Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane iv nowe 1.3 tce wątpliwości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
x
Jestem szęśliwym posiadaczem Renaulta Megane  IV 1.3 tce 140 km, manual.
Mam wątpliwości co do pracy silnika zaraz po uruchomieniu w temp. do 5 stopni.
x
Dziś nagrałem filmik, link poniżej, czy to jest falowanie, czy to normalne zachowanie?

x

https://youtu.be/ryMHtJnFoxU
x
Dodam, że auto ma przejechane niecały tysiąc km.
x
Drugi z objawów, który mnie niepokoi to lekkie szarpanie podczas jazdy w okolicach obrotów 1,7-2 tys zwłaszcza na 3 biegu.
x
Będę wdzięczny za pomoc lub ew. jakieś wskazówki

x
x

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed uruchomieniem silnika, wyłączamy światła, radia i inne urządzenia pobierające, Te falowanie mogą być od nieszczelność dolotu albo dużo pobór prądu. Bo na filmu widać że masz włączone światła, Radia i coś tam jeszcze masz włączone przed uruchomieniem. 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to trabant z prądnicą że trza wszystko wyłączać przed rozruchem ? O_o To auto z 2018r które w momencie rozruchu wyłącza samo rzeczy które ten rozruch mogą utrudnić. Tu jest poprostu kolejny przykład że chłopaki z działu softu do silników się na tym nie znają i piszą na pałę. Daję głowę że na zimnym silnik jest zalewany wiadrami paliwa jak to w reno bywa. Albo ekologia ma tu coś do gadania i tak się ten silnik zachowuje na zimnym. Jest jeszcze możliwość że liczniki elektroniczne są wyczulone na najmniejsze wahania obrotów nie to co stare analogowe, nie wiem ale znów kaszana.

 

Dziwnym trafem po dopracowaniu softu w 1.4 tce przez tjunera nie występują poszarpywania na zimnym i falowanie obrotów.

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, airbites napisał:

Przed uruchomieniem silnika, wyłączamy światła, radia i inne urządzenia pobierające, Te falowanie mogą być od nieszczelność dolotu albo dużo pobór prądu. Bo na filmu widać że masz włączone światła, Radia i coś tam jeszcze masz włączone przed uruchomieniem. 

Niech kolega jeszcze raz obejrzy ten filmik, światła, radio i cała reszta jest włączana po uruchomieniu silnika.

Edytowane przez rafa85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, airbites napisał:

Przed uruchomieniem silnika, wyłączamy światła, radia i inne urządzenia pobierające, Te falowanie mogą być od nieszczelność dolotu albo dużo pobór prądu. Bo na filmu widać że masz włączone światła, Radia i coś tam jeszcze masz włączone przed uruchomieniem. 

 

 

No No. Jak w roburze. 

U mnie to samo bujanie już od 4 lat. Na zimnym tez szarpnie. Takie uroki bezpośredniego wtrysku i normie euro6. Na zimnym wacha leje się strumieniem. Wali z rury aż miło. Wóz chce jak najszybciej nagrzać katalizator. A u Ciebie jest jeszcze GPF. 

Tak jak to wcześniej kolega zauważył.

W BMW z silnikiem n53 mam taki sam objaw. (6cylindrow w rzędzie wiec powinien chodzić jak zegarek), stara BMW 3 z 89 roku z silnikiem m20b25 chodzi jak zegareczek ale ma wtrysk sekwencyjny i pali na rozruchu 23/100 przy tylko 170 koniach wiec coś za coś. 

 

Takie uroki ekologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

czyli generalnie zachowuje ci sie podobnie autko?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

ok. dzieki za info. troche mi kamien z serca spadl bo myslalem ze jestem odosobnionym przypadkiem. ;)) a na jakich obrotach z reguly starasz sie go trzymac podczas normalnej jazdy? 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.6 literki PL

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi facet w ASO Renault powiedział żebym po gwarancji skoczył sobie do jakiegoś tunera zmienić mapę silnika bo wtedy to jest całkiem inny silnik a nie dlawiony zajechanymi mapami Renault bo takie narzuca ekologia. Dotyczyło to 1.2 Tce 130KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!