Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie skierowane głównie do osób, które mają MIV dłużej, niż rok - czy ktoś orientuje się jak wygląda kwestia przeglądów i czyszczenia klimatyzacji? Z tego, co wyczytałem, pakiety serwisowe i okresowe przeglądy w ASO tego nie obejmują. 

Edytowane przez rafa85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, w czasach kiedy każde urządzenie ma autokorektę taka pisownia aż boli. No chyba, że koledze chodziło o filipińskie słowo "puki":D

Wracając do tematu, dziwne jest podejście ASO, skoro podczas przeglądu sprawdzają np. stan płynu chłodniczego i w razie potrzeby go uzupełniają. Tym bardziej, że zaleca się czyszczenie klimatyzacji co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia brak wymiany filtra powietrza, to jest wręcz zbrodnia dla silnika. Ja to zawsze zlecam przy przeglądzie, ale naprawdę to jest dopiero dramat. Jak zapytałem czemu tak robią, przecież 10-15k to jest max dla takie filtra to ASO twierdzi, że tak zaleca Renault. W sumie nie dziwne, wymianę oleju też zalecają po 30k lub dwóch latach.

 

U mnie na przykład pierwsze wymiana filtra powietrza jest przewidziana na wrzesień 2020 <ok> Powodzenia dla wszystkich, którzy sztywno się tego trzymają i 3 lata jeżdżą na jednym filtrze.

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zobaczyć sobie na kanale YT "Miłośnicy czterek kółek" niedawno wykonany test tych zaleceń producenta. Nowa beema wyjeżdża z salonu i pierwsza wymiana oleju po 30k, docieranie silnika według producenta to bajka z ubiegłego stulecia :D Olej pełny opiłków metalu z procesu docierania, który ponoć dzisiaj nie istnieje...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że jest bardzo dużo ludzi, którzy się tego trzymają. Dlatego nigdy nie kupiłbym używanego auta, bo nie mam pewności czy ten egzemplarz jeździł na jednej oliwie 30k, czy może 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem teraz filmik na yt jak wymienić filtr powietrza. Wygląda to na tak prostą rzecz, że aż szkoda jechać z tym do ASO, gdzie pewnie skasują za tę usługę kilka dyszek. Oczywiście rozumiem, że Ty robisz to przy okazji przeglądów, to bardziej info dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geble no chłopie, dzięki! nie wiedział o tym, że nie wymieniają filtra powietrza. Właśnie się umówiłem na wymianę bo już 20 000 km przebiegu. 

Chyba kupie filtr powietrza Bosha Boscha jest tylko 20 zł droższy. 54 zł wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KolaLBN napisał:

Gdzie jest ten filmi jak się wymienia filtr powietrza w megane 4.mozna jakiś link?

Łap 

 

W weekend będę miał trochę czasu to obczaję jak to wygląda w praktyce. Na alledrogo filtr oryginalny Renault kosztuje 50-60 zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbiorę dzisiaj samochód po przeglądzie to dam znać szczegółowo co i jak robią po 2 latach i jakie są koszty wymiany filtrów. Zleciłem cały pakiet filtrów + olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!