Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam.
Mam problem z kołem pasowym w Scenic 2004 rok 1.9CDi 120km 7 żeber

Moje zdemontowane jest z blachą w której jest otwór i wycięcie jakby pod klina, chociaż z tego co czytam to tam nie ma klina ?

Koło składa się z dwóch części, tak ma być ? tak jak na zdjeciach dzemka post dzemka?

bo z reguły z tłumikiem jak jest, to stanowi to jedną zwartą całość...

Wg Vinu wychodzi np febi 36244, ale jest inne mocowanie, tzw koronka, mechanik twierdzi, że nie da się tego zamontować i kazał szukać identycznego jak stare...

Dzwoniłem do ASO i tam też po VIN twierdzą, że febi powinno być, ale da się to zamontować ?

Jak to w końcu jest ? Może ktoś poradzić ? Bo już nie wiem co robić :(

20190121_152128.jpg

20190121_153930.jpg

20190121_155446.jpg

Wg mnie to też powinno być to z koronką. No chyba, że poprzedni właściciel coś kombinował z silnikiem. Najlepiej spisz kod czterocyfrowy z naklejki na prawym środkowym słupku i zobacz jakie koło powinno być tutaj. I nie zapomnij koniecznie o nowej śrubie.

Napisano (edytowany)

Ok, dzięki za info,

ja jak sprawdzam w sklepie po VIN ( VF1JM0G0628973462) , to pokazuje takie z koronką. Będę patrzył jeszcze na tą naklejkę.

A model silnika gdzie jest opisany na naklejce i na silniku ? żeby sprawdzić czy nie jest inny silnik wsadzony...

Edytowano przez marek602

Na naklejce będziesz miał symbol JM0G czyli jednak koło z "koronką". 

Twój fabryczny silnik to F9Q812 o nr fabrycznym C012418. Jak by co to skrzynia to ND0002, o nr A016149. Oznaczenie silnika znajdziesz na bloku tak jak tutaj opisano.