Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Kombi Benzyna 1.6 110km


accee

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie....

Szukam auta jak w tytule... 

Szukam.... Szukam... Szukam ...

Panowie zjeździalem pół województwa Warmińsko mazurskiego i nic nie znalazłem....

 Zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu sensownego auta do jeżdżenia na kilka lat...

Nie chcę super taniego... W rozsądnej cenie, nie bite, z sensownym przebiegiem..

Pomoże ktoś? Proszę....

Z góry dzięki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlaśnie takie jak szukasz. Ale kupione kilka miesięcy temu, więc póki co targu nie dobijemy:D

 

Ale bądź wytrwały. Jeśli jesteś gotów wydać więcej niż średnia na rynku, to znajdziesz w końcu, to czego szukasz. Rynek jest tak zepsuty przez import aut z zagranicy, że pewne auta (czyt. droższe niż średnia na rynku) często nie schodzą tak od ręki. 

Edytowane przez MariuszNS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kupisz nic do czerwca '19 to się odezwij. Ja będę sprzedawał swoją Renatę. 1.6 110KM 2012. No ale to dopiero w czerwcu.
A rynek aut w Polsce jest przedziwny... szczególnie aut pochodzących z polskich salonów, od prywatnych właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateob napisał:

A rynek aut w Polsce jest przedziwny... szczególnie aut pochodzących z polskich salonów, od prywatnych właścicieli.

Dlaczego akurat tych? Że są droższe niż import? To oczywiste. Import zawsze ma coś "za uszami".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dreq02 no co Ty... jak krajowe, z udokumentowaną historią i sprawdzone to co może być pewniejszym zakupem? Nawet te nowe potrafią być podwójnie malowane. Auto krajowe nie ważne ilu będzie miało właścicieli ale z udokumentowaną historią zawsze będzie pewniakiem. Wystarczy, że masz wpisy w książce z pierwszych 3 lat z odnotowanym przebiegiem przy każdej czynności, później na SKP notują przebieg i można go dodatkowo uwiarygadniać wpisami w książce czy na fakturach (również z serwisów nieautoryzowanych). To jest pewniak i to drogi pewniak, trzeba się z tym liczyć. Taka będzie moja Megi, jak ją będę sprzedawał :)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pbet, ja już kilka takich aut sprzedawałem. Jakiś wielkich cudów nie oczekuj. Czasami nawet lepiej wyjdziesz zostawiając w rozliczeniu, wyciągniesz może większy rabat na nowy. A nie masz do czynienia z tymi "znafcami" , filozofami wszelkiej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam dobre doświadczenia ze sprzedaży moich poprzednich samochodów. Cudów się nie spodziewam ale cena powyżej średniej z Otomoto i krótki czas sprzedaży powinny być osiągalne. Druga sprawa, że już dzisiaj popyt na jednostkę wolnossącą 1.6 jest duży i wg mnie będzie tylko rosnąć.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakupie aut używanych, jest jeszcze duży. Ale myślę, że podzielą los diesli wolnossących. Kiedy na rynku pojawiły się turbo, wszyscy chcieli silniki starej generacji, bo trwałe, bo oszczędne, bo proste w naprawie. Same zalety i co z tego. Weszły silniki nowoczesne diesle, a wszyscy szukali TD. Trochę czasu minęło zobacz co trzeci samochód to nowoczesny diesel.  Ale obecnie Diesel to też już miniona historia. Sprzedaż w nowych pojazdach, śladowa. Z biegiem czasu ceny na rynku wtórnym polecą w dół. 

 Już teraz, kupujący nowe auta, nie chcą benzyn wolnossących. Marketing, prasa, rynek, zrobiło swoje. To jest kierunek rozwoju, nie uciekniemy od tego. Producenci trochę zwiększą pojemności silników ( już to widać na rynku) i silniki turbo benzynowe będą ok. Za wiele z silnikiem benzynowym nie można już zrobić. Osiągnięto już pewien dosyć wysoki stopień rozwoju konstrukcji. Zresztą pomysł turbo nie jest nowy. Miałem kiedyś Uno Turbo Ie 1400, sam miodek. Inna technologia ale zarys podobny. 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lelupi napisał:

Już teraz, kupujący nowe auta, nie chcą benzyn wolnossących.

A jednak jest wielu użytkowników, którzy byli rozżaleni wycofaniem wolnossaka chociażby z oferty Renault. Widać to było na forum.

Pełna zgoda, podstęp, postęp, postęp ale myślę, że dopóki LPG jest tanie do puty ten silnik będzie miał "branie". A nawet jak ktoś nie chce LPG (tak jak ja) to też doceni jego względną bezawaryjność. Inne jednostki też są bezawaryjne ale ta jest bardzo prosta, a to jej niepodważalna zaleta. Póki co Mazda trwa w postanowieniu, że wolnossaki są ok. No i dobrze, ktoś musi. Co do turbobenzyny to sam bym chciał. Taką np. Megane RS kombi. Niestety nie ma więc mocno kusi kiedyś zastanowić się nad Octavią Combi RS. Nie po to żeby szaleć ale mieć coś takiego "niepozornego" z pazurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Druga sprawa, że już dzisiaj popyt na jednostkę wolnossącą 1.6 jest duży i wg mnie będzie tylko rosnąć.

Jakoś nie widzę specjalnego zainteresowania. Może przesadziłem z ceną ale w końcu jest ona do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mich64 poczekaj. Myślę, że cenę masz dobrą. Auta zwykle sprzedają się najlepiej na wiosnę. Z resztą kto szuka ten obejrzy kilka "podejrzanych" sztuk i w końcu trafi do Ciebie. Jak ja szukałem to auta tego typu po pierwszym właścicielu za pośrednictwem ASO znikały w ciągi kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie mam specjalnego parcia na sprzedaż za wszelką cenę, więc czekam cierpliwie :) Taki OT dzisiaj kobietka chciała zamienić moje auto na działkę budowlana hahahahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!