Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca silnika 1.4 16v - przygasa na zimnym i ciepłym...


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że pytam w ten sposób ale za długo by opisywać... na innym forum założyłem wątek lecz nikt nie był w stanie mi pomóc dlatego pytam tutaj...

link do wątku poniżej

 

cały dolot uszczelniony, zlikwidowany wyciek ale dalej nie jest idealnie... potrafi jeszcze przygasnąć i obroty dalej delikatnie falują... odrzucam cewki ponieważ nie poszarpuje i się nie dusi... jak już depnę gazu idzie jak szalony ale na jałowym jest czasami źle... czasami trzeba potrzymać na gazie żeby nie gasł na zimnym...

Taka oto prośba o pomoc bo już mi pomysłów brakuje...

 

Należało napisać a nie zamieszczać link do jakiegoś obcego forum.  - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym punkt tego silnika to cewki zapłonowe firmy Sagem; polecam marki beru,

Warto wymienić świece, także na beru,

Był robiony rozrząd ;

- poprawność ustawienia rozrządu,

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki mam Beru natomiast świece mi wymienił mechanik wmawiając, że dostały jak rozrząd poszedł... jak dla mnie to wymienił bo mu zaczął gasnąć... nie wykręcałem ich jeszcze natomiast sprawdzałem dokręcenie i są dobrze dokręcone. Dodam też, że świece wykręciłem jako pierwsze jak poszedł rozrząd i były całe,,, wrzuciłem też kamerę inspekcyjną w cylindry i na mój gust dostały tylko ssące... ale jak chcieli wymienić wszystkie to pomyślałem jedna robota i nic nie mówiłem zawsze to nowe.... słyszę też dziwne wycie na zimnym ale to chyba łożysko alternatora dziwnie zaczęło wyć po naprawie... przez myśl przeleciało mi jeszcze słabe dokręcenie metalowej części kolektora dolotowego i wyje jak powietrze ślizga się pomiędzy uszczelką... nie mierzyłem też kompresji ale skoro są momenty, że pracuje równo obstawiam jakiś czujnik. Po podłączeniu do kompa obciążenie silnika wynosi ok 50% ciśnienie w kolektorze skacze, koryguje się też nieznacznie zapłon 7-12 stopni ale to norma jak miałem problem z układem zapłonowym w innym samochodzie to kąt wyprzedzenia zapłonu szalał tak, że nikt by nie uwierzył... czujnik położenia przepustnicy też sprawny w sensie zmienia wartość po naciśnięciu pedału gazu. Reszta parametrów wydaje się ok...  Jak dla mnie zalewa go paliwem w sensie jest nieodpowiedni stosunek paliwa do powietrza, za dużo paliwa za mało powietrza dla przykładu jak rozłączysz jakieś podciśnienie to obroty idą w górę a tu jest odwrotnie... tylko co za to odpowiada? Sonda lambda sprawna druga za katem ma błąd ale miała od zawsze i działało bez zarzutów. Miałem kilka samochodów zasilanych gaźnikiem i zawsze psioczyłem na skomplikowaną budowę ale chociaż tam było wiadomo co korygować i kiedy, a tu niby komputer OBD i w ogóle ale co z tego skoro komp mówi, że wszystko ok a na żywo dzieją się cyrki...

 

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.7 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nieprawidłowa mieszanka, ale winnym może być regulator przepustnicy dla obrotów biegu jałowego, czyli silnik krokowy, lub zestarzałe  oringi przepustnicy. Oczywiście podstawą jest szczelny dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też się nad tym zastanawiam ale tak... po odebraniu samochodu najpierw zajrzałem do krokowca... naciął go ktoś w sensie ten grzybek... a obudowa krokowca przepalona na wylot nowe oringi dałem niwy krokowiec (jakiś chiński zamiennik) obudowę natomiast skleiłem poxiliną... reszta cały dolot uszczelniłem nowe uszczelki oryginały teraz tak czytam wątek

i tak się zastanawiam czy on przypadkiem nie działa z opóźnieniem... w sensie ma gługi czas reakcji tylko jak to sprawdzić nie pakując się w zakup kolejnego...

Dnia 3.02.2019 o 22:56, xamer napisał:

no właśnie też się nad tym zastanawiam ale tak... po odebraniu samochodu najpierw zajrzałem do krokowca... naciął go ktoś w sensie ten grzybek... a obudowa krokowca przepalona na wylot nowe oringi dałem nowy krokowiec (jakiś chiński zamiennik) obudowę natomiast skleiłem poxiliną... reszta cały dolot uszczelniłem nowe uszczelki oryginały teraz tak czytam wątek

i tak się zastanawiam czy on przypadkiem nie działa z opóźnieniem... w sensie ma gługi czas reakcji tylko jak to sprawdzić nie pakując się w zakup kolejnego... zdjęcia wszystkiego można obejrzeć w linku z pierwszego postu.

 

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.7 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahania w przedziale 7-12 to raczej przepustnica do regeneracji - zmiana oringów. To jest znikoma dawka podessanego powietrza. Niedomagania krokowca wprowadzają znacznie szerszy zakres chwilowych wahań przyśpieszenia zapłonu.

Kiedyś to przerabiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku 1.4 ; 1.6 16V  podciśnienie  w kolektorze dolotowym na biegu jałowym powinno oscylować w granicach ;

   32 +/- 4 kPa (320 +/- 40 mbar), czyli  w  przedziale 28 do 36 kPa ,  

Konieczna ;

 -  zmiany filtr powietrza,

 -  wymiana uszczelek kolektora ssącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ma 1000 km uszczelki nowe czyli oringi na przepustnicy, serwie, gumki na kolektorze wszystkie oryginał czujniki również dostaly nowe oringi...nie uszczelnienie bardziej bo się nie da..

 

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.7 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to skakanie wartości nie jest następstwem wypadających zapłonów?

Przypuszczam, że czujnik położenia wału już wyczyszczony. Były problemy z głowicą, to może warto pomierzyć ciśnienie sprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 15:33, jabrze napisał:

Były problemy z głowicą, to może warto pomierzyć ciśnienie sprężania.

Przed pomiarem kompresji należy;

   -   poprawność ustawienia rozrządu,

   -   poprawność podciśnienia w kolektorze dolotowym, 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego czujnika położenia walu jeszcze nie ruszalem. Póki co mam przestój bo pracować trzeba ale zamierzam go niebawem wyczyścić myślałem tez nad wymiana czujnika cieczy i  jakiś inny silnik krokowy... o kompresji tez myślałem. .. znajomy w fordzie ma identyczne objawy... tylko on z tym jeździ. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 22:38, xamer napisał:

jakiś inny silnik krokowy.

 

Dnia 3.02.2019 o 22:56, xamer napisał:

dałem nowy krokowiec (jakiś chiński zamiennik)

Reno nie lubi poprawnie pracować z zamiennikami, polecam oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!