Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podnośnik szyb plastikowy ślizg POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

proszę o pomoc, skrzywiło mi się ramię podnośnika przedniej prawej szyby w Megane III, wydaje mi się, że plastikowy ślizg się rozwalił. Dlatego pytanie czy ktokolwiek z Was posiada ten plastikowy element, zdjęcie w załączniku.

nigdzie nie ma tego elementu, są do megane I czy II ale do III niestety nikt nie oferuje.

 

Na zdjęciu element zaznaczyłem w kółku, natomiast mam pytanie czy sądzie, że uda się go włożyć gdyż w miejscu zaznaczonym strzałką jest wypustka na śrubę.

proszę o pomoc !

FC392569-FBD2-45F3-801A-C942E39C51A9.jpeg

0AF4F29E-A6E0-463E-84C9-FAB7C8E5ECBB.jpeg

Edytowane przez Dawid2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, jak sądzicie czy lepiej kupić używke po demontażu czy nowy ale nie oryginał np Merelli:

https://allegro.pl/podnosnik-szyby-renault-megane-iii-i7294666002.html

 

oraz jakim materiałem zaślepić otwory serwisowe ponieważ oryginalne poszły w strzępy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używkę i od razu nasmaruj. Te mechanizmy padają, bo pracują na sucho. Fabryczny smar się wyciera lub spływa z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady ! :) 

jestem po wymianie mechanizmu i przyznaję, że ściągnięcie tapicerki drzewi jest banalne ALE z założeniem już gorzej ... nie mniej jednak kupiłem używany mechanizm wyczyściłem go benzyną ekstrakcyjną i nasmarowałem „obficie”.

wspomagałem się youtube 

 

Dla zainteresowanych znalazłem super patent na ściągnięcie rączki drzwi (tej trzeszczącej). Wszędzie pokazane jest by ją bardzo mocno ciągnąć uprzednio podwarzając, ja w małą szczelinę na dole rączki włożyłem jeden róg klucza 10tki i zrobiła się dźwignia która ku mojemu zdziwieniu od razu podważyła rączkę na tyle, że mogłem ją swobodnie dalej otwierać DELIKATNIE ją odrywając.

Dodatkowo przy całej operacji chciałem wymienić ogranicznik drzwi, ale nie byłem w stanie odkręcić śruby od karoserii .... jakieś pomysły co z tym zrobić ? Oczywiście wd-40 nic nie dało ... (chodzi o śrube na torxa tą po stronie słupka)

dobrym pomysłem było także dołożenie maty wygłuszającej i powiem Wam że to tylko jedne drzwi (narazie te) a wrażenia w samochodzie już o niebo lepsze!!

kolejne pytanie do tych z Was którzy wygłuszali swoje Meganki jak wygłuszaliście tylne nadkola  ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!