Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czas rozgrzewania 1.4TCe oraz 1.6 110KM


MichalVTS

Rekomendowane odpowiedzi

1.6 K4M do 2007 roku mialy termostat do 87 stopni, a po 2008 roku termostat do 83 stopni. U mnie przy - 2 stopni rano po odpaleniu czekam jakiś 15 sekund i potem ruszam z parkingu. Po ok. 3 km wskażnik wody zaczyna podnosić i dopiero po 8 km jazdy dochodzi do 80 stopni. Oczywiście bez włączenia ogrzewania. Wieczorem nagram kamerką z obd ile minut potrzebuje żeby przekroczył 50 stopni wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitrek napisał:

Ależ turbina ogrzewa się od gorących spalin wylatujących z cylindrów a nie od tarcia :D:D:D

Spaliny z cylindrów są gorące od pierwszego cyklu spalania. Zapewniam Was :D

Więc kolego nie pomaga rozgrzać cieczy w tym silniku jak układ chłodzenia połączony jest z turbinka???? pomyśl tak na swojski rozum:5_smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje trochę niefortunnie to napisałem ale napewno wytwarza ciepło podczas obrotów to nieuniknione, mnie w tym temacie tylko chodzi o udowodnienie ze zaden silnik w kilometrz nie nagrzeje się od 0-do 50 st. i tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem lekko odśnieżyć dziś auto w związku z czym kilka minut na wolnych pochodziło. Pierwszy (mały) kwadracik zapalił się po około 1-1,5 km, drugi (duży) jakieś 3-3,5 km od startu. Jazda bez zatrzymania, prędkość maksymalna 50km/h. Temperatura wg auta 0 st.C. Klima włączona na 3/8 obrotów, ustawione 20 st.C i nawiew na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pebt czyli nie jest możliwe fizycznie odpalając samochód zimny ruszając od razu zagrzać go do 50 stopni w kilometr ,twój stał przed jazdą ok. 2-3 min. i zagrzał się po 1.5 km więc mniemam że te 3 min. to zrobię 2-3 km więc zagrzewa się podobnie do 1.4 tce mnie dziś rano 50 wyskoczyło po 4.1km od razu ruszając .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma takiej możliwości. Przecież pisałem.

16 godzin temu, pbet napisał:

Wolnossak grzeje się szybko ale w 1 km nie ma raczej szansy. U mnie pierwszy kwadracik pojawia się po jakiś 5 minutach od uruchomienia na wolnych obrotach przy lekko minusowej temperaturze (czas odladzania szyb) albo około 2-3 km od ruszenia bez grzania na postoju (oprócz zejścia ze ssania).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fullxda napisał:

...ale weż liter wody a w silniku jest bodajże 5-7  a w małym obiegu polowa tego wiec podłącz mocna grzałkę z czajnika 2000w i z temp. 0 stopni zagrzej ta wodę do 50 stopni życzę powodzenia w minutę .....

Porównanie mocno chybione. Zdajesz sobie sprawę jaka jest różnica powierzchni wymiany ciepła, grzałka-woda, a silnik-płyn chłodzący?

Mam do firmy  3 km, cztery zakręty i jedna długa prosta, zakręt i wjazd na parking, w godzinach rychło rannych ruch praktycznie zerowy, sygnalizacja świetlna pulsujące żółte. Przy obecnych temperaturach, parkując auto po firmą mam zawsze połowę skali miernika temperatury. Układ klimatyzacji ustawiony na 20,5 oraz "auto", jadę normalnie, kręcę silnikiem w granicach 3 tysięcy obrotów.

ps

Filmów nie będę żadnych nagrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lelupi napisał:

Nie papuguj.

Ja ogólnie mam taaakiego ptaaaka że ...ostanio bylem na rybach i złowiłem taaaką rybe ...tez filmów nie będę nagrywał kolega pbet juz wyjasnił jak nagrzewa sie ten silnik dzisiaj jechał więc .Ps. miałem juz parę samochodow w życiu i wiem jak się nagrzewają nie licząc jednego zimnego diesla -wyjaśnij jaka jest różnica konstrukcyjna między 1.4 a 1.6 że jeden nagrzewa się normalnie jak większość silnikow a drugi 1.6 sławny nagrzewa się w kilometr a po 3km masz już 90 st.przy temp. 0 przecież ten 1.4 wywodzi się z silników wolnossących 1.4 -1.6 tylko nissana ;w 2009 renault dołożył do niego turbine ; takze bajki to ja słyszałem dawno temu teraz znów muszę wysłuchiwać , jeśli jest ktoś ze ślaska z silnikiem 1.6 chętnie porównamy realnie mam skaner obd zapraszam do Bierunia.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.6 literki PL

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fullxda napisał:

Ja ogólnie mam taaakiego ptaaaka że ...ostanio bylem na rybach i złowiłem taaaką rybe ...

Noto masz problem, przykro mi, ale w tym temacie nie pomogę... Ochłoń trochę.

Nie jestem ani smarkaczem, ani gówniarzem, w tym tonie, rozmowa z mojej strony, zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się kolego wierze ci !święta idą muszę sprzedać moje tce i kupić stare dobre mega grzejące 1.6 zaraz będę gadał o tym z zona może ja przekonam że ciepło będzie miała już po kilometrze w dzisiejszych temperaturach hihi. Och Polacy jeden mądrzejszy od drugiego ...ps. jednak szkoda mi go sprzedawać bo jak jadę to mi paliwa przybywa taki oszczedny nowoczesny i marnuje bardzo mało paliwa na rozgrzewanie.Ja ogólnie nie chciałem nikogo obrażac tylko wkurza mnie jak ktoś gada głupoty żaden z was nie wspomina że samochód stoi na wolnych obrotach przy zamykaniu garażu czy odśnieżaniu potem ruszacie 3 zakręty 2 km i juz w firmie i masz 90 st. Niestety takie rzeczy to tylko w ERZE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dziwicie, że pierwsza kostka wskoczyła po 700m. Jakby nie stał tych 3min to na pewno by nie wskoczyła.

 

U mnie jest tak:

- jak stoję 3min przed jazdą to pierwsza kostka wskoczy do 1km (nawiew wyłączony do czasu pojawienia się pierwszej kostki później dwa listki i 22,5 st na szybę)

- jak jadę od razu to pierwsza kostka wskakuje po 2,2km

 

Dziwi mnie tylko szybkie pojawienie się drugiego paska u mnie pojawia się jak przejadę 6km.

Sprawdzane przy temperaturze -1

Edytowane przez kede86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj rano zrobiłem test.

Temp -2.

Klima off, nawiew 21 stopni, prędkość 2 (jeden cały listek) na szybę i nogi.

Ruszyłem od razu po uruchomieniu silnika, pierwszy kilometr prędkość około 30-40km/h, później 60-90km/h.

Pierwsza kropka zapaliła się po dokładnie 3,5km.

Druga kropka nie zapaliła się w ogóle, dojechałem do roboty po 9,8km.

 

Postaram się zrobić podobny test z wyłączonym nadmuchem bo w sumie pod robotą to w kabinie było bardzo ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę ucichł. Z racji tego, że chwilowo jeżdżę służbowo VW Golf VIII to muszę pochwalić inżynierów za podgląd w temperaturę oleju z poziomu zegarów. Każdy szanujący się producent samochodów powinien udostępniać taką funkcję. W końcu ten parametr ma kluczowe znaczenie dla świadomych użytkowników samochodów.

Ale do rzeczy. Zobaczcie ile czasu i kilometrów minęło w terenie niezabudowanym od momentu nagrzania się płynu chłodniczego do osiągnięcia podobnej temperatury przez olej.

image.thumb.png.30b72e51db5bd966caf2fae5bebd952b.png

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!