Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

michal39

Megane IV phI Przebieg 4600 i zaplona kontrolka oleju-dolewac czy zmieniac na nowy?

Recommended Posts

Megane-grandtour-sce115 czyli 1.6 benzyna

Przebieg 4600 i zapalona kontrolka oleju-dolewac czy zmieniac na nowy i czy mozna to zrobić w ramach gwarancji (rozszerzony pakiet na 5lat) ?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL. - mireczek01

Wymienić w aso

Ale odpłatnie. Pierwsza bezpłatna wymiana w ASO albo po 30 tys albo po 2 latach. Zależy co szybciej. 

Przy takim spalaniu oleju to wystarczy dolewać i raz na jakiś czas zmień filtr :) bez wymian. Oczywiście żart. 

Jedz do ASO bo nowy samochód nie ma prawa pić oliwy, zgłaszaj problem bo po wpisach na forum widać że sce ma jakiś problem.  

michal39 Jaki był stan oleju jak odebrałeś auto? Na początku możliwe jest zużywanie oleju przez silnik. 

Jedź do serwisu Renault. Ja u siebie pierwszą wymianę robiłem przy ok. 13000 km (nie robiłem dolewek).  Mam pakiet serwisowy na 5 lat ale wymiana i olej odpłatna. Za rok będę miał w ramach pakietu serwisowego. Olej sprawdzam co 1500 - 2000 km i nie widzę ubytków oleju.

Wymianę oleju robiłeś w ASO czy na własną rękę poza serwisem? Jaki koszt był części i robocizny? Części oryginalne czy zamienniki?

Robiłem w aso z ich olejem i filtrem oryginalnym. Olej wziąłem w bańce 4 litrowej i 1 litrowej (tak w razie czego na dolewkę). Razem wyszło 338,00 zł, z tego robocizna 115,00 zł.  Nie chce mi się tracić czasu i nerwów  jeżdżąc po dziuplach, do aso mam ok. 1 km. :-)

żona pojechała sama, powiedzieli ze wszystko w porządku "bo ten typ tak ma" i skasowali 40zł za dolewkę.. bez sensu, ale załatwiła jak chciała.

Ja mam przejechane 10 tys i nie dolewałem oleju i nie widzę aby jakoś szczególnie się zmniejszyła ilość jak sprawdzam czasami.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się