Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, pbet napisał:

Ja tam nie wiem co Wy chcecie. Z mojego 1.6 jestem zadowolony :)

 

I słusznie, jak ktoś auto traktuje jako narzędzie przemieszczania z punktu a do b to super silnik - niezawodny, dobry pod gaz, tani w naprawie itd.. Natomiast jego przestarzała konstrukcja powoduje, że mól z niego straszny, a to co najgorsze trzeba go trzymań na wysokich obrotach żeby jechał, a to powoduje spalanie na poziomie 10-11 litrów. Owszem można zejść do 7 ale przy dziadkowej jeździe... A wiec podsumowując dobry ale już nie dla mnie . Zdecydowanie wolę 240 Nm dostępne od 1,5 tyś obrotów... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, artur-wiater napisał:

a to co najgorsze trzeba go trzymań na wysokich obrotach żeby jechał, a to powoduje spalanie na poziomie 10-11 litrów. Owszem można zejść do 7 ale przy dziadkowej jeździe..

Nie prawda :) Obroty ok ale reszta nie do końca. Ale spoko. Ja mam niskie spalania i nie jeżdżę dziadkowo, a nawet dość często kogoś wyprzedzam n trasie :D No ale nie o tym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pbet napisał:

 Nawet dość często kogoś wyprzedzam n trasie :D No ale nie o tym temat.

 

Oj Kolego, miałem 5 lat to auto bez gazu i mogłem jedynie ciągniki wyprzedzać :-) oj ok jeszcze czasami Polonezy i WieśVageny z lat 80-tych...

 

Zalety silnika było widać dopiero przy 140 na autostradzie no ale wtedy był wir w baku z racji 6ki która była niecałą piątką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi meganka paliła ok 8 litów benzyny a jej nie oszczędzałem. Z resztą się zgadzam, hałas na autostradzie nie do przyjęcia, skrzynia też beznadziejna. A czy na benie czy na lpg jeździła tak samo.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artur-wiater napisał:

Oj Kolego, miałem 5 lat to auto bez gazu i mogłem jedynie ciągniki wyprzedzać :-) oj ok jeszcze czasami Polonezy i WieśVageny z lat 80-tych...

No to grubo. Widać kiepsko trafiłeś albo nie umiałeś się z tym silnikiem obchodzić bo ja nie mam problemu z wyprzedzeniem czegoś sporo nowszego przy prędkościach około 70-100 jak to zwykle w trasie w niezabudowanym. Powyżej nie wyprzedzam bo nie mam takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pbet napisał:

No to grubo. Widać kiepsko trafiłeś albo nie umiałeś się z tym silnikiem obchodzić

Oj ja też nie miałem problemu, tylko trzeba było mieć 4-5 tyś obrotów, a tego nie lubię bo hałas straszny. Lubię jak auto bierze od dołu i z tego to wynikało...

Wstąp kiedyś do salonu i przejedz się 1.3 140 KM to zmienisz zdanie, a może lepiej nie bo nie będziesz już chciał swoim "śmigać"  tak jak ja już nie chciałem... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę zjeść ze spalaniem poniżej 9 litrów. Jazda do pracy 20 km w dwie strony gdzie czasem mogę przycisnąć do 90 po 21 godzinie. Czasem wypad do Rzeszowa to tam 150 na budziku. Jak ktoś będzie 70 i jest pusta droga to nawet z 6 biegu można wyprzedzić bez problemu i nie katując silnika. Następne auto będzie albo uturbione z pośrednim wtryskiem albo dizelek jakiś w Audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artur-wiater napisał:

Oj ja też nie miałem problemu, tylko trzeba było mieć 4-5 tyś obrotów, a tego nie lubię bo hałas straszny

Za mojej kadencji auto nie widziało więcej niż 4000 (oprócz autostrady). Zmieniam biegi przy 3000 na ciepłym silniku. Na zimnym max 2500. Podjazd po górkę i wyprzedzanie od 3000 i zmiana na 3500-3750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1.6 mam LPG i nie zastanawiam się nawet ile pali . Mogę jeździć tak jak lubię i pocisnąć kiedy chcę . W M4 staram się nie przekraczać prędkości 120km/h  bo spalanie drastycznie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artur-wiater napisał:

Wstąp kiedyś do salonu i przejedz się 1.3 140 KM to zmienisz zdanie, a może lepiej nie bo nie będziesz już chciał swoim "śmigać"  tak jak ja już nie chciałem... :-)

Wiesz... MIII z 1.6 to nie jest jedyne auto którym w życiu jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet nie przekraczasz 4 tys? I mówisz o komfortowym szybkim wyprzedzaniu? No chyba, ze masz 500m wolnego pasa to tak. A jak nie to się za dużo baśni naczytaleś. Jak chcesz żebyśmy uwierzyli to musisz nagrać jak wyprzedzasz :P 4-4,5tyś obrotów to minimum żeby tym autem wyprzedzić jak cywilizowanym autem. Jak już robią auta z takim silnikiem to mogli chociaż przestroić je do 8 tyś obrotów, wtedy strzałka obrotomierza by była niżej. 

Cały czas jadę z przykładem Mondeo mk2 czy nawet mk4. W mk4 tam jakoś 1.6 125 koników nie bylo zawalidrogą I nie trzeba było kręcić to do 4 tyś. Lubiłem czasem przycisnąć do 5-5,5 tys obrotów. Dla porownania wracalem moim Mk2 1.8 115 koni a moja druga połówka Meganka po zakupie. Nie miala najmniejszych szans mnie dogonić, a mondeo ważyło minimum 150g więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Co brzęczy w aucie autora wątku? Diagnoza jest najważniejsza, gdyż jeżeli okaże się, że to nic ważnego, to byłaby bardzo ważna informacja. W końcu nie jest to auto klasy premium i pewne rzeczy można sobie odpuścić. Co innego, jak ma to wpływ na żywotność napędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny egzemplarz jak autor wątku i występuje u mnie identyczny odgłos . Niestety po kilku wizytach w ASO diagnozy nadal brak  i nikłe szanse  na znalezienie przyczyny w najbliższym czasie jeśli ktoś w ogóle ją znajdzie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!