Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pojawił się nowy objaw, ale z innej beczki, pisk słyszalny już na postoju, z tył auta od spodu. To ponoć pompa paliwa, mechanik w Aso zastanawiał się, czy tak aby nie powinno być, że na postoju ,przy uruchomieniu pompa paliwa pracuje bardziej intensywnie, jest mocniej obciążona i może tak piszczeć. Normalnie ręce i nogi się uginają. Dobrze, że wykupiłem dłuższą gwarancję to będę ich dłużej molestował (a oni będą mnie dłużej wkurzali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 12:08, dartek napisał:

Pojadę do serwisu w Opolu (później Wrocław) niech wymieniają te spinki, bo też mnie to wkurza, mechanik wcześniej twierdził, że to coś szumi pod maską, że strumień powietrza powoduje drgania jakiegoś elementu, chciał oklejać auto taśmą po kawałku i szukać tego miejsca/elementu.

Pytanie do Msobo: w którym ASO, mieście wykonali naprawę?

Renault Dąbrowski w Zabrzu 

Przed chwilą, Msobo napisał:

Renault Dąbrowski w Zabrzu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z forumowiczów w Warszawie usuwał ten problem terkotania ze spinkami? Mnie ASO DEKAR już dwa razu odesłało z TTTM, choć raz kazali się umówić na dokładniejsze oględziny, bo coś tam słyszeli. Niestety nic to nie dało i stwierdzili, że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po przeczytaniu 24 stron wątku postanowiłem się wsłuchać w pracę auta i rzeczywiście przy około 1800 obrotów jakąś taką blaszkę zaczynam słyszeć. Auto ma przebieg 1000 km. Jakby nie forum to nie zwróciłbym na to uwagi, tym bardziej, że mój poprzedni silnik to traktor 1,9 tdi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy macie jakieś wieści odnośnie tej "grzechotki" ? W 1.3 tce. Mam przejechane  7500 km i ogólnie słychać to od samego początku. W ASO w warszawie na ul. Puławskiej coś słyszeli była jazda próbna. Sprawdźli i jest ok według nich. Ale mam wrażenie że coś jest ze sprzęgłem bo przy zmianie biegów i przy redukcji ewidentne słychać "grzechotkę" kiedy auto soi i wciskam sprzęgło to jest cicho. Pytanie czy trzeba czekać aż auto stanie ,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii grzechotki od sprzęgła: ludzie pisali, że mieli wymieniany wysprzeglik, ale nie zawsze to pomagało. Natomiast pomagała wymiana przewodu łączącego wysprzęglik z pompką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spoko dzięki. Może ktoś z was na forum właśnie naprawiał te "grzechotkę" ?

Chciałem pogadać, czy dokładnie o to chodzi.... Jeśli pojadę do ASO a jeszcze chwilę odpuszczę i zobaczę jak to podziała nie chce być zlany, że sprawdzili o jest ok. Będę mógł powiedzieć co mają dokładnie sprawdzić.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki.

A u  Ciebie co wymieniali jeśli mogę prosić ? wysprzęglik, spinki, czy przewód ?

U mnie to brzęczenie jest od samego początku, cały czas tak cicho jadąc z salonu ok 300 kilometrów ale grało radio to myślałem że może gdzieś w szybie świszcze powietrze. Ale potem jeżdżąc do pracy zacząłem to lokalizować pod kierownicą. Przy zmianie biegów, wciskaniu sprzęgła i przy redukcji słuchać grzechotanie wyraźniej, byłem w aso jak pisałem ale po sprawdzeniu ich zdaniem wszystko ok. Jadąc ze stałą prędkością czy to 90, 120, 140 słychać tak samo cicho ale ciągle. Jeśli możesz napisz co powinienem powiedzieć, na co zwrócić uwagę żeby mnie nie zlali, zasugeruję że na forum takie problemy są i może to sprawdzą dokładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż hydrauliczny oraz wysprzeglik. 

No powiedz że halasuje i tak nie może być i tyle. I się dogadaj po prostu bez wyklocania, a będzie dobrze :) Zasugeruj że w ASO w Częstochowie było podobno coś takiego robione to może sprawdza w jakimś systemie. A oni takie tanie naprawy powinni robić bez problemu więc powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,
Ja wczoraj byłem w ASO w Lublinie z grzechotaniem. Pan postanowił się ze mną przejechać, oczywiście klasyka to jest specyfika tej skrzyni, grzechotka, zgrzyty przy zmianie biegów. Powiedziałem Panu, że tak nie może być to Pan z łaską postanowił, że otworzy zgłoszenie serwisowe i skonsultuje to z centralą. W zgłoszeniu zapisaliśmy zgrzyty przy zmianie biegów i hałas ze skrzyni. Dzisiaj dzwoni Pani, że mechanik konsultował się z centralą i to jest specyfika pracy tej skrzyni i nic nie mogą zrobić. Masakra auto 8 tys przebiegu (po 2 km od wyjazdu z salonu jechało na lawecie) i chodzi jak trup. Panowie jakie dalsze kroki polecacie?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś to napisałem 2 posty wyżej?:) Niestety w Polsce oni mają jakieś ograniczenia co do tego co mogą robić bez konsultacji. Jak byłem we Francji to mi chcieli wymienić skrzynię bo oni tam nie mają ograniczeń budżetu. Więc powiedz, że była taka sytuacja i wyczytaleś na forum francuskim że to wysprzeglik i wąż hydrauliczny + spinki ( naprawdę jest taki wpis na francuskim i hiszpańskim forum dotyczący 1.2 Tce). I się po prostu dogadaj że by to zrobili bo dla nich to żadna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem cały wątek. Wczoraj podczas jazdy próbnej, opowiadałem mechanikowi co tu wyczytałem, że może to być wysprzęglik, przewód lub spinki. Pan mechanik stwierdził tylko, że na pewno nie wysprzęglik o nie. Tłumaczę, że w całej Polsce wymieniają ludziom w Aso normalnie to okej on otworzy zgłoszenie serwisowe i skonsultuje to z centralą Renault.
Skonsultował z centralą Renault i ta sama śpiewka, że nie i koniec taka specyfika pracy. To już Renault Polska nie uważa tego za problem?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!