Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

System Start-Stop TCE


lubowitz78

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Powiedzcie mi jak to jest z system START-STOP w naszych Megankach???

Tzn-co z rozgrzaną turbiną jak się wyłącza silnik? Jest jakiś system smarowania?

Czy można go spokojnie używać,czy jednak należy uważać ze względu na turbinę ,żeby jej za wcześnie szlag nie trafił???

Nie mam pojęcia jak to jest rozwiązane w naszych samochodach i czy jest to dobrze pomyślane .

Nie chciał bym,żeby przez używanie tego systemu posypała mi się w niedługim czasie turbina-bo tak po dłuższej jeździe autostradą-wjazd w miasto-śwatła i system wyłącza nam silnik na rozgrzanej do czerwoności turbinie.

Jeśli Ktoś z Was wie jak to jest rozwiązane i ma wiedzę na ten temat,będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na moje pytania :rolleyes:

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum też były dyskusje na ten temat. Szukaj, mi się nie chce ale pamiętam, że jest co czytać :)

Przykładowo z innej marki. Mam taki system w służbowym dieslu Toyoty, a właściwie BMW. Dyskutowałem trochę w ASO jak to jest i czy to dobrze, że system wyłączy mi silnik gdy zjadę np. z trasy coś zapisać lub na autostradzie przed bramkami. Pracownicy ASO zdecydowanie potwierdzili, że to nie jest funkcja dobra dla silnika tylko dla ekologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie robię albo odruchowo przed pierwszym zatrzymaniem. Podobnie robi mój tato w Kia Rio IV i wielu innych użytkowników aut z tym dobrodziejstwem. Mało tego. Nagłe zatrzymanie rozgrzanego silnika z turbo to jedno ale wspomniana Toyota potrafi wyłączyć silnik przy pierwszym zatrzymaniu nawet po 300 metrach od ruszenia co też jest przecież nie dobre dla silnika (zimnego silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chucky80 źle interpretujesz. Nigdzie nie napisałem, że

25 minut temu, chucky80 napisał:

wszystko co z turbina to zło:)

zaprzeczam również

25 minut temu, chucky80 napisał:

Kolega ma chyba uraz jakiś i nie ma wątku w którym by się negatywnie nie wypowiadał:)

A jeśli twierdzisz inaczej to daj mi przykłady moich wypowiedzi.

 

Użytkowałem/użytkuję/będę użytkował turbodoładowane silniki ale robię to zgodnie z przeznaczeniem tzn. przykładowo turbodiesel nie jest dla mnie do małego miasta i jeżdżenia w koło komina tylko na dłuższe odcinki i w trasę ale to chyba wiemy wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbiny mają dodatkowe chłodzenie wodne, także nawet po mega butowaniu na niemieckich autostradach jak auto gaśnie samo z siebie to nie ma problemu.

 

Megane to mój 4 samochód z tym systemem i mi nie przeszkadza :), a jak przy okazji słuzy ekologii to tylko widzę w tym +.

 

W focusie 200.000 z systemem, w octavii teraz 130.000 i żadnych problemów - a system tak jak pbet pisze - potrafi zgasić auto latem po 300m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!