Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam szanownych kolegów.

Mam taki problem...

Przestało mi działać automatyczne podświetlenie przedniej lampki podsufitki , podswietlanie lewych drzwi pasażera oraz zapalniczka.Czy obstawiacie że to bezpiecznik?Jeśli tak można prosić o info który dokładnie wymienić ? Jestem kiepski w tym temacie dlatego bardzo proszę o pomoc.

pozdrawiam.

Pewnie jakieś LEDy montowałeś?

Tak :) wymieniłem żarówki do podswietlania tablic rejsteacyjnych

Dnia 1.12.2018 o 10:16, pbet napisał:

Pewnie jakieś LEDy montowałeś?

Tak :) wymieniłem żarówki do podswietlania tablic rejstracyjnych.Co teraz?

Ano nie wiem bo mnie to nigdy nie interesowało. A skąd wiedziałem, że LEDy montowałeś? Bo sporo użytkowników miało takie problemy. Znajdź te problemy, znajdziesz rozwiązanie.

A tak z ciekawości, jak wsadzisz znowu zwykłe żarówki to jest ok czy nie?

Bezpiecznik/i na lewo od kierownicy niżej, sprawdź, nie pamiętam który, zrobiłeś zwyczajnie zwarcie stąd ten problem, ledy nie mają tu znaczenia, chyba, że za mocne zacząłeś montować.

Naszła mnie taka oto refleksja: nie wiem po co Wam ledy w rejestracji, ale jeśli już to robicie, stańcie przez chwilę za samochodem i podumajcie tak długo, aż nastanie wieczór. Jechałem w piątek rano za autem (chyba Seatem Ibiza, może Puntem), które tak dawało >>po oczach<< nieskończenie białymi lampkami, że ewidentnie było to uciążliwe. Tablicy to nie oświetlało, przypominało to raczej dzienne ledy, które w deszczu są średnio przyjemne dla współużytkowników drogi (tak, w piątek padał deszcze).

• Like 1
  • Zmieszany 1
  • +1 1

bo debili na drodze nie brakuje i wszystko można ale z umiarem a nie latarnie z samochodu robić. 

W Megane raczej nie ma tego problemu bo światło leci prosto w dół,
ale też się spotkałem chyba w jakimś audi że te światła świeciły po oczach komuś z tyłu.

20 minut temu, konwil napisał:

Naszła mnie taka oto refleksja: nie wiem po co Wam ledy w rejestracji, ale jeśli już to robicie, stańcie przez chwilę za samochodem i podumajcie tak długo, aż nastanie wieczór.

Popieram kolegę, jakieś szaleństwo nastało na zakładanie ledów do oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Dodatkowy wydatek a nie oszczędność.  Mało kiedy nie rażą po oczach. 

• Like 2

Mnie też to bawi, choć nie spotkałem się jeszcze z takim autem, gdzie te ledy jadą prosto po oczach (na szczęście). Zawsze mam wrażenie, że ci ludzie chyba bardzo jarają się fajnymi cyferkami i literkami swojego numeru rejestracyjnego. Być może często łamią ograniczenia prędkości i to takie ludzkie zachowanie, żeby ułatwić innym odczytanie numerów na nocnych fotkach z fotoradaru :D

• Like 1

Bez przesady Panowie, lubię LEDY i sam mam w środku na rejestracji, ale to też trzeba z głową dobrać barwę i odpowiednią moc, właśnie, żeby to nie paliło po oczach/asfalcie. Kto co lubi, ja np lubię to i mam tego pół szafy.

• Like 1

2 godziny temu, blake napisał:

Kto co lubi, ja np lubię to i mam tego pół szafy.

Wiemy. Nawet tam gdzie nie powinieneś ich mieć.

Powinienem je tam mieć i tam są.

zupełnie panowie odbiegliscie od wątku.Nikt nie pomógl.może jakies sugestie?

Po lewej stronie pod kierownica mąsz bezpieczniki, zaznaczyłem Ci którys z tych dwóch. A co do samego tematu to na tym forum wola zlinczowac Cię bo założyłes sobie ledy niż zająć się tematem i pomóc, bo nie ma homologacji itd itd także nie przejmuj się, po mnie też zaraz pocisna, ale wy** mam. 

20181222_015253.jpg

sory za fotkę przewróciło ją trochę ;p

a co do ledow to elegancja, nigdy nie wrócę do żołciakow, blee, 

20181214_235144.jpg

• Zwycięzca 1

Wymiana żarówek w tablicy nie ma związku z brakiem oświetlenia w kabinie i drzwiach pasażera. W dziale "PLIKI" masz schemat rozmieszczenia bezpieczników kabiny. Tam szukaj uszkodzonego bezpiecznika. Prawdopodobnie uszkodzony bezpiecznik F18, znajduje się o 3 miejsca poniżej tych co zaznaczył mój przedmówca. On właśnie podaje zasilanie do przedniej lampy sufitowej i przednich drzwi pasażera.

• +1 1

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się