Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Asieq10

Ogólne Cieknie mi olej, czy to coś bardzo poważnego?

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowa dopiero dołączyłam i potrzebuje pomocy, mam meganke kupiłam ją we wtorek, wczoraj zauważyłam na parkingu wyciek, ale że miałam niedaleko do domu to już bez zatrzymywania się wróciłam pod blok, po kilku godzinach zeszłam na dół, no i to mi się ukazało. Czy jesteście mi w stanie powiedzieć co się stało? Czy mam dzwonić do gościa od którego ja kupiłam? Trochę jestem zdołowana tym faktem, że mam go kilka dni i nagle coś takiego. IMG_20181215_210234.thumb.jpg.5f6ac95b2a5205089c2ae166e5c86e35.jpg

IMG_20181215_205518.jpg

Każdy wyciek to coś poważnego. Co do kontaktu ze sprzedającym to co Ci to da? Były oględziny? Sprawdzenie u jakiegoś mechanika? Spisana umowa? W umowie zapis o zapoznaniu się ze stanem samochodu i braku zastrzeżeń do niego? Czy kupione od handlarza na fakturę vat-marża?

A jesteś pewna że to olej a nie płyn chłodzący? Tak czy inaczej wyciek poważny i za długo z tym nie pojeździsz. Co do kontaktu ze sprzedającym.... Wiadomo że umowa i zapoznanie się ze stanem, ale wygląda to dość niefajnie. Spróbuj wysłać mu te fotki i zasugerować że to poważna awaria i że Cię o niej nie poinformował. Zobacz jaki masz zapis w umowie czy "zapoznałem się ze stanem technicznym" czy "sprzedający poinformował, przekazał informacje o..".  Wiem że to brzmi naiwnie, ale cóż Ci szkodzi spróbować? Sprzedawać z taką usterką to chamstwo, szczególnie kobiecie. Ja kupując używkę zawsze biorę ciuchy, takie do zabrudzenia i przeglądam sobie podwozie - kładę się po prostu obok auta. Oczywiście można też podjechać na stację.

41 minut temu, pbet napisał:

Każdy wyciek to coś poważnego. Co do kontaktu ze sprzedającym to co Ci to da? Były oględziny? Sprawdzenie u jakiegoś mechanika? Spisana umowa? W umowie zapis o zapoznaniu się ze stanem samochodu i braku zastrzeżeń do niego? Czy kupione od handlarza na fakturę vat-marża?

Znalazłam usterkę, samochód kupiony u handlarza na fakturę. No dobrze podeślę Ci zdjęcie co się stało. I powiedz czy to może być moja wina używania samochodu 4 dni i zrobienie 90 km? 

IMG_20181216_100506.jpg

Jeżeli auto kupione u handlarza to chyba przysługuje Ci rękojmia. Auto moim zdaniem nie zostanie dopuszczone do ruchu z powodu takiego wycieku czyli nie przejdzie badania technicznego. Źródła wycieku nie umiem ocenić wygląda to na półoś ale taka ilość oleju z półosi?? (Czyli że skrzyni) . Może to być też płyn że wspomagania jeżeli jest hydrauliczne albo chłodzący.

https://www.motofakty.pl/artykul/samochod-uzywany-z-komisu-ma-wady-ukryte-jak-dochodzic-swoich-praw.html

A jaka faktura? Vat-marża czy 23%? Są różnice w odpowiedzialności. Mam nadzieję, że nie dałaś się naciąć na chwyt z zaniżeniem kwoty faktury w stosunku do faktycznie zapłaconej sumy. Warto poczytać ale warto też się zwrócić do sprzedającego o ustosunkowanie siędo problemu. 

No i oczywiście masz zakaz jazdy do czasu usunięcia usterki.

I jeszcze jedno. Tej usterki mogło nie być jak kupowałaś samochód. W aucie używanym zawsze może się coś zepsuć nawet chwilę po kupnie. Dlatego pytałem czy auto było sprawdzone przez jakiegoś mechanika ale nie odpowiedziałaś. Jeśli nie to pretensje niestety można mieć tylko do siebie...

2 godziny temu, pbet napisał:

No i oczywiście masz zakaz jazdy do czasu usunięcia usterki.

:smug:

@Pitrek ???

3 godziny temu, Asieq10 napisał:

Znalazłam usterkę

Ta pęknięta guma na drążku kierowniczym to owszem usterka ale nie ma związku z wyciekiem. Oczywiście guma do wymiany w jak najkrótszym czasie ale jeździć można.

Mnie osobiście bardziej to wygląda na wyciek płynu chłodniczego (rdzawoczerwone krople, jaki masz kolor płynu?) niż oleju. Może nieszczelność na którymś "wężu". Sprawdź stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym, ewentualnie uzupełnij. Pojeździj trochę i sprawdź ponownie.

111.thumb.jpg.e6f2e49f12525e3ddcc1638bb1a07a80.jpg

Edytowano przez Laros

Pełna zgoda. To nie wygląda na olej.

Olej z silnika, olej ze skrzyni, płyn chłodzący lub hamulcowy. Tylko te 4 płyny mogą wyciekać z samochodu. Którykolwiek nie wycieka ja bym odradzał jazdę bez zdiagnozowanej i wyeliminowanej usterki ponieważ wyciek każdego z tych płynów niesie ze sobą dość poważne ryzyka od braku hamulców, przez zatarcie silnika, zatarcie skrzyni, zagotowanie silnika, uszczelkę pod głowicą itd. Piszę ogólnie ponieważ nie wiem co wycieka ale faktycznie pierwsze co to powinnaś sprawdzić stan tych wszystkich płynów (domyślam się, że to zrobiłaś więc o tym nie pisałem), no może poza olejem w skrzyni bo się łatwo nie da ale trzy pozostałe skontrolujesz przy otwartej masce.

Edytowano przez pbet

W tym przypadku dochodzi jeszcze jeden płyn, olej od wspomagania kierownicy, tam jest hydrauliczne. Wyciek jest w takim miejscu, że jak najbardziej może sikać z maglownicy... Sprawdź w zbiorniczku czy w ogóle masz jeszcze olej do wspomagania.

• +1 1

Chyba się Asieq przestraszył(a) :D

W sumie to nawet nie wiemy, której generacji Megane dotyczy problem.

O ile oznaczenie silnika zostało poprawnie wpisane :)

11 godzin temu, Pitrek napisał:

Chyba się Asieq przestraszył(a) :D

Nie, nie, żyje. Okazało się że jest to olej do wspomagania, maglownica do wymiany. Także usterka zdiagnozowana. :)

A jak tam sprzedawca zepsutych samochodów?

13 godzin temu, Asieq10 napisał:

maglownica do wymiany

No to bez tragedii. Brawo @droopy.

14 godzin temu, Pitrek napisał:

A jak tam sprzedawca zepsutych samochodów?

Za zarobione cebuliony kupił kolejne okazje i już dawno opchnął, biznes się kręci zapewne...

Dnia 16.12.2018 o 11:45, pbet napisał:

A jaka faktura? Vat-marża czy 23%? Są różnice w odpowiedzialności.

Rozmawiałem ze swoją księgową - wg niej nie ma żadnej różnicy. To chodzi tylko o to, żeby był porządek z podatkiem (tak w skrócie).

Witam Panów, wymieniona maglownica wydana kasa, z gościem się dogadałam odda jakaś część pieniędzy. Także zobaczymy co się wydarzy dalej. Naradzie wszystko sprawne. :)

@konwil Dla firmy nie ma ale mi chodzi o odpowiedzialność za wady / rękojmię. Przy VAT23% komisant jest sprzedawcą, przy vat-marża pośrednikiem.

Wg mojej księgowej nie jest tak jak piszesz, ale nie mam argumentów, żeby polemizować, tym nie mniej: odpowiedzialność przed kupującym jest wedle prawa taka sama. Ja bardzo chętnie jej dowalę, ale muszę mieć czym: podaj źródło :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się