Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Samochód spędził w serwisie Renault 22 dni także wykluczam że nie zauważyli nieprzykręconej osłony pod autem.

Na postoju jest zupełna cisza.

Samochód po dźwignięciu na podnośniki w serwisie i rozpoczęciu "jazdy" czyli podobnie jak na hamowni również wydawał ten sam dźwięk. (Także przyczyną nie tkwi w oporach toczenia, ogumienie, karoserii). 

Wszyscy w serwisie Renault przyznawali że słyszą ten dźwięk od pracowników serwisu po kierowników a nawet prezesów spółki jednak nikt nie jest w stanie to zlokalizować.

Ja nagrałem ten dźwięk w bardzo prosty sposób a mianowicie włączyłem dyktafon który umieściłem pod nogami kierowcy podczas jazdy także z tamtego miejsca wydobywa się ten dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie silnik . Luźne części też by chyba podczas czterech kilkudniowych wizyt w serwisie znaleźli ?  Podejrzewam ,że problem tkwi w skrzyni biegów . Sprawdzili olej (ze skrzyni) przy przebiegu 3kkm  i jest czarny ale według serwisu to o niczym nie świadczy i mam spokojnie czekać aż Renault znajdzie rozwiązanie albo coś się rozleci a tak w ogóle to ten model tak ma .

 

Edytowane przez asiulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie pozostają dwie opcje: albo sprzęgło/skrzynia albo faktycznie "ten typ tak ma". Jak sprawdzić czy ten typ tak ma, umów się na jazdy próbne w kilku ASO, poszukaj takiego samochodu na wynajem, pytaj innych użytkowników jeśli z twojej okolic spróbuj umówić się na porównanie. Jeżeli znajdziesz samochód w którym dźwięki nie wystąpią, pozostaje cię rękojmia i zgłoszenie do sprzedawcy żądania doprowadzenia samochodu do zgodnego z umową. Możesz poprosić o pomoc rzecznika praw konsumenta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który dealer sprzedał taki samochód?  w jakim mieście?

Jest takie urządzenie "stetoskop" dość tani (20pln) można dokładnie zlokalizować dzwięki np. zwykły lekarski na allegro

Edytowane przez kot_let
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem w AUTO-ZIĘBA Katowice.

Na początku przygody że zgłoszoną wadą myślałem nawet że chcą załatwić sprawę polubownie, odbyły się 3 spotkania, były wielkie słowa i nagle po 22 dniach demontowania samochodu oświadczyli mi to co umieściłem pod filmem na Youtube.

Koszmar [cenzura] jakiś i tyle.

Miałem pecha trafiłem na wadliwy egzemplarz jednak nikt nie chce wziąść na siebie odpowiedzialności to jest najgorsze.

 

Na tym forum, cenzuralnie się wysławiamy ! - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na postoju w różnym zakresie obrotów nie ma tego dźwięku, a pojawia się jedynie po podniesieniu auta na podnośniku i po załączeniu biegów, lub podczas jazdy to wygląda że to coś z przeniesieniem napędu jak skrzynia biegów, albo łożyska w kołach (to mało prawdopodobne ale zawsze warto sprawdzić). Dziwię się że w ASO nie mają słuchawek do diagnozowania skąd pochodzi hałas. Może zwykły mechanik Pan Mietek zdiagnozuje skąd ten dźwięk, oraz ręką wskaże co jest przyczyną :-) Często prywatny mechanik jest o wiele lepszy od tych w ASO, bo dobry mechanik cieszący się dobrą reputacją nie zarabia ani 3 tyś zł ani 5 tyś zł, tylko znacznie więcej.....

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mayn napisał:

Jeśli na postoju w różnym zakresie obrotów nie ma tego dźwięku, a pojawia się jedynie po podniesieniu auta na podnośniku i po załączeniu biegów, lub podczas jazdy to wygląda że to coś z przeniesieniem napędu jak skrzynia biegów, albo łożyska w kołach (to mało prawdopodobne ale zawsze warto sprawdzić). Dziwię się że w ASO nie mają słuchawek do diagnozowania skąd pochodzi hałas. Może zwykły mechanik Pan Mietek zdiagnozuje skąd ten dźwięk, oraz ręką wskaże co jest przyczyną :-) Często prywatny mechanik jest o wiele lepszy od tych w ASO, bo dobry mechanik cieszący się dobrą reputacją nie zarabia ani 3 tyś zł ani 5 tyś zł, tylko znacznie więcej.....

Ja wszystko rozumiem ale zapłaciłem za samochód troszkę pieniędzy kupiłem nowe auto i wstyd by mi było jechać do jednego czy drugiego znajomego mechanika prosząc go o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy produkt ma prawo się zepsuć, znajomego ktoś w rodzinie kupił nowe BMW w salonie, gdy wracał autostradą z salonu po odebraniu zaświeciła się choinka, samochód się zatrzymał....  Może w Twoim przypadku zwyczajnie jakieś łożysko w skrzyni biegów szwankuje i skrzynia się kwalifikuje do wymiany. Nie żyj przekonaniem że w ASO są wspaniali mechanicy, bo jak napisałem prawdziwy mechanik który ma doświadczenie nie pracuje dla kogoś, tylko dla siebie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2019 o 16:07, rafa85 napisał:

Próbowałeś działać w innym ASO? Kontaktowałeś się z Renault Polska?

W innym ASO nie próbowałem bo nie chcę aby ponownie rozkręcali mi połowę samochodu.... ileż można. Samochód miał 2 dni a oni się na nim uczyli, rozkręcali, skręcali, oklejali już widzę jakie są tego skutki ale nie mam siły ich wymieniać.

Renault Polska otrzymał oficjalną pisemną reklamację 18.12.2018r i dotąd nie raczyli odpowiedzieć.

Przy wcześniejszych mailach odpowiadali krótko: .... prosimy o kontakt z najbliższym ASO...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie odpowiedzieli w przeciągu 14 dni to uznali reklamacje. Masz potwierdzenie nadania listu ?

 

tyle że samochód kupowałeś od dilera a nie Renault i to jemu powinieneś ten list wysłać. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mayn napisał:

Każdy produkt ma prawo się zepsuć, znajomego ktoś w rodzinie kupił nowe BMW w salonie, gdy wracał autostradą z salonu po odebraniu zaświeciła się choinka, samochód się zatrzymał....  Może w Twoim przypadku zwyczajnie jakieś łożysko w skrzyni biegów szwankuje i skrzynia się kwalifikuje do wymiany. Nie żyj przekonaniem że w ASO są wspaniali mechanicy, bo jak napisałem prawdziwy mechanik który ma doświadczenie nie pracuje dla kogoś, tylko dla siebie......

Źle zrozumiałeś.  Masz 100% rację jak ktoś na fach w ręku to sam da sobie radę w życiu ale zrozum auto ma gwarancje i to ASO jest od tego żeby to usunąć. 

 

Przed chwilą, Sarna1 napisał:

Jeżeli nie odpowiedzieli w przeciągu 14 dni to uznali reklamacje. Masz potwierdzenie nadania listu ?

Oczywiście wszystko mam.

Tylko że 14 dni dotyczy sprzedawcy

30 dni dotyczy producenta

A Renault .... jest IMPORTEREM i tutaj nie wiem jak mają się przepisy KC do nich.

Wybieram się do prawnika aby mi to ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po którejś wizycie w ASO dostałem takiego standardowego maila od Renault Polska z ankietą satysfakcji. Po wypełnieniu tej ankiety i dokładnym opisaniu moich perypetii z magikami z ASO, Renault Polska skontaktowało się ze mną w ciągu paru dni telefonicznie. Po tym wszystkim nagle przedmiotowe ASO zajęło się tematem, naprawiło, w międzyczasie nawet znalazło się za darmo auto zastępczne i niezła zniżka na wymianę oleju. Olej ASO, wal od razu do Renault Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ReniSL120 napisał:

Masz 100% rację jak ktoś na fach w ręku to sam da sobie radę w życiu ale zrozum auto ma gwarancje i to ASO jest od tego żeby to usunąć. 

Bo tak jest z założenia że ASO ma nam usunąć usterkę w ramach gwarancji, ale gorzej już z fachowcami u nich. Oni najczęściej polegają na Clipie (komputer diagnostyczny), jeśli Clip wykaże usterkę jakiegoś tam czujnika, wtedy mają gotowe co trzeba wymienić i wymieniają ten czujnik. Gorzej już gdy trzeba precyzyjnie dojść co jest nie tak, tak jak w Twoim przypadku wydobywający się dziwny hałas. Clip tego nie pokaże jeśli nie jest to związane z elektroniką samochodową. Jeśli masz kumatego swojego mechanika niezależnego, lub innego cieszącego się dobrą reputacją to niech on postara się palcem wskazać co jest przyczyną. Dobry mechanik ma z pewnością endoskop, słuchawki aby sprawdzić skąd się dany dźwięk wydobywa.  Może to faktycznie skrzynia biegów, skoro w różnym zakresie obrotów nie ma tego dźwięku. Pobaw się ciepłym silnikiem na postoju w różnym zakresie obrotów i upewnij się że nie ma tego dźwięku. Jeśli nie ma to ewidentnie przeniesienie napędu skoro na podniesionym samochodzie i na biegu już słyszysz ten dźwięk. Skrzynia biegów może kwalifikować się do wymiany, i podlega gwarancji oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!