Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Motor 1.5.dci


tomi72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Megane III Grandtour 1.5 dci 110KM 2012/2013 r kod silnika 836.

Piszę z zapytaniem jak również z ostrzeżeniem,czy ktoś z Was miał takie zdarzenie że przez filtr oleju wywaliło olej ? Dodam że zmiana oleju była jakieś 7 tys km temu w kwietniu (obecny przebieg 136tys). Niestety nie ja jechałem autem i po zapaleniu się kontrolki że awaria silnika ktoś zrobił jeszcze jakieś 3 kilometry i auto stanęło.Mechanik stwierdził że silnik zatarty,podobno nie opłaca się go robić tylko wymiana za używkę.Znalazłem używki i sa różne kody np. J836 i 836 i teraz nie wiem jak jest różnica ? Również moje pytanie czy jest możliwe aby ktoś źle dokręcił filtr paliwa,czy może to taka przypadłość że się zdarza.

Byłbym wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kręci mechanik mówił że na 5 biegu coś tam próbował ale nie ruszyło nic.

 

Ten mechanik co wymieniał olej nie skasował komputera i od jakiegoś czasu wyświetlał się komunikat że zbliża się wymiana oleju,aż do piątku kiedy to na desce wyskoczył komunikat Wymień Olej,więc jak go skasowałem i wyskoczyło OK .Zona pojechała do pracy i jakieś 6km i po powrocie jak odpaliła i zrobiła jakiś 1km wyskoczył komunikata STOP,przejechała jakieś 3 km i auto stanęło.Mechanik stwierdził że wykrzywiło uszczelkę pod filtrem i wywaliło olej.Dziwi mnie że to się stało tak naglę,a może ten komunikat Wymień Olej był już sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odniesienie się do mojego postu,z tego co wiem komputer podał info że awaria silnika i STOP auto zostało ponownie uruchomione i ruszone i przejechane nim jakieś 3 km i stanęło.Przyjechała laweta i zawieźliśmy do mechanika,na lawecie jak zjechał było pełno oleju,natomiast komunikat po włożeniu karty był taki Uzupełnij Olej.Auto nie palio już a a mechanik chyba na po pych chciał zapalić i nie ruszyła z piatego biegu.Powiedział żeby kupić blok silnika i turbo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z nim rozmawiałem twierdzi że założył jakiś klucz na wał czy coś i chciał go obrócić ale mówi że silnik stanął dęba i go nie ma szans przekręcić.Olej był na podłodze lawety jak auto zjechało a reszta to wszystko zapryskane z przodu silnika i pod maską.A u mechanika to nie wiem bo ja zostawiłem auto w nocy.Fajny mechanik ha ha ha  ja ich też kocham zwłaszcza jak się kompletnie nie znam a oni mi opowiadają niestworzone historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pitrek napisał:

nie wiem co ma do tego 5 bieg?

Chodziło o to, że jak silnik zatarty/zablokowany to odpalając z rozrusznika możesz rozwalić rozrusznik albo wieniec na kole zamachowym - czytaj zwiększasz straty. Dlatego najprościej sprawdza się czy silnik się rusza, włączając bieg i ruszając samochodem. A na 5 ponieważ najmniejszą siłę używasz, a na silniku jest ona największa. Podejrzewam, że  kolega źle zrozumiał i wcale mechanik nie chciał go odpalać tylko sprawdzić czy wał się kręci. Trudniej jest natomiast dostać się kluczem do śruby wału i nim kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pitrek napisał:

Dziwnie to wygląda. Silnik to można próbować ruszyć rozrusznikiem, nie wiem co ma do tego 5 bieg? Przecież nikt nie zapala silnika na biegu, chyba że "na pych".. Nie sądzę aby komputer "wiedział" że coś jest nie tak z olejem czy uszczelką pod filtrem oleju. W większości filtrów ta uszczelka to po prostu oring. Filtry (nie wkłady) zwyczajowo dokręca sie ręką a nie kluczem (takie są zalecenia na filtrach). Mnie nigdy nie zdarzyło się żeby taka metoda zawiodła. To że auto stanęło nie musi oznaczać zatarcia silnika, bo przy minimum inteligencji sterownik silnika powinien wyświetlić STOP i wyłączyc silnik. Przecież komputer widzi ciśnienie oleju a nierzadko również jego poziom. A ile można jechać bez oleju to Łysy sprawdzał -22 km Golfem, Seicento na podnośniku 5 minut 20 sekund . Gdyby to było moje auto to wlałbym olej i odpaliłbym :D bo nie wierzę mechanikom. Oczywiście jakieś uszkodzenia w silniku powstaną przy zatarciu ale czy są terminalne? Jeżeli to komputer wyłączył sinik - wątpię.

Pitrek proszę...

Argentum et aurum orationem silentium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitrek napisał:

To że auto stanęło nie musi oznaczać zatarcia silnika, bo przy minimum inteligencji sterownik silnika powinien wyświetlić STOP i wyłączyc silnik. Przecież komputer widzi ciśnienie oleju a nierzadko również jego poziom

Sterownik silnika swoje zrobił, wyświetlił napis STOP. Decyzję pozostawił kierującemu. Nie może gasić silnika bo to mogłoby zagrażać bezpieczeństwu kierującego a brak ciśnienia nie musi oznaczać faktyczny problem z silnikiem bo równie dobrze może to być czujnik. Poziom oleju jest mierzony tylko na zgaszonym silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyświetlił się komunikat możliwa awaria silnika,żona zgasiła silnik i potem odpaliła i przejechała 3 km po czym silnik zaczął słabnąć i zgasł na drodze.

 

Zastanawiam się czy jakbym spróbował go zalać olejem i spróbować odpalić czy by ruszył czy nie? Mówią że jak silnik zaczął słabnąć to że się zatarł,ale nie było słychać żadnych stuków itd.Mechanik stwierdził od razu że turbo napewno też się zatarło czy to może tak być że jedno idzie z drugim w parze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niema sensu zalewać i próbować ? Szkoda mi tego silnika bo miałem mały przebieg i dbałem niemiłosiernie,obawiam się tej przekładki że trafię na jakiś szrot z dużym przebiegiem i to już nie będzie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda oleju. Piszę poważnie.

Sprawdzałeś jak wygląda olej w silniku? Ile oleju zostało?  Weź olej na bibułę.

Najlepiej odprężyć silnik i kręcić kołem pasowym wału. Jak stoi na amen, to już koniec. Jak się kręci, to tak nie ma pewności, że jest wszystko ok.

Miskę odkręcić, sprawdzić "od dołu"

Sprawdź czy oby na pewno olej poszedł filtrem. Tam jest wkład.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!