Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ten sam dzwięk. W przyszłym tygodniu jadę do ASO. Postaram się nagrać coś podobnego. 
Kontakt z Zacharem to [ciach] pomysł :) . Z czasem możmy też używać tych nagran w komentarzach na profilu FB Renault, jeżeli nie macie nic przeciwko. 

Bo to są jakieś jaja i oszukiwnia klienta! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dużo jeżdżę i już mam 5500. Niestety teraz jadę w delegację na jakieś 3 miesiące więc auto będzie tak naprawdę stało ale 10 tyś szybko strzeli więc zobaczymy co wtedy. Prawda jest taka, że jeśli mają wymienić któryś z elementów na nowy, a nadal ma być ten sam dźwięk to nie ma sensu. Bardziej by mnie satysfakcjonowało znalezienie rozwiązania, a potem naprawa :)

Tak czy siak myślę, że spam filmami na Facebooku  i napisanie np do Turbo Kamery to dobry pomysł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczny dźwięk jak ma Maciej_J. Jutro jadę do ASO na korektę zbieżności i mają nagrać ten dźwięk.

Również uważam,  że dobrze by było,  gdyby Renault znalazło najpierw rozwiązanie a potem dopiero wymieniało dany element. Jest to ewidentnie coś związanego ze sprzegłem/skrzynią biegów,  bo dźwięk zmienia się wraz z naciskaniem sprzęgła.

Dobrze w tym wszystkim,  że jest nas trochę i może Renault zajmie się problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greg_86 napisał:

Dokładnie ten sam dzwięk. W przyszłym tygodniu jadę do ASO. Postaram się nagrać coś podobnego. 
Kontakt z Zacharem to [ciach] pomysł :) . Z czasem możmy też używać tych nagran w komentarzach na profilu FB Renault, jeżeli nie macie nic przeciwko. 

Bo to są jakieś jaja i oszukiwnia klienta! 

Masz moje pozwolenie na umieszczanie mojego nagrania , zresztą już to robiłem na FB umieszczalem link do nagrania jednak jest nas teraz kilka "oszukanych" Klientów więc bierzemy się wszyscy do roboty Panowie i Panie, niech ta sprawa stanie się medialna.

Link do nagrania:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby sie zajeli. Takich spraw jest bardzo duzo - niestety w każdej marce. Nie ma co na to liczyć. Moim zdaniem szybciej przez sąd. @ReniSL120 chyba pisał coś o skierowaniu sprawy do sądu. Jakieś postępy? Czy ktoś rozmawiał z niezależnym ekspertem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , mi po 2 wizytach w serwisie wymieniono łożyska w skrzyni ale niewiele to pomogło , grzechotanie nadal jest zniknęły jedynie stuki przy puszczaniu sprzęgła. Zgłaszałem 3 cechy/wady , właśnie grzechotanie (tak jakby ktoś wrzucił nakrętki do skrzyni) , takie huczenie jakby łożysko koła albo dyferencjału i stuki po wciśnięciu sprzęgła. Z tych trzech wad po wymianie łożysk wyeliminowano tylko stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem właśnie z tym grzechotaniem. Załączyłem im filmy z yt, napisałem że jest odezwalo się już kilkanaście właścicieli tego modelu mających ta sama wadę mogący ja potwierdzić. Niestety nie odpisali

Edytowane przez marcin33892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy komuś się już to coś wysypało. Bo jeśli ktoś miał taki dźwięk, wystąpiła awaria i wymienili mu np wałek to wtedy ASO byłoby pewnie "przyjaźniej" nastawione do naprawy. Ja dostałem informację, że gdyby to były jakieś sworznie czy coś to mogą mi to wymienić od ręki, bo to tanie elementy i nikt nie będzie problem robił o nie problemów.

Ale problem polega na tym, że jak otworzą skrzynię i będzie wyglądała jak nówka to będą toczyli walkę z Renault Polska w związku z chęcią naprawy części, która w sumie nie wymaga naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Macieju J tak było w moim przypadku, serwis przekazał mi info że rozkrecili skrzynie biegów i według nich wszystko było dobrze, gdy wystąpiłem do serwisu z pismem aby dali mi zestawienie wykonanych czynności które robili przez 21 dni gdy samochód stał w serwisie. .. AUTO-ZIĘBA Katowice odmówił mi udzielenia takiej info. W wolnej chwili będę zamieszczał post w grupie Megane 4 Polska na FB opisująca moją przygode z serwisem Renault AUTO-ZIĘBA Katowice.... będzie można się pośmiać trochę gwarantuje.

Edytowane przez ReniSL120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę ile trwają takie postępowania w sądach? Szybciej się rozleci ten wynalazek Reno niż zakończy postepowanie jakimkolwiek prawomocnym wyrokiem.

Edytowane przez ReniSL120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba dokument od rzeczoznawcy nie jest trudno otrzymać i nie kosztuje majątku? Przecież to jest podstawa do dalszego postępowania, inaczej będą Was zbywać słowami TTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!