Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, seimi napisał:

Nie papuguj.

Dobre słowo "żal"... ja to nazywam inaczej oszukali Nas sprzedając nam produkt za 70k który jest niedopracowany, ma wadę.... [ciach] mamy XXI wiek a Reno robi z Klientów idiotow.... ja oddaje auto trzeci raz do serwisu i teraz nie odbiorę aż nie naprawia tej wady. 

Nie potrafisz ogarnąć biznesu to się z niego wycofaj proste.... Renooo.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ReniSL120 napisał:

ja oddaje auto trzeci raz do serwisu i teraz nie odbiorę aż nie naprawia tej wady. 

No i co zrobisz? Mało jest takich przypadków, że serwis (nieważne jaki) nie potrafi naprawić auta? Na antenie TVN Turbo co chwilę przedstawiają takie scenariusze. Auto będziesz miał w serwisie, pieniądze wydane, gwarancja leci... Sprawa nadaje się do telewizji, sądu, rzecznika praw konsumentów i kto wie gdzie jeszcze. Łatwo nie będzie i niestety w takich przypadkach właściciel auta jest na gorszej pozycji niż producent samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, reno to marka niedorobiona i trzeba się z tym pogodzić. Rzeczywiście żal d... ściska gdy zostawi się 70 tys. w salonie i potem klnie ile wlezie. Zawsze podchodziłem z pewną nieufnością do nowych modeli aut i przez tę nieufność a nawet tchórzostwo kupowałem tylko samochody z końca produkcji. Czy dobrze na tym wyszedłem? Chyba tak, bo nigdy nie trafiłem na minę a nawet jak coś się psuło /Peugeot 206/ to wyłącznie na gwarancji a potem był spokój. I tak objechałem już cztery samochody z salonu. Co innego używane, tutaj największą wtopą było Clio mojej żony,  ale to był egzemplarz ewidentnie zajechany, chociaż z polskiego salonu.  Jak dla mnie trochę za dużo problemów z megane IV, zresztą ja już przygodę z renault skończyłem i chociaż nie mam powodów do narzekań to do tej marki nie wrócę.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze skrzynią to mają już Meganki z 2008 roku z silnikiem 1.6 16v 110km. Jeden użytkownik powiedział, że hałasuje dyferencjał. Tutaj może być pogodny problem, tylko że ja od 60km/h do 93km/h "wysłuchane" idealnie mam problem z piszczeniem. Najlepsze, że to normalnie I się nie da nic zrobić :D płaczę i śmieje się za razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ciężko obecnie kupić idealny samochód. U ojca w Corsie D po wyjeździe z salonu nie działała klima. Po dwóch tygodniach umarł akumulator.

Miałem też opla insignię - to dopiero był niedopracowany samochód (krajowy z przebiegiem 50 tys. km). 

Żona natomiast ma clio IV i nie narzekamy. Może dlatego skusiłem się na megane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
29 minut temu, Renia08 napisał:

Problem ze skrzynią to mają już Meganki z 2008 roku z silnikiem 1.6 16v 110km. 

 

 U mnie w Megance z 2010 z tym  silnikiem -cisza za to w nowej 1.3 115 - rzężenie <czerwona>  Co się komu trafi :36_flushed:

Edytowane przez asiulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Dnia 1.03.2019 kupiłem Megane GrandCuope 1.3 TCe 115 KM i zaraz po wyjeździe z salonu pojawił się podobny dźwięk (łopotanie, grzechotanie docierające spod kierownicy, lub lewego wywiewu klimatyzacji). Dokładnie ten sam dźwięk co na filmiku.
Sprawę zgłosiłem do ASO i w przyszłym tygodniu do nich jadę. Chciałbym zapytać, czy ktoś z podobnym problemem znalazł już rozwiązanie. 
Dodam, że samochód kupiony w Renault Zdunek w Gdańsku.
Przebieg: 250 km.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety  jak ja i kilka innych osób trafiłeś na felerny egzemplarz. Od października walczymy z Renault w sprawie tych odgłosów i niestety nie pocieszę Cię bo jesteśmy w punkcie wyjścia a może nawet gorzej . Krzysztofowi wystawiono opinię ,że  w jego Megance nie ma żadnych niepożądanych odgłosów choć wcześniej ASO szukało ich przyczyny na warsztacie przez 23 dni .

Dołącz na FB do grupy Megane 4 Polska tam znajdziesz post Krzysztofa i opinie innych użytkowników . 

Życzę powodzenia w poszukiwaniu przyczyny i pozbyciu się problemu. Daj znać jak  u Ciebie się to potoczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taki dźwięk;) poza tym u mnie to ewidentnie słychać jak wrzucę 4 albo 5. Nawet zacząłem się zastanawiać czy to nie sprzęgło bo przy zasprzęgleniu słychać zgrzyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w świeżo odebranym z salonu aucie trzeba ten dźwięk zagłuszać radiem to jest to niestety bardzo denerwujące nawet jeśli to nic poważnego .

 

 

Edytowane przez asiulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej_J napisał:

To jest taki dźwięk, przynajmniej u mnie:)

 

https://youtu.be/N9H6h9p1nyU

Super nagranie gratuluje, to samo co u mnie:

 

Ja siadam w tym momencie i pisze o pomoc do Zachara... "zacharoff"

 

18 minut temu, Maciej_J napisał:

To jest taki dźwięk, przynajmniej u mnie:)

 

https://youtu.be/N9H6h9p1nyU

Macieju i jakie masz plany związane z tym "gratisem" od Renault? Zastosujesz się do porady serwisu i będziesz jeździł z tym dźwiękiem przez 10 tyś km?

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!