Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam, nie wiem co się dzieje, ale HF w moim Megane III raz działa raz nie, np dzisiaj idę do samochodu i nie pociągając za klamkę samochód odryglowuje zamki. Ciekawy sprawdzając temat postanowiłem odejść na metr od samochodu, żeby się zamknął i ponownie otworzyć i już lipa, musiałem pociągnąć za klamkę. Raz działa raz nie, nie wiem od czego to zależy, próbowałem też odpalić samochód i odejść metr ale dalej nic. Np rano pójdę do samochodu i już może być tak, że będzie działać. co to może być ??

Jeszcze dodam, że wszystkie drzwi po kolei chodzą, gdy działa włożenie samej dłoni za klamkę nie pociągając jej, a za chwile nie działa żadna klamka ...........

Edytowano przez blake

Witam. Czytałeś instrukcję od pojazdu jak używać HF ? Są trzy sposoby zamykania w zależności od wersji :

1. Z kluczyka zamykamy przyciskiem wtedy HF wyłączony - można otworzyć tylko z przycisku.

2. Bez użycia kluczyka - HF otwiera i zamyka automatycznie.

3. Z deadlockiem w niektórych wersjach.

boże nie mów mi jak użytkować bo wiem, mam te samochód 3 lata i wiem jak to wszystko działa 

• Zmieszany 1

Przy takim podejściu do ludzi nie liczył bym nie kolejne propozycje pomysłów rozwiązania problemu od innych.

• +1 1

Nawet nie liczę bo i tak nikt nie pomoże, a post pójdzie w zapomnienie. Kolega raczej nie zrozumiał mojego problemu, nie pisałem, że nie umiem korzystać z funkcji HF tylko, że raz HF działa a raz nie, i naturalne jest, że HF się dezaktywuje gdy zamykamy przy pomocy pilota. 

@blake Chyba nie zrozumiałeś przekazu wypowiedzi @TheOktik. Chodzi o Twoje podejście, a nie kolegi który Ci odpisał. 

Nawiasem mówiąc "boże" piszemy "Boże", nie tylko dlatego, że zdanie zaczyna się z wielkiej litery choć także, a i jeszcze kropką wypada je zakończyć.

Edytowano przez pbet
  • Like 1

dobra dobra, może jestem trochę narwany za co przepraszam, tak po za tym piszę z telefonu i w dodatku w pracy gdzie nie ma czasu na sprawdzanie pisowni, natomiast zamiast pomoc to nadal nikt nie wniósł nic konkretnego do tematu a zaczyna się tworzyć konflikt co lepiej zamknąć temat niż zwracać mi uwagę

Ja większość moich postów piszę z telefonu lub tabletu. Twoje tłumaczenie o tym, że piszesz z telefonu jest ogólnie bezsensowne :)

• Zwycięzca 2

ja miałem tak. Problem u mnie był dość prosty. Bateria. Po wymianie problem ustał. Mimo wyświetlonego komunikatu o wymianie - działało poprawnie. Jednak po około 1,5 tygodnia od komunikatu, HF działało ale zdarzyło się, że samochód nie zawsze widział kartę. Bateria może się rozładować a komunikatu może nie być. Raz tak miałem.  Starcza na około rok, nie ważne czy używamy czy nie (drugi kluczyk leży ale bateria także kaput po roku);

wyjales mi to z ust bo akurat kupiłem baterie i przeczytałem twojego posta, zobaczymy czy zadziała, dzięki, dam znać 

Miałem napisać wcześniej, ale wszystko działa cacy, wymiana baterii pomogła, tak się ciesze bo już straciłem wiarę, że bateria może takie jaja robić :P dzięki za podpowiedź jednak.

Ja zawsze narzekam na baterie z Ikei. Mimo, ze nie ma komunikatu to do niczego się nie nadają. Nie należy na niej oszczędzać.

ja kupuje najtańsze i problemu nie ma dopóki się nie rozładuje. Chociaż nawet jak jest komunikat o słabej baterii to i tak HD działa bez problemu jakieś 2-4 tygodnie. Jakieś wielopaki 5 sztuk za 6 zł. Wydać tyle za jedną baterię to przesada.

Ja powiem że u mnie baterie guzikowe najdłużej działały to z Auchan pod logiem Auchan CR 2032, CR 2016 itd.  Testowane w czujniku pogody, alarmu i w lampkach ledowych. Najgorzej działały Duracell i Ikea(Varta). One przestały działać przy napięciu 2.8V a te z Auchan działały do 1.9V . A świeży mają od 3.3 do 3.45V. Przy wymianie baterii guzikowych najlepiej w rękawicach bo tłuszcz przewodzi prąd i powoduje micro zwarcie.

Taaa.... dopóki się żone auto z kartą w aucie nie zamknie bo włożyła kartę do torebki obok telefonu... :-)