Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Motor 1.5.dci


tomi72

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, tomi72 napisał:

Mechanik stwierdził od razu że turbo na pewno też się zatarło, 

czy to może tak być że jedno idzie z drugim w parze ?

Turbina jest smarowana/chłodzona olejem silnikowym.

Jeżeli oleju nie było to turbina szybko siada.

Należy zdemontować miskę oraz głowicę i przeprowadzić weryfikację, oraz zdiagnozować przyczynę ubytku oleju.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że ani rusz,a oleju w nim niema wogóle no chyba że w misce.Jestem z Krakowa,a tobie co się stało że kupowałeś blok do swojego auta ?

Ja chciałem kupić cały silnik wraz z osprzętem ....

Olej wyleciał przez filtr oleju to jest już pewne,zresztą ja widziałem jak tam było zalane od strony filtra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1,5 dCi 101 KM poleciała IV panewka.

Zakupiłem blok, reszta została sprawdzona i przełożona.

Silnik pracuje do dziś u kolejnego już właściciela w Krakowie.

Blok przyjechał kurierem na palecie, zaplombowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś więcej na temat silnika. 

Silnik używany, to silnik do remontu,

13 godzin temu, tomi72 napisał:

jest głośniejszy i sprzęgło chodzi jak w traktorze

Należy reklamować usługę i doprowadzić do właściwego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010 nie zawsze masz tzw "gwarancje rozruchową" zależy czy kupujesz na fakturę czy po taniości od mirka z garażu. Wtedy nie masz pewności co tak naprawdę kupiłeś bo silnik przeważnie leży na palecie, i dopiero jak wszystko poskładasz i w budzie silnik odpalisz to wiesz co masz. Mieliśmy kiedyś taką sytuacje w domu, pewnie wielu specjalistów się tutaj wypowie na temat tego, że " aaaaa Ja to bym musiał wiedzieć co kupuje SPRAWDZIŁ BYM" , a dupa tam Panowie :D. Zazwyczaj auto potrzebne na przedwczoraj i robi się byle szybko czasami trafisz, i jest lepiej jak było, a czasami jest lipa. Cóż szkoda, że akurat kolega trafił na silnik w kiepskim stanie, można reklamować ale jak nie masz na to żadnego papierka to jak... dochodzą do tego też koszty wymontowania silnika, znów szukać trzeba nowego znów transport nowego silnika, montaż. To są koszty których nikt tak naprawdę nie liczy, a trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekończąca się opowieść. Po dwóch dniach jazdy padł wtrysk. Wymieniłem na wszystkie 4 szt. z mojego starego. Niestety spalanie dalej wysokie. Okazał się że FAP zatkany całkowicie więc wypalanie przez komputer i dalej to samo. Dzisiaj wyszło że przepływomierz padnięty. Niema mam już żadnej nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!