Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

accee

Megane III phI Megane III Kombi Benzyna 1.6 110km

Recommended Posts

1 godzinę temu, pbet napisał:

Z tym, że w Polsce weryfikacja jest łatwiejsza. Nic nie ukryjesz. Potencjalny kupiec może pojechać z właścicielem do ASO i uwiarygodnić książkę, wpisać dane w CEPiK i sprawdzić przebiegi. Z autem zza granicy jest to trudne albo wręcz niemożliwe.

Ostrożność też wymagana bo są tacy co na korektę przed każdym obowiązkowym przeglądem ,a później 3 latka sprzedają z 50 tys. na zegarze.

Nie w tym rzecz, co byś kupił, tylko w tym że jak nie kupisz nowego to tak naprawdę pewności nie ma, pomijając auta które się zna od nowości u rodziny lub znajomych.Mój znajomy ,stateczny człowiek zresztą, jak zmienia na nowe tak ok. co 3 lata ,to na poprzednie zawsze już ktoś czeka

i te auta ogłoszeń nie widzą.

1 godzinę temu, krzychu73 napisał:

Ostrożność też wymagana bo są tacy co na korektę przed każdym obowiązkowym przeglądem ,a później 3 latka sprzedają z 50 tys. na zegarze.

Oczywiście ale weryfikacja jest prosta, serio, a są i uczciwi ludzie. Podam na moim przykładzie żeby były konkrety. Kupiłem w kwietniu 2017 auto zarejestrowane w październiku 2014 czyli powiedzmy miało 2,5 roczku. Mam w książce wpisy z przeglądów w ASO z 10.2015, 09.2016 i swoje 07.2017, 05.2018, wymianę klocków 11.2017 i przegląd rejestracyjny z 10.2017. Za każdym razem z odnotowanym przebiegiem. Do tego dochodzą faktury / paragony za jakieś części, akcesoria czy usługi. Czasami z wpisanym przebiegiem + sam prowadzę zestawienie co i kiedy w aucie było zrobione z odnotowaną datą i przebiegiem. Prowadzę to dla siebie ale nie widzę przeszkód pokazać ewentualnemu nabywcy jeśli będzie zainteresowany wglądem. Czy to nie jest 100% pewna historia? O stanie technicznym czy blacharsko-lakierniczym nie piszę bo to każdorazowo można sobie sprawdzić w dowolnym serwisie.

Wiem że nie kupuje się z "braku laku",. Ale do województwa Warmińsko-Mazurskiego przyjeżdżają prawie same złomy...

Serio oglądam 3 miesiąc i nic... same diesle albo "składane" albo bieda w wyposażeniu...

Może Wy Panowie widzieliście coś godnego kupienia, obejrzenia, 

Megane III, 1.6 110km (pod gaz), kombi przyzwoicie wyposażona...

Proszę o pomoc...

@accee może trzeba jechać dalej? Ja jak kupowałem to odległość nie miała dla mnie znaczenia. Miałem jechać po auto do Gdańska ale finalnie kupiłem na śląsku. Tak czy siak 300 km w 1 stronę. Z teściem kiedyś jechaliśmy do Rzeszowa po Scenic II także polecam otworzyć się na inne województwa.

Boje się jeździć... Jeździłem z ojcem za jego autem i 300km... I zawsze nic...

Ale chciałbym nie ma wyjścia.

Ale przecież nie musisz jechać w ciemno. Z rozmowy telefonicznej można się wiele dowiedzieć. Jeśli jest jakaś dokumentacja można ją przesłać na maila, dodatkowe zdjęcia także. Ja jak jadę to zwykle po auto, które kupuję. MIII ogladalem tylko to, które kupiłem. MII kupiłem za 3cim podejściem, też prawie 200 km od domu.

Panowie a co myślicie o takim?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-garazowany-bezwypadkowy-gaz-ID6BCiXy.html

Sprzedawca podaje wszystko, Vin: VF1KZ0V0643777984, numery rejestracyjne, wydruki z historii, wydaje się rzetelny i uczciwy...

Tylko ta cena... Nie wydaje się trochę za wysoka?

Wygląda porządnie i uczciwie. Potargujesz się i weźmiesz go za 26-27k. Moim zdaniem oferta godna uwagi.

To bose od dilera lepsze. Silnik tez pod gaz jak najbardziej a przyjemność z jazdy dzięki właściwościom silnika i wyposażeniu 2 klasy wyżej. Ceny takie same praktycznie. Oba auta delikatnie wgniecione, można targować na naprawę. 

Przede wszystkim bose ma regulacje wysokości fotela pasażera. Bez niej to trochę dramat jechać obok kierowcy. Siedzisz jak na taborecie. 

W tym Bose boje się silnika... Wiem że jeździ fajnie (jeździłem) ale UPG i pękające głowice mnie przeraża... A to ten okres gdzie najczęściej to się pojawia.

Czy się mylę? 

Jeżeli ktoś dbał i wymieniał olej częściej niż zaleca Renault to nie ma co się bać 

Też bym się bał awarii silnika 1.4, oczywiście UPG w 1.6 też pewnie może paść. Różnica jest taka, że silników k4m na allegro jest więcej niż do poloneza i poniżej 1000zł łatwo można coś znaleźć, natomiast wystawionych 1.4 TCE jest raptem kilkanaście i każdy w cenie przeszło 5000zł. Jak jeździsz spokojnie to bierz 1.6 (powyższy egzemplarz nie jest zły, o ile uda się trochę stargować), jak masz ciężką nogę to poszukałbym czegoś innego, najlepiej z hydrauliką jeśli mowa o LPG - 1.4 tce zdaje się jej nie posiada

Dnia 12.01.2019 o 11:02, Papf napisał:

Jeżeli ktoś dbał i wymieniał olej częściej niż zaleca Renault to nie ma co się bać 

ale nigdy nie wiesz, a do tego złośliwość rzeczy martwych. Ja po swój samochód zrobiłem 450 km. Zawsze weź sobie jakieś autoesto czy coś. I tak musisz jechać i mechanika brać. Poza tym mechanikowi co zależy. Powie co widzi a wiem, że jesteś z daleka. Nie to że reklamuje ale koszt wyjdzie taki sam a chyba wtedy masz jakąś gwarancję.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się