Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przelewanie się płynu w okolicy nagrzewnicy


Rekomendowane odpowiedzi

No i automatyczne nic nie dało.slychac przelanie.wstane jutro wcześniej przed pracą i spróbuję tradycyjnie jak mówicie.odpalam silnik,odkręcam zbiorniczek wyrównawczy i luzuje odpowietrznik przy grodzi na wężu od nagrzewnicy i czekam jak zacznie lecieć sam płyn. Wtedy zakręcamy i powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód sam nie odpowietrzy obwodu ogrzewania. Powinieneś najpierw zrobić to grawitacyjnie i dopiero odpalić samochód. Być może przedtem będziesz musiał uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

A to będzie ruznica jak najpierw odpalę samochód a potem odpowietrznik.

A te automatyczne odpowietrzenie  co piszą  w książce  odpowietrzy mi za termostatem tak zwany duży obieg??

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tonio napisał:

X

Skoro słyszysz bulgotanie, to może brakować nawet do litra płynu w obwodzie ogrzewania. Pomyśl po co umieszczono w tym miejscu jedyny odpowietrznik. Duży obieg odpowietrzy się sam po otwarciu termostatu. Przy normalnej eksploatacji samo się nie zapowietrzy, ale przy każdej wymianie pompy wodnej to należy zrobić. Twój mechanik był w błędzie i nie zna Renault.

Prędzej napisałeś, że w zbiorniczku było ciśnienie. Zimny płyn zmniejsza objętość i wtedy w zbiorniczku jest podciśnienie powietrza. Ono nie pozwala na ewentualne wycieki na pompie. Dopiero nagrzany wytwarza nadciśnienie. Zaworek w korku służy do odprowadzenia nadmiaru z instalacji chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

To jutro odpowietrze nagrzewnice dzięki za pomoc.

Dnia 11.12.2018 o 23:11, Tonio napisał:

To jutro odpowietrze nagrzewnice dzięki za pomoc.

Niestety zonk nadal słychać przelanie jak jest zimny nie wiem czy ja coś złe robię.przy termostacie też muszę odkręcić?proszę o pomoc jak to po kolei zrobić.z waszych rad to duży obieg się sam odpowietrzy a mały?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2018 o 12:08, Pitrek napisał:

Nie papuguj

Trochę uszło zleciało jeszcze z 100ml płynu i zakręciłem. robilem to na odpalonym.to jak przy termostacie odkręce to tez odpalam.bo różnie mówią że grawitacyjnie powinno się odpowietrzyc bez odpalania jeśli chodzi przy nagrzewnicy

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tonio napisał:

X

Powinno grawitacyjnie, ale dokładniej jest z działaniem pompy. 

Kolego, czy ty w nagrzewnicy nie masz dodatkowych grzałek elektrycznych nadmiernie nagrzewających płyn chłodniczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2018 o 15:01, jabrze napisał:

Nie papuguj.

Tego to Ci nie powiem bo nie wiem.ale raczej nie.jutro jeszcze raz będę prubowal.nahpierw grawitacyjnie.a luźniej z załączonym silnikiem

Dnia 12.12.2018 o 15:45, Tonio napisał:

Tego to Ci nie powiem bo nie wiem.ale raczej nie.jutro jeszcze raz będę prubowal.nahpierw grawitacyjnie.a luźniej z załączonym silnikiem

Ale nawet jak jest jakaś grzałka to jej nawet nigdy nie włączałem ale one chyba nie są zaniżone w płynie tylko gdzieś przed lub za nagrzewnica to nie powinno przeszkadzać w odpowietrzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę nie ma jednej, książkowej, modelowej, metody odpowietrzania układu chłodzenia. Trzeba trochę improwizować. Odpowietrzać po kilka razy te same miejsca, raz na zimno i bez nadciśnienia, raz na gorąco i z nadciśnieniem, i tak w kółko, do skutku. Trochę płynu trzeba odżałować.  Są tacy co kołyszą gwałtownie autem na boki, inni lewarują bok auta.( od strony górnego przyłącza do nagrzewnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulgotanie to zły objaw, bo może świadczyć o gotowaniu się płynu w silniku. Jest to bardzo niebezpieczne, bo ciśnienie powietrza może uszkodzić obwód ogrzewania. Trzeba poświęcić trochę czasu, żeby to wyeliminować. Miejmy nadzieję, że bulgotanie nie pochodzi z uszkodzonej uszczelki pod głowicą, bo i takie przypadki się zdarzają, ale wtedy są problemy z dobrym poziomem płynu, o którym kolega nie wspomina.

Dosyć trudno się odpowietrza silnik 107 koni, ale ze 113 nigdy nie miałem żadnych problemów. Trochę obserwacji przy nagrzewaniu z otwartym korkiem daje do wiele do myślenia. Nie można to robić w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za pomoc dziś z rana znów prubowalem i grawitacyjnie i na gorąco i nadal słychać przelewanie.poszlo 2.5l płynu i nic.ja się poddaje.widocznie ten typ tak ma.a niemial

Na zimno przelewa i na ciepło jak postoi trochę na wolnych obrotach i mu zwieksze obroty to też słychać przelanie.

Na zimno słychać przelanie po odpaleniu i na gorąco jak postoi chwilę na wolnych obrotach i zwieksze obroty to też słychać przelewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pitrek napisał:

Nie papuguj.

Wiesz zrobiłem to z butelką że ja wsadziłem do zbiorniczka i zapewniłem tak z pilota litra i odkręciłem odpowietrznik na przewodzie do nagrzewnicy. puzniej jak te pultora litra zeszli z butelki to zakręciłem odpowietrznik.potem odpaliłem auto i poczekałem aż złapie temperaturę zbiorniczek pełny po sam korek i odkręciłem odpowietrznik aż zeszło z ok litra i zakręciłem trochę się popazylem ale to szczegół. puzniej jak ostygł to odpaliłem i było słychać przelanie.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pitrek napisał:

Nie papuguj.

Postaram się nagrać ale jutro rano bo zaraz w trasę lecę.w pracy jestem.Piotrek to jest takie przelanie jak by ktoś wodę do metalowego wiadra przelewał.

Mam nagranie słychać po odpaleniu auta luźniej to już jakieś szmery

2018-12-11 08-02-08.aac

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!