Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja piernicze. Ale rzęzi :mad:

To nie może być normalne, walcz z tym ASO.  Oni zawsze będą mówić, ze TTTM i itd...

Życzę dużo siły i wytrwałości.Chyba bym się załamał kupując nowe auto z taką przypadłością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Renault bardzo dobrze zna przyczynę tych dźwięków. Podobne przypadki zdarzają się w całej Europie w Megankach z różnymi jednostkami napędowymi ale z tą samą skrzynią. Szef serwisu który zajmuje się moim przypadkiem był chętny do pomocy i sam sugerował, że może to wina skrzyni do momentu wyjazdu do centrali w Warszawie. Po powrocie stwierdził, że nic już nie może zrobić i trzeba czekać aż Renault znajdzie rozwiązanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszNS napisał:

Ja piernicze. Ale rzęzi :mad:

To nie może być normalne, walcz z tym ASO.  Oni zawsze będą mówić, ze TTTM i itd...

Życzę dużo siły i wytrwałości.Chyba bym się załamał kupując nowe auto z taką przypadłością. 

Ja byłem załamany ale przemyslalem nic mi to nie da, będę walczył do końca i niech się ludzie dowiedzą jak wygląda obsługa posprzedazowa Renault Polska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłał nam zalecenia aby sprawdzić kolor oleju skrzyni biegów . Według niego czarny olej ze skrzyni świadczy o jej nieprawidłowej pracy i wadzie z któregoś z jej podzespołów . Taka skrzynia według niego powinna być wymieniona razem z osprzętem ponieważ nie wiadomo co dokładnie szwankuje. Ja jestem po sprawdzeniu oleju w skrzyni mojej Meganki.  Przy przebiegu 3100  km olej jest szaroczarny ale według gorzowskiego  ASO niczego to nie dowodzi . Mam czekać aż Renault coś zaleci albo coś się w aucie posypie i uniemożliwi jazdę wtedy będą mogli to wymienić . 

olej_skrzynia_biegów.jpg

Edytowane przez asiulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, 

Kupiłem Megane Grandtour 1.3 TCe 115 KM tydzień temu i zaraz na drugi dzień pojawił się podobny dźwięk. 

Pojawia się wtedy gdy silnik nabierze temperatury. Objawia się chrobotaniem z okolic licznika nasilajacym się w zakresie obrotów 2000-3000. Ponadto jak wciska się sprzęgło, zmienia się nasilenie tego dźwięku. Z miejsca pasażera prawie wcale niesłyszalne. Myślę,  że będzie to problem ze skrzynią biegów lub sprzęgłem.

Serwisant z ASO przejechał się autem i również to słyszał. Przypomniał sobie rownież o Scenicu z tym silnikiem i podobnych objawach. Jednak wyjaśnił mi też,  że Dział Techniczny Renault nie ma jeszcze rozwiązania. Mam to zgłoszone w ASO - zobaczymy co będzie. Jadę niedługo na korektę ustawienia kierownicy to jeszcze podpytam.

Dodam, że samochód kupiony w Renault Pietrzak Katowice.

Przebieg: 460 km.

Pozdrawiam

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, seimi napisał:

Nie papuguj.

Witam, współczuję Ci, ja kupił auto w Auto Zięba Katowice, jesteśmy z jednego regionu, gdybyś mógł odezwij się na Messenger Facebook tam porozmawiamy na żywo. 

Krzysztof Machura

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Częstochowie jestem umówiony, że podjadę jak będę miał zrobione 10 tyś. Prawda jest taka, że to jeden z elementów wirujących, który kręci nawet na tzw luzie, bo słychać to również wtedy. Ciekawe czy pomoglaby wymiana łożysk albo wałka skrzyni biegów. Może podczas produkcji nie trafili w tolerancję, dział jakości odebrał i teraz coś bije :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja. Czy Meganka z 2008 roku czy 2018 to dalej lipa. Powinni kogoś za głowę powiesić na drzewie za takie coś. Najlepsze w Renault jest to, że jak się wymienia wadliwą część na nową to nowa ma tą samą wadę. A element który należy wymienić np: w skrzyni a nie całą skrzynię jest niewymienialny, np: mechanizm rożnicowy.  Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Renia08 napisał:

Nie papuguj.

Może i są to dobre samochody ale ja trafiłem na egzemplarz z wadą i teraz trwają przepychanki z dealerem który może i chciałby coś zrobić ale nie ma wiedzy jak to zrobić a centrala Renault odpisuje zawsze jedno: .... nie jest to cytat tylko skrót myslowy....jesteśmy importerem samochodu a jak masz problem zgłoś się do dealera który ma wykwalifikowaną kadrę serwisu która naprawi to co zje... fabryka.... Ale z tym problemem nie są sobie w stanie poradzić....

Nigdy więcej Reno....

1 godzinę temu, Maciej_J napisał:

Ja w Częstochowie jestem umówiony, że podjadę jak będę miał zrobione 10 tyś. Prawda jest taka, że to jeden z elementów wirujących, który kręci nawet na tzw luzie, bo słychać to również wtedy. Ciekawe czy pomoglaby wymiana łożysk albo wałka skrzyni biegów. Może podczas produkcji nie trafili w tolerancję, dział jakości odebrał i teraz coś bije :)

Gdybyś chciał prosze o kontakt na Messenger Facebook Krzysztof Machura... mieszkam 50 km od Częstochowy także mamy podobny problem mieszkając w jednym regionie.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak mają wymieniać na taką samą część to bez sensu. Renault musiałoby się przyznać, że coś skopało i wówczas powinni wzywać do serwisów i wymieniać na element wolny od wad. A tak to takie szukanie w ciemno.

Widzę, że w temacie o 1.2 TCe 130 KM są analogiczne problemy i tylko jeden serwis zdecydował się na zmianę skrzyni biegów. Inni obwiniają rozrząd albo dolot do turbiny.

Generalnie jakbym wiedział, że nie stanę przez to gdzieś w trasie, to bym się tak nie przejmował... Ale jak się zostawiło w salonie 70 tys. zł to trochę żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!