Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
kecyrf

Megane III phI awaria szyby elektrycznej

Recommended Posts

Witam. Mam problem z domknięciem szyby przedniej pasażera. Przed wczoraj żona miała problem w czasie jazdy z domknięciem szyby, ale na siłę zamknęła naciskając na przycisk i ręcznie podciągając szybę do góry. Wczoraj zostawiła auto na noc z uchyloną szybą i rano chciała zamknąć i szyba zjechała jej na dół (wystaje tak z 1/4). Czy ktoś miał podobny przypadek i coś może podpowiedzieć? Znalazłem na forum informację tylko o problemach w Megane II. Czy mogę jakoś ręcznie zamknąć tymczasowo (czytałem że w Megane II po rozebraniu tapicerki zamykali domykali ręcznie)?

4 godziny temu, kecyrf napisał:

Znalazłem na forum informację tylko o problemach w Megane II. Czy mogę jakoś ręcznie zamknąć tymczasowo (czytałem że w Megane II po rozebraniu tapicerki zamykali domykali ręcznie)?

Po ściągnięciu tapicerki trzeba było poluzować szybę z mechanizmu i ręcznie można było ją podnieść i podeprzeć np. jakimś drewienkiem. Ja w MII wymieniałem cały mechanizm z silniczkiem i linkami bo szyba nie chciała się podnosić, aż w końcu zjechała w dół i nie było reakcji na przycisk.

Mechanizm w MIII znacząco się różni od tego z MII, nie ma w nim już linek. Zabawa jest więc dużo łatwiejsza, bo wystarczy po zdjęciu tapicerki wytargać silniczek, uwolnisz tym samym cały mechanizm z jego zębatki i będzie wtedy luźny, bez problemu podniesiesz szybę. Chyba, że to coś z prowadnicami się stało.

W Megane 3  jest mechanizm nożycowy. Może coś się stało przy ślizgu. Resztę jak @droopy napisał.

Koledzy pomozcie. Odkrecilem te 5 śrubek i od góry tapicerka puściła, ale od dołu trzyma i boję się na siłę oderwać. Jakaś poradę można prosić?

Musisz energicznie pociągnąć za tapicerkę od dołu. Kup sobie kilka spinek bo na pewno któraś pęknie.