Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie opony


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa opona to nowa guma - używki nawet w "super stanie" to jednak guma która już swoje przeszła i właściwości ma inne.

Moim zdaniem jeżeli ktoś nie musi liczyć każdej złotówki do końca miesiąca to warto kupić nowe, a w zależności od zawartości portfela wybrać model.

A ostatno policja zaczela sie czepiac opon wiec posiadanie dobrych moze sie zrekompensowac szybko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile ta używka ma lat i ile sezonów chcemy na jej pojeździć, ja kupuję używki po 50-75zł (roczne, maks półtoraroczne) bo liczę na to, że jeszcze maks 2 sezony na nich pojeżdżę.

Chociaż po śniegu nie jeżdżę tak dużo (ostatnio), a na lód to i tak nie ma to znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam kupile nowe Firestone Winterhawk

Ja również w tym sezonie kupiłem takie oponki i jestem bardzo zadowolony , na lato mam dunlopy ( też nowe ) . Kiedyś kupowałem używki , ale od kilku lat jak wymieniam to tylko na nowe . Naprawdę warto inwestować w nówki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na zimę mam z przodu bf godrisch , z tyłu pneumat . Letnie mam cztery równe michelin asymetryczne ale jeszcze na nich nie jechałem . Uważam że powinno się kupować nowe oponki , ale jest wiele używek w dobrym stanie i za niewielkie pieniądze. Każdy kupuje to na co go stać i na co ma ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nowe to oczywiste cena w porównaniu z podobnymi używkami jest większa ale gwarancja i bezpieczeństwo jakie dostajemy gratis do nowych przechyla szalę na ich stronę życie jest więcej warte niż np 150 zł różnicy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!!!]

bardzo mądrze a trzeba pamiętać że cena tej samej opony o innym indeksie prędkości czyni tę oponę tańszą , nie potrzeba wszystkim opon o ind.H czy wyższym . Jeżdzicie szybciej niż 200km/h ?

[nie cytujemy całości posta pod którym odpowiadamy] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę żadne opony nie uchronią nas przed stłuczką czy ewentualnym wypadkiem jeśli nie zachowamy przynajmniej podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Dobra nowa opona na pewno je zwiększa lecz nie należy sądzić, że w 100% gwarantuje :-> Ja zawsze kupuje nowe opony i uważam że tylko tak powinno się postępować, no chyba że ktoś jezdzi starą furmanką z sianem po polach lub potrzebuje do lekkiej przyczepki :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!