Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.03.2019 o 17:09, pbet napisał:

Za mojej kadencji auto nie widziało więcej niż 4000 (oprócz autostrady). Zmieniam biegi przy 3000 na ciepłym silniku. Na zimnym max 2500. Podjazd po górkę i wyprzedzanie od 3000 i zmiana na 3500-3750.

Przepraszam, jak to kiedyś pisałeś, nie jeździsz jak dziadek? Poruszasz się dynamiczne?...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda 1.2 Tce ale też mam ten sam dźwięk. Dźwięk grzechotki/chrobotania z okolic lewej kratki nawiewu. I też na początku tego nie miałem, pojawiło się dopiero w okolicach przebiegu 2tys km. Auto kupiłem w czerwcu 2018, po raz pierwszy zgłosiłem im to we wrześniu 2018 gdy oddawalem auto na spasowanie klapy. Jednak po tym jak mnie zmylo ASO odpuściłem bo wcisneli mi bajkę że w aucie był włączony obieg zamknięty i wtedy cyrkulacja powietrza wytwarza taki dźwięk i bla bla bla. Od tamtej pory już tego nie zgłaszałem ale temat obserwuje. 

Charakterystyka dźwięku u mnie:

- tylko po rozrzganiu silnika 

- okolice lewej kratki nadmuchu i zegarow

- wciskaniu sprzęgła słychać też trzaski właśnie z wyżej wymienionych okolic

- dźwięk jest niezależnie od tego czy włączony jest nawiew czy też nie

- na początku dźwięk był słabo słyszalny i trzeba było się dobrze wsłuchać i wyciszyć radio żeby to słyszeć a aktualnie słychać to już tak głośno że nawet jak radio gra to to słyszę, ba teraz nawet pasażer to slyszy a wcześniej nie było szans by to uslyszal

- aktualny przebieg 9tys km i mam już tak dość tego auta że jeżdżę na codzień Matizem żony a Megane stoi żeby się nie wkurzac

 

Jeśli w ciągu najbliższych 2-3msc nic się nie wyjaśni z tym dźwiękiem to auto wystawiam na sprzedaz i wracam do Forda :D

 

 

Edytowane przez marcin33892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem. Odpowiedź Renault Polska

"Szanowny Panie, 

dziękuję za kontakt z infolinią Renault Polska. 

W nawiązaniu do Pańskiego zgłoszenia, z przykrością informuję, iż Renault Polska nie świadczy usług z zakresu obsługi technicznej pojazdów. Zadanie to realizują jedynie Autoryzowane Serwisy Obsługi, które to dokonują analizy technicznej przypadków i mają możliwość wykonania konsultacji z działami technicznymi Renault w razie konieczności. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo jaka fajna odpowiedź. Czytaj: spadaj na drzewo :) A Ty się bujaj człowieku z problemem. To jeszcze jeden argument, żeby reno nie kupować a szkoda bo to ładne auta. Ja w sumie narzekać nie mogłem ale z jakąś dziwną ulgą pozbyłem się meganki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję bo do samego końca wahałem się pomiędzy Megane 3 GT220 a Megane 4 GT Line. I niestety pomyślałem że co nowe to nowe i będę miał spokój święty jak zakupie nowe auto. Niestety teraz już wiem że to był błędny wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest ogólnie spoko, gdyby nie to brzęczenie... przynajmniej ustaliliśmy, że pojawia się niezależnie od wersji silnika po rozgrzaniu, zatem jak puści termostat? ten brzęk jakby stary licznik na prąd się szybko kręcił, dokładnie ten !

 

GT 220 : GT line 1.2 - trochę kuni różnicy :D

 

 

Edytowane przez dalselv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin33892. 

Ja również mam ten dźwięk chrobotania zza kratki nawiewu od samego wyjazdu z salonu i się tym nie przejmuję. Piszesz, że słyszysz go cały czas, ja natomiast tylko i wyłącznie, gdy ściszę radio do 0. Jest tam gdzieś na forum temat o tym i paru użytkowników co również to mają/zwracają na to uwagę. Z tego co pamiętam nie dochodzi on ze skrzyni, gdyż kiedyś podczas jazdy wrzuciłem na luz i również był on słyszalny. Na prawdę trudno zidentyfikować co powoduje ten dźwięk, ale jak widać nie oznacza on awarię, ale po prostu ten motor (o ile to silnik, osprzęt) tak pracuje. Ogółem wydaje mi się, że (bez urazu) dla niektórych, każdy dźwięk pracującej jednostki jest "podejrzany".

Edytowane przez doesnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dźwięk chrobotania pojawił się zaraz po wyjeździe z salonu i występuje również na luzie . Pojawia się niezależnie czy silnik zimny czy rozgrzany przy prędkości powyżej 40 i z tego co się orientuję tak jest u większości posiadaczy 1.3 115 z tym problemem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jest to prosty błąd konstrukcyjny jakiegoś mniej ważnego elementu związanego z układem wentylacji, wlot powietrza jest od strony kierowcy, stąd lewa strona brzęczy.... nie jest to silnik ani skrzynia, gdyż na postoju, czy podczas wysprzęglania jadąc nic się nie zmienia przynajmniej u mnie....

 

Czasem jeżdżę bez radia i mnie to denerwuje jak stukające zaślepki w drzwiach MII, przynajmniej woda do kieszeni już nie leci i KZFR nie grzechocze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!