Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Wojtek_m

Megane IV phI Tryb SPORT na stałe w multisense

Recommended Posts

Witam, 

Czy komuś udało się  ustawić tryb sport na stałe bez konieczności klikania w ustawienia za każdym razem gdy chce się jechać autem? Jedyne co znalazłem to tylko w developer mode ustawienie zapamiętania ostatniej wybranej pozycji ale i tak trzeba potwierdzić tryb sport przez kliknięcie. Może ktoś znalazł informacje gdzie w ddt4all można to przestawić? Ostatnio pytałem w serwisie to nie wiedzieli. 

Nie bardzo rozumiem tok myślenia Renault bo tryb sport jest ekonomiczny a przy tym  auto jest bardziej dynamiczne i przyjemniej się jeździ. 

Może w manualu jest ekonomiczny, bo u mnie w automacie zgoła odwrotnie, bo na każdą zmianę biegu czeka do ~2600 RPM. W każdym innym trybie wrzuca kolejny bieg przy około 2100 RPM.

U mnie jest tak, że jak zgaszę samochód w trybie sport to po ponownym uruchomieniu po prostu pyta mnie, czy zostawić ten tryb. Jest na to chyba 15 sekund. Nie jest to jakoś mega uciążliwe, gorzej gdyby domyślnie wracał do innego trybu i trzeba by było odpalać na nowo wybór trybów jazdy. 

• Like 1
  • +1 1

u mnie tak samo

8 godzin temu, LTar napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz

U mnie również tak jest, ale chciałbym to zmienić. Np jak cofam od razu po odpaleniu i zajmuje to dłużej niż 15s to muszę dalej grzebać. Pomijam fakt, że auto odpalam średnio 30 razy dziennie i to klikanie najzwyczajniej w świecie mnie już denerwuje. Po to sa tryby żeby sobie ustawić personalnie i jeździć a nie pamiętać ze trzeba kliknąć - masakra. 

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.13 - Prezes  

Ale to nie rozumiem, to nie możesz sobie po prostu zrobić Perso, który będzie wyglądał identycznie jak Sport? Wtedy nie będzie Ci się pytał co i jak, a działanie będziesz miał takie samo przecież.

W moim przypadku zauważyłem że jeżeli jest samochód ciepły czyli gasze na trybie sport i odpalam np po 5 minutach to wtedy zostaje na trybie sport. Według mnie jest to spowodowane nie dogrzanym silnikiem. 

Dnia 11.02.2019 o 11:55, Geble napisał:

Ale to nie rozumiem, to nie możesz sobie po prostu zrobić Perso, który będzie wyglądał identycznie jak Sport? Wtedy nie będzie Ci się pytał co i jak, a działanie będziesz miał takie samo przecież.

Nie ma to znaczenia, czy masz person, czy sport, czy jakis inny,jeżeli w nim ustawiasz tryb jazdy sport to system i tak zapyta, czy pozostać. 

REGULAMIN: pkt. 5.6 - Prezes  

Zwracam honor, byłem przekonany, że tryb Perso pozwoli na taki zabieg.

u mnie tez tak jest jak gasze na tryb sport,ponowne uruchomienie silnika i pytanie czy pozozstac w trybie sport.nie zachowuje u mnie np. perso,bo zgaszeniu i odpaleniu  wlacze sie neutral

REGULAMIN: pkt 5.6, 5.7 - Prezes

U mnie jest tak że niezależnie od trybu zawsze wraca do Neutral nie pytając czy zostać na "Sport" itd. Za to za każdym razem wyświetla się to gówno z komunikacją i przetwarzaniem danych gdzie trzeba wcisnąć ok. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się