Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

seimi ja byłam na wymianie oleju jakieś dwa miesiące temu . Serwis na podstawie numeru vin stwierdził iż powinien być to olej 5W30 RN17 ale niestety takiego wówczas nie posiadał .

Znaleźiśmy i zakupiliśmy olej spełniający te normy - Neste Pro C2/C3 5W-30 ( za 6 l -250zł) . Po naszej wymianie serwis sprowadził Elfa o takiej specyfikacji , który dostępny jest prawdopodobnie tylko w ASO ( na opakowaniu ma dopisek Renault) Nawet na stronie Elfa nie ma oleju 5W30 spełniającego normę  RN17 .

Edytowane przez asiulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie jest już dostępny olej spełniający normę RN17. 

ELF EVOLUTION RN-TECH ELITE 
5W-30

Jest dostępny w opakowania 1L, 5L i w beczkach. 

Kolejnym olejem, który spełnia normę Renault jest holenderski Eurol w cenie ok 130 zł za 5L. 

Oleje FE mają za zadanie dodatkowo oszczędzać paliwo. 

Edytowane przez Phil_ips
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wymyślili olej, którego sami nie mają.

 

Tak dodatkowo - to jest pomyłka w tytule jak i w całym temacie - ten silnik nie ma FAP'a (takowy tylko w grupie PSA).

Ten silnik ma - GPF (Gasoline Particulate Filter), oznaczane także jako OPF (Ottopartikelfilter).

 

Ja wiem, że to taki pospolity synonim jak - klimatyzacja automatyczna to "klimatronic" - ale ktoś będzie szukał po prawdziwych nazwach i szukajka nic nie wyświetli.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinDe: A to nie jest tak, że GPF i FAP to jedno i to samo, tylko pierwszy skrót jest z języka angielskiego, a drugi z francuskiego (i dlatego francuskie marki jak Peugeot czy Renault się nim posługują)? Nawet w cenniku na stronie renault masz TCe xxx FAP...

Edytowane przez goku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenniki nie patrzyłem, ale jest to możliwe bo z francuskiego FAP to po prostu filtr cząstek stałych (sprawdziłem tłumaczenie) - i nie ma w tej nazwie rozgraniczenia diesel/benzyna.

Tylko w angielskich/niemieckich nazwach jest rozgraniczenie benzyna/diesel.

 

Moja pomyłka - przyznaję się :rolleyes:

 

Naprawdę czy to nie można jednej nazwy ogólnoświatowej określić. 

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 16:40, artur-wiater napisał:

Miałem Megane III 2013 z silnikiem 1.6 i skrzynią 6-ką coś tam trochę było słychać przy 60 ale powiedział bym, że w normie. Teraz kupiłem 1.3 140 KM i powiem tak: jest idealna cisza, skrzynia pracuje bez zarzutu odgłosów zero. Więc może problem dotyczy tylko wersji 115 KM...

 

Idąc dalej, czy w wersji 115 KM mamy do czynienia z inną skrzynią biegów niż w wersji 140 KM ?

Pozdrawiam

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobaczymy... Bo za jakiś tydzień lub dwa sam stanę się beta-testerem megane 1,3 TCE 140 KM. Obym bez żalu rozstawiał się z megane 3, takie mam przynajmniej marzenie. Nie potrafię przełknąć krótkiej skrzyni w megane 3 ( 72 km/h na 6  biegu przy 2000 obr), w megane 4 przełożenia są zdecydowanie dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie odbyłem jazdę próbną Megane IV (1,3 TCE 140 km)  żeby to sprawdzić. Tam przy 2000 obr na 6 biegu jest około 90 km /h.

" A śmiem twierdzić, że ta 6 w Megance to jak między 4-5 w pięciu biegowym manualu " - to potwierdzam, niestety (Megane III 1,6).

Edytowane przez janek072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megane  III 1.4 tce na 6 biegu przy 2 tys. jest 82 km /h zainteresowałem się tym jak mój kolega z pracy jechałem ze swoim kumplem nowo odebranym tipo w sobotę t-jetem lounge i gadał mi w samochodzie że tipo się dużo bardziej zbiera z 3 czy 4 od mojego tce a jest słabsze i cięższe nie chciałem mu dać się przekonać twierdząc że to jego subiektywne odczucie i pewnie przebieg momentu jest bardziej gwałtowny niz w mojej 1.4 tce;  ale czytając rożne testy ma on chyba racje na biegu 4 przy 60-100 tipo ma 6,5 sek. 1.4 tce 7.8 sek. wiec poszukałem jakie obroty ma tipo na poszczególnych biegach i porównałem z meganką  przy 2 tys. tipo ma na 4 biegu 55km/h na 5 biegu 65 km/h i na 6 biegu 75km/h w megance odpowiednio 57 , 68 , i 82 km/h także w 1.3 tce zastosowali fajna długą skrzynie która szczególnie na 6 biegu ma 90km/h zmniejsza spalanie i poziom hałasu ; chociaż elastycznośc może być gorsza od tych 2 modeli.

Edytowane przez Gość
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby bylo ekonomicznie to na 6 biegu by musiało być 1.5tyś obrotów przy 90km/h. O elastyczność nie dbam bo po to są inne biegi żeby zredukować i wyprzedzić jak jest potrzeba.

To że zastosowali 6 biegową skrzynie w Megi 3 to dla nich strzał w kolano i dla niektórych użytkowników męka. Z ekonomią to nie ma nic wspólnego. Słabsze auta albo o takiej samej mocy i wadze ze skrzynią 5 biegową przyspieszają lepiej i mają mniejsze spalanie. W Megi 4 widzę poprawili to lekko co i tak jest za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego między innymi sprzedałem swoją trójkę. Ta skrzynia to pomyłka niestety, w aucie głośno, ciągle trzeba wachlować drążkiem a oszczędności w zużyciu paliwa bardzo wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Renia08 napisał:

Żeby bylo ekonomicznie to na 6 biegu by musiało być 1.5tyś obrotów przy 90km/h. O elastyczność nie dbam bo po to są inne biegi żeby zredukować i wyprzedzić jak jest potrzeba.

To że zastosowali 6 biegową skrzynie w Megi 3 to dla nich strzał w kolano i dla niektórych użytkowników męka. Z ekonomią to nie ma nic wspólnego. Słabsze auta albo o takiej samej mocy i wadze ze skrzynią 5 biegową przyspieszają lepiej i mają mniejsze spalanie. W Megi 4 widzę poprawili to lekko co i tak jest za mało. 

 

Ale głupoty. Ciekawe skąd przy takich obrotach wziął byś Nm do pokonania oporów powietrza. 

Widze ze na forum sami konstruktorzy ;)

Skrzynia w 6 bieg w tce jest świetna. Przy 180km/H 4 tys obrotów. Cisza i spokój w aucie.

W 1,6 taka skrzynia faktycznie jest bez sensu. Za mało momentu. Wysoko położona moc itp. Ale jakby miał 6 z tce to po prostu by na niej zwalniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!