Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że ASO ma gdzieś jakieś wpisy na forach, tym bardziej zagranicznych. Też już próbowałem ich przekonać odnośnie grzechotania. Nawet wydrukowałem wątek z tego forum żeby im pokazać. Nawet nie chcieli zajrzeć. Nielicznym tutaj udało się i wymienili im wysprzęglik i przewód. Gdyby wszystko było tak fajnie, to musiałbym już mieć nową skrzynię i silnik (przybywanie oleju). Wiedzą doskonale jak pięknie pracują skrzynie w ich samochodach i olewają temat dopóki samochodu nie przywiezie laweta. Mechanicy też słyszą dźwięki a raz nie. Wychodzi na to, że musiałbym jeździć po kraju i szukać ASO, w którym wymienią mi części bez gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Też już próbowałem. Za każdym razem Renault Polska odsyła do ASO, bo to oni mają rozwiązać problem. Z kolei ASO powołuje się na mityczny Dział Techniczny Renault, który zawsze ma odpowiedź odmowną.

Dodam jeszcze, że mi skrzynia biegów, oprócz grzechotania, zaczęła lekko wyć w zakresie prędkości 70-80 km/h. Ten sam przypadek co w Dacii Duster. Tam w tym temacie ludzi też olewają.

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aso forum jakiekolwiek mają gdzieś. Byłem w aso w poniedziałek na środę 13 05 mam wymianę pompki sprzęgła i przewodu, zobaczymy. Wysprzeglik jest ok, według aso. A to że przy wyrzuceniu biegu jedynki lub przy odpuszczeniu sprzęgła czasami coś stuknie jakby w skrzyni....to normalne bo skrzynia ma kola zębate. Tylko teraz stuka zawsze, szczegolnie w korku. Bo na trasie tylko grzechotke slychac. Tak tlumaczy Aso....Tylko dlaczego po 7500 km się to zaczęło a nie od samego początku??? i w pierwszej megane z 2017 roku tego nie było w ogóle. Taki urok Aso i gwarancji, po gwarancji na pewno sprzęgło lub skrzynia do wymiany będzie od razu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seimi napisał:

Powodzenia. Też już próbowałem. Za każdym razem Renault Polska odsyła do ASO, bo to oni mają rozwiązać problem. Z kolei ASO powołuje się na mityczny Dział Techniczny Renault, który zawsze ma odpowiedź odmowną.

Dodam jeszcze, że mi skrzynia biegów, oprócz grzechotania, zaczęła lekko wyć w zakresie prędkości 70-80 km/h. Ten sam przypadek co w Dacii Duster. Tam w tym temacie ludzi też olewają.

Ja też coś słyszę pomiędzy 70-80 na 5 i 6 biegu. Zgłaszałem na przeglądzie: TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Renault, Pan przyjął zgłoszenie i mam czekać do 14 dni bla bla bla. Napiszę jeszcze dzisiaj maila do działu obsługi klienta, ostatnim razem pomogło. To jest jakaś masakra, człowiek kupuje nowe auto bo liczy właśnie na gwarancję, wysoką jakość obsługi a tu gorzej niż u Mirka z komisu. Mam porównanie z inną Megane, jeździłem jak dostałem jako auto zastępcze przez 3 dni i nic nie hałasowało, to co mi mówi, że ten typ tak ma, że ta skrzynia tak pracuje, łgarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na cuda, pojeżdżę 2 lata jeśli wcześniej nic nie padnie i oddam w rozliczeniu za inny, oczywiście z informacją że ten tym tak ma jeśli ktoś się przyczepić że skrzynią źle chodź...wtedy zobaczymy jaka będzie reakcja ASO.

Edytowane przez nazariode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego miałyby się psuć? Przy odpowiednim serwisowaniu te skrzynie chodzą do 250 000 - 300 000 km, gdzie manual remontuje się przy 200 000, tylko koszt inny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik ASO powiedział mi, że mam się cieszyć, że wybrałem manual, bo mają bardzo dużo przypadków, kiedy auta są przywożone na lawecie ze zblokowaną skrzynią EDC. Ja jechałem tylko 2 razy autem z tą skrzynią. I o ile w nowiutkim Kadjarze chodziła pięknie, o tyle w aucie zastępczym z przebiegiem ponad 100 tys. km brzydko szarpała.

Wychodzi na to, że obojętnie co się wybierze, trzeba mieć dużo szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Od grudnia 2019 mam i ja megana 1.3 115 KM w wersji Life. Już w lutym, przy jakimś śmiesznym przebiegu zgłosiłem w ASO w Siedlcach odgłos szorowania na jaki wielu się tu skarży i który jest identyczny jak na filmiku gdzieś tu załączonym wcześniej. Dodatkowo zgłosiłem przygasanie wyświetlacza radia w losowych momentach i odstępach. Trochę mnie chyba olano, bo powiedziano, że wszystko jest dobrze, a w radiu rzekomo zrobiono aktualizację softu. Pomyślałem, dobra, może to jeszcze wszystko za nowe jest i jeszcze się nie ułożyło. Postanowiłem jeszcze trochę pojeździć i poobserwować. W radiu wyświetlacz jak przygasał, tak przygasał. Wczoraj zaprowadziłem ponownie. Dodatkowo zgłosiłem skrzypienie przy ruszaniu na mocno skręconych kołach. Pojeździłem trochę z mechanikiem, ale nie wiem czy nie słyszał tego skrobania, czy udawał. Nalegałem na eliminację tego dźwięku, nawet gdyby mieli rozebrać skrzynie, sprzęgło czy cokolwiek trzeba. Zgodzili się. Dodatkowo wysłałem im mailem film, który jest tu na forum zamieszczony. Dziś do mnie dzwonili, że faktycznie jest taki dźwięk i będą rozbierać. Dźwięk skrzypienia przy ruszaniu podobno wyeliminowano - odbojnik McPhersona wymagał nasmarowania. Sprawę radia jeszcze z kimś konsultują. Tyle na razie. Zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie zadzwoniła Pani z Renault Polska, że zgadzają się z serwisem, że to specyfika pracy skrzyni. Zapytałem Panią czy zgrzytająca skrzynia i chrobotanie to normalne w aucie z przebiegiem 8500 km to Pani potrafiła tylko odpowiedzieć, że tak stwierdził technik z serwisu i oni się z nim zgadzają. Mówię, że na zgłoszeniu jest zapisane, że zgrzyty i chrobotanie technik słyszał, odpowiedź: "tak słyszał. ale stwierdził, że to normalne". Pytam Panią co mam dalej robić to odsyła mnie do ASO czyli mam jeździć w kółko do serwisu oni będą negocjować z Renault Polska i ciągle mi wmawiać, że to normalne i tak do końca gwarancji? Odpowiedź: Może Pan jechać do innego serwisu.
Ręce mi opadły, dajcie listę serwisów gdzie to wymieniają i nie robią problemów bo to jest jakiś dramat. Jak tak można traktować klienta, wmawiać jak debilowi nieprawdę.
Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś mądrego powiedzieć. 

Chyba jeździć max do końca gwarancji, nękać ASO co 3 kiesisce i oddać, może w Renault przyjmą w rozliczeniu to chociaż będzie wiadomo że ten typ tak ma....więc nic nie zarzucą że skrzynią do wymiany. Mam podobnie i trochę się martwię....bo zmieniać samochód po 6 miesiącach trochę głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!