Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przelewanie się płynu w okolicy nagrzewnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich problem polega na tym że jak odpalę po nocnym staniu samochód to słychać powolne napełnianie się nagrzewnicy gdy przydazuje to jak by ktoś tam z wiadra wlewał wodę.co to może być???ogrzewanie działa wszystko niby jest ok tylko te przelewanie po chwili jest ok jak by się napelnil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem na zbiorniczek przed odpaleniem i zaraz po tym tak zwanym przelaniu i nie widać różnicy zmiany ilości płynu.i to mnie dziwi.wczoraj go odpaliłem płyn się przelał i go zgasiłem i został tak na noc dziś rano odpaliłem to już nie było słychać tego przelania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze zauważyłem że rano jak odkręceniu korek to jest ciśnienie w zbiorniczku po nocnym staniu.bylem u jednego majstra to powiedział że jak jest zapowietrzony to on się sam odpowietrzyć mniejmy nadzieję i powiedział żebym zmienił korek to tak zrobilem.pojezdze parę dni i zobaczymy.a z tym odpowietrzeniem to prawda że się sam powinien???

9 godzin temu, Pitrek napisał:

Zapowietrzenie? 

 

Dnia 9.12.2018 o 21:28, jabrze napisał:

Nie zauważasz za dużej różnicy w zbiorniczku wyrównawczym? 

A i jeszcze zauważyłem że rano jak odkręceniu korek to jest ciśnienie w zbiorniczku po nocnym staniu.bylem u jednego majstra to powiedział że jak jest zapowietrzony to on się sam odpowietrzyć mniejmy nadzieję i powiedział żebym zmienił korek to tak zrobilem.pojezdze parę dni i zobaczymy.a z tym odpowietrzeniem to prawda że się sam powinien???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Przy samej grodzi wchodzą do kabiny dwa węże i na jednym z nich jest plastikowa śrubka na płaski śrubokręt.to mam go całkiem odkręcić i czy nie peknie?na ciepłym mogę czy zimny musi być.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrek tak zrobię ale dopiero pewnie w weekend.

10 godzin temu, Pitrek napisał:

Nie papuguj.

A odpowietrzenie bez butelki to mam odkręcić ten odpowietrznik i odpalić silniki jak zacznie lecieć płyn to zakręcić tak mam rozumieć? Sorry ale jeszcze tego nie robilem

 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wykręcać całego. Wystarczy zluzować, żeby wysączał się płyn z niego (przynajmniej w MI to wystarczyło, nie wiem jakie są koreczki w MII, nie miałem jeszcze okazji odpowietrzać). Jeśli układ jest zapowietrzony, początkowo z tak stworzonej szczelinki będzie sączył się płyn i pojawią się bąbelki. Kiedy bąbelki przestaną się pojawiać i pozostanie tylko strużka płynu, można zakręcać.

Oczywiście robisz to na odpalonym silniku, do tego ogrzewanie w kabinie ustawiasz na maks.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

To odpalam zimny silnik i wtedy delikatnie odkręcam???czy najpierw odkręcam i odpalam?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pitrek napisał:

Tak, ja proponuję żebyś operację robił na zimnym silniku. Tak, najpierw włączasz silnik a  potem odkrecisz srubke. 

9 godzin temu, droopy napisał:

Nie musisz wykręcać całego. Wystarczy zluzować, żeby wysączał się płyn z niego (przynajmniej w MI to wystarczyło, nie wiem jakie są koreczki w MII, nie miałem jeszcze okazji odpowietrzać). Jeśli układ jest zapowietrzony, początkowo z tak stworzonej szczelinki będzie sączył się płyn i pojawią się bąbelki. Kiedy bąbelki przestaną się pojawiać i pozostanie tylko strużka płynu, można zakręcać.

Oczywiście robisz to na odpalonym silniku, do tego ogrzewa

To żeby była jasność i żebym nie spier....to robię tak odpalam silnik ogrzewanie na film i odkręcam trochę odpowietrznik.i jak zacznie lecieć sam płyn to zakręcamy i powinno być ok.a korek od zbiorniczka mam odkręcić czy go nie ruszac

 żeby była jasność i żebym nie spier....to robię tak odpalam silnik ogrzewanie na film i odkręcam trochę odpowietrznik.i jak zacznie lecieć sam płyn to zakręcamy i powinno być ok.a korek od zbiorniczka mam odkręcić czy go nie ruszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pitrek napisał:

 Czyli nie odkrecaj śrubki dopóki nie wytworzysz słupa płynu  albo nie zalaczysz silnika. W przeciwnym wypadku przez odpowietrznik wpuścisz do ukladu powietrze (naczynia połączone)

Najpierw odpowietrza się grawitacyjnie tzn. otwieramy zbiorniczek wyrównawczy i odkręcamy odpowietrznik i za chwilę zapalamy samochód na wolnych obrotach i otwieramy i ogrzewanie na max. Czasami trochę trzeba podwyższyć obroty, żeby płyn zaczął sączyć. zamykamy odpowietrznik jak płyn leje się małym strumieniem. Silnik wyłączamy dopiero przy max nagrzaniu, ale przedtem uzupełniamy płyn na max i zamykamy korek zbiorniczka wyrównawczego. Po tym zabiegu chlupotania nie powinno być i cieszymy się szybkim ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lelupi napisał:

Regulacja poziomem grzania na min czy max  jest bez znaczenia. Nagrzewnica i tak cały czas pracuje na pełnym przepływie.

Pitrek, zbiornik wyrównawczy w Megane 2 jest najwyższym punktem układu chłodzenia.

To jak to poprawnie zrobić.?dzis nawet z książki serwisowej próbowałem automatycznie też odpaliłem silnik i obroty na 2500 tys i do trzy krotnego włączenia wentylatora.ale efekt będę znał jutro rano czy znikło te przelewanie po odpaleniu.a jak nie to zostanie tradycyjne odpowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pitrek napisał:

Jeżeli tak jest to nawet silnika nie musisz załączać :rolleyes:

Trzeba, żeby wyeliminować pęcherzyki powietrza. Od M2 przepływ płynu przez wymiennik ciepła w kabinie jest zawsze otwarty, jak to napisał @Lelupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!