Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika na 1,6 16v 110km - Megane 3 - 1,4 tce


Kamil1208

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam nadzieję, że nie spamuję, ale nie mogłem nigdzie takiego tematu znaleźć na forum. Mianowicie czy wymieniał ktoś  z was silnik 1,4 tce na 1,6 lub 2,0 w meganie III ? Właśnie padł mi silnik 1,4 tce i zastanawiam się czy w ogóle warto się w to bawić. Znalazłem jakiegoś magika na allegro, co niby takie przekładki robi, ale się zastanawiam czy to dobry pomysł. Jakby mógł się wypowiedzieć ktoś co ten temat przerabiał byłoby miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem takiego zabiegu ale na 100% warto iść tym tropem bo za 1,6 - 16V z osprzętem i skrzynią to dasz pewnie z 2 tys. zł, za słupek 1,4TCe dać 6 tys. + robocizna to porażka, tylko ciekawe czy skrzynia pasuje bo raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1208 może napisz najpierw co się stało z silnikiem i dlaczego chcesz go wymieniać. Pamiętaj, że wymiana silnika na zupełnie inny to nie plug&play, koszt to na pewno nie będzie 2k tylko podejrzewam ze 5k a i tak nie wiadomo czy obejdzie się bez kłopotów. Miejmy nadzieję, że jakiś kolega z forum robił coś takiego, więc będzie się mógł bardziej miarodajnie wypowiedzieć.

Kolego @s27 - piszesz że koszt słupka(!!!) to 6k zł + robocizna (czyli ile?). Nie wiem skąd takie kwoty, bo ja za 7k zrobiłem generalny remont silnika u jednego z forumowych kolegów, dzięki czemu mam silnik praktycznie jak nowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, że 1.6 występował w sceniku 3 myslę że kombinowania nie będzie zbyt wiele, silnik z osprzętem przełożyć, pokodować co tam trza, ew. pompa paliwa i tłumik od kolektora inaczej będzie. Drobnostki typu przewody paliwowe od zbiornika być może też trza będzie lekko zmodyfikować/ wymienić na te od 1.6. Myślę że do ogarnięcia w miarę przystępnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Laros generalnie "klasyka gatunku" zaczął ubywać płyn chłodniczy. Wizyta w nieodpowiednim warsztacie 3 razy ( pierwszy diagnoza że spod termostatu był wyciek, druga że na króciec trzeba wymienić i za 3 że to musi chyba być uszczelka - to wszystko w dużym skrócie i mniej więcej 1,5 miesiąca). Auto zabrałem do innego rozebrali, zobaczyli, że faktycznie uszczelka, do tego pęknięty cylinder. Pan powiedział, żebyśmy się zastanowili czy to się opłaca, silnik koło 7-8 tys. zł, turbina się nadaje do regeneracji ok 1500, i przewody trzeba powymieniać plus jego robota wychodzi koło 11-13 tys zł. To zacząłem się interesować tematem wymiany na inny, prostszy i tańszy silnik. Ten mój mechanik powiedział w temacie przekładki, że on się w to nie bawi, bo później jest masa problemów z elektroniką. Ale wie, że robią takie przekładki. Chciałem znaleźć kogoś, kto ma takie doświadczenie to byłoby mi łatwiej decyzję podjąć. Oczywiście nie liczę, że to będzie kosztować 2k. Szukam jakiejś alternatywy dla kwoty 11k. 

@laros tak z ciekawości co Ty robiłeś u siebie w aucie za 7k? :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ważniejszych rzeczy, które pamiętam:

- demontaż i montaż silnika z/do samochodu

- standardowo: wymiana UPG

- nowy kompletny rozrząd

- kompleksowa regeneracja głowicy

- planowanie bloku

- nowe pierścienie tłokowe

- nowe panewki

- nowy (używany) wał korbowy. Niestety są dostępne tylko panewki nominalne, a mój miał takie wżery na jednym z czopów korbowych że kwalifikował się tylko do porządnego szlifu. Uważam że w moim przypadku 20% to było naturalne zużycie silnika, a kolejne 80% to niechlujstwo czy też nieświadomość poprzedniego właściciela nt. częstotliwości wymiany oleju i filtrów (podejrzewamy że robił grubo ponad 30k km od wymiany do wymiany) oraz traktowania zimnego silnika turbo w należyty sposób.

Przy kwocie, którą podałeś, rzeczywiście należy już się zastanowić nad wymianą silnika, lub znaleźć kogoś kto zrobi obecny taniej :/. Co do wymiany silnika na inny typ, to musi być naprawdę bystry mechanik z doświadczeniem. Mam w rodzinie przypadek gdzie wymieniano w WV Touranie silnik 1.6 na 1.8T i samochód błąka się już 1,5 roku! po mechanikach/elektrykach/elektronikach właśnie ze względu na to że nikt nie potrafi rozkminić szwankującej elektryki/elektroniki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kamil1208 napisał:

Auto zabrałem do innego rozebrali, zobaczyli, że faktycznie uszczelka, do tego pęknięty cylinder.

Pan powiedział, żebyśmy się zastanowili czy to się opłaca;

 -  silnik koło 7-8 tys. zł,

 - turbina się nadaje do regeneracji ok 1500,

 - i przewody trzeba powymieniać plus jego robota wychodzi koło 11-13 tys zł.

Silnik należy poddać ; Uszczelka pod głowicą do wymiany

 - tulejowaniu pękniętego cylindra,

 - planowaniu bloku i głowicy,

 - wymiana pierścieni tłoków, rozrządu, UPG, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon tam http://www.franceexpert.pl/ , poradza co zrobic i jak, w koncu jedna z pracujacych w tym serwisie osob, czesto sie udziela na tym forum, i w temacie wlasnie 1,4 TCe . Bo w tej cenie co podal mechanik, u nich kupisz silnik po remacie z gwarnacja. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Laros napisał:

Co do wymiany silnika na inny typ, to musi być naprawdę bystry mechanik z doświadczeniem. Mam w rodzinie przypadek gdzie wymieniano w WV Touranie silnik 1.6 na 1.8T i samochód błąka się już 1,5 roku! po mechanikach/elektrykach/elektronikach właśnie ze względu na to że nikt nie potrafi rozkminić szwankującej elektryki/elektroniki.

 

 

Właśnie dokładnie tego chcę uniknąć :) stąd moje rozterki. Tak btw przeglądając forum to i tak mój silnik długo wytrzymał :) 

9 godzin temu, makog napisał:

Zadzwon tam http://www.franceexpert.pl/ , poradza co zrobic i jak, w koncu jedna z pracujacych w tym serwisie osob, czesto sie udziela na tym forum, i w temacie wlasnie 1,4 TCe . Bo w tej cenie co podal mechanik, u nich kupisz silnik po remacie z gwarnacja. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL. - mireczek01

Dzięki za kontakt, odezwę się tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 14 tyś możesz kupić silnik po generalnym remoncie u jednego kolegi z forum ;) - tzn taka cena była 2 lata temu po ile teraz ma nie wiem ;d + przekładka koło tysiaka. Na pocieszenie powiem ci że kolega z pracy kupił sobie bmw z 2.5L silnikiem w PB i pękł wu wałek ssący. Silnik złom, a te silniki są dość drogie. Cała operacja przekładki + silnik wyszła go 15 tyś więc nie tylko tce jest drogi :D ale te z BMW mają jednak trochę większą dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2019 o 09:22, onomatopeja napisał:

Nie papuguj.

Właśnie nie  wiem gdzie jest granica opłacalności takiej inwestycji :) Generalnie takie meganki można kupić używane 17-20 tys. Mam mętlik w głowie co z nią zrobić.  Ciekawe ile jest warta z uszkodzonym silnikiem :35_thinking:

 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

245 tys i tak zrobiła. Wszystko to twoje kilometry czy kupowałeś używana ?

 

co do,naprawy. 

Tanio się nie da. Jak mechanik mówi 11 to dodałbym jeszcze z 2 bo okaże się ze sprzęgło czy inna rzecz jest do wymiany i znowu wydatki. 

Przy tej wartości samochodu moim zdaniem naprawa nie ma sensu. Lepiej sprzedać uszkodzony wóz za 5 koła i mieć święty spokój. 

Dorzucisz te 11 na remont i coś kupisz. Bo twój po naprawie nadal będzie miał prawie 250 tys nalotu czyli potencjalna mina. 

 

W dobie dzisiejszej motoryzacji kupowanie używanego wozu (bądź co bądź coraz bardziej zaawansowanych konstrukcji) to duże ryzyko. 

Czasami trzeba sobie przeliczyć czy nie lepiej wpłacić te 20 koła na nowy i resztę w kredyt i mieć święty spokój na przynajmniej 5 lat i martwić się tylko przeglądami. Obecnie oprocentowanie np w mbanku to ok 4% wiec jak masz zdolność to przemysl znalezienie nowego wozu lub bardzo świeżego. Maks rok lub dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 Wszystko moje kilometry, kupiona była w salonie. 90 tys., z tego zrobiła na gazie więc uważam, że to dobry wynik. sprzęgło było robione przy 200 tyś., zawieszenie też robione na bieżąco i dochodzi trochę sentymentu stąd te rozterki :). Dokładnie to co piszesz rozważam, sprzedać to co jest i ewentualnie jakiś leasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć, 

 

Nie znalazłem żadnych informacji na temat swapów z nowszymi silnikami np 1,2 tce lub 1.6 tce. Sam stoję przed decyzją co zrobić z pękniętą tuleją cylindra w 1,4 tce i dostępność i ceny 1,4 tce są kiepskie. Czy ma któryś z kolegów na ile to jest możliwe i kłopotliwe?

 

Edytowane przez kubikkrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Wymiana silnika na 1,6 16v 110km - Megane 3 - 1,4 tce

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!