dziura. A może tam właśnie pod tymi listwami są odprowadzenia wody i wężyki, których bez zdjęcia listew nie widać? Tylko którędy te wężyki dalej idą i gdzie się kończą???
Edytowano przez leelook

Nie próbuj nawet ruszać tych listew, one są wklejone i jakakolwiek próba podważenia spowoduje połamanie. Zdejmij od środka osłonę prawego słupka od przedniej szyby i tam ida rurki odprowadzające wodę. Wchodzą one na górze do króćców od solardachu a na dole idą do podszybia. Najprawdopodobniej zatkane są przewody na dole w podszybiu. 

Tutaj masz link do podobnego tematu:

Problem rozwiązany - winowajcą okazał się wypięty wężyk, który prowadzi od otworu spustowego spod listwy pod relingiem. wężyk jest "na styk" - moim zdaniem za krótki i może wysunąć się z gumy, która jest wciśnięta w blachę rozdzielającą kabinę od podszybia. Właśnie przez tę gumę woda dostaje się dalej do komory podszybia i stamtąd spływa drugim takim gumowym przelotem za nadkole. Wpiąłem co trzeba i dodatkowo wzmocniłem połączenie bardzo mocną taśmą klejącą. Kilkuminutowe testy szczelności pokazały, że woda z dachu pojawia się już w podszybiu, a za schowkiem nie pokazuje się ani kropli. Załączam zdjęcia dla innych, którym przytrafi się podobna usterka.

20181110_140142_resized.jpg

20181110_140200_resized.jpg

20181110_140212_resized.jpg

20181110_141650_resized.jpg

20181110_141655_resized.jpg

20181110_141707_resized.jpg

20181110_141714_resized.jpg

20181110_141718_resized.jpg

20181110_141747_resized.jpg

20181110_153107_resized.jpg

20181110_153109_resized.jpg

20181110_192404.jpg

20181110_192522.jpg

Witam temat  wody  w samochodzie. Dziś u mechanika  sprawdziłem  kanaliki  dopływów  w podszybiu, odpływ  klimatyzacji, wszystko  wydaje  się być  dobrze. Mechanik  podejrzewa  kanały  odpływu  w szyberdachu  ( solar) ale niestety  nie wie  nic  na jego temat  i odpuścił. Moje pytanie  do was  gdzie  znajdują  się te  rurki  odpływu? Czy jest  możliwe  że po praniu  auta  któryś  z pracowników  mógł  przypadkiem  je wypiąć  lub  uszkodzić?

Odpływy z dachu znajdują się w przednich slupkach po obu stronach i w obu boczkach w bagażniku wezyki idą do nadkoli. Tak jest w megane 3

Połączyłem z istniejącym tematem. Poczytaj go od początku.