Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z moją Renią. Zakupiłem auto z niedziałającą dmuchawą oraz radiem. Wszystko martwe. Okzalo się ze wypalone są gniazda od wiazki na skrzynce bezpieczników. Zakupiłem nową skrzynkę w ciemno ponieważ z starej nie dało się już odczytać oznaczeń. Ten sam silnik tylko skrzynka dwa lata młodsza. Mam dwa pytania:

1. Czy z dwóch skrzynek można zrobić jedną?

2. Wiem że w tych skrzynkach BSI jest umieszczony immobilizer. Da się pozbyć immo u elektryka i jeździć?

1. Co znaczy " z dwóch zrobić jedną"? Jeśli elektronicznie moduł jest sprawny, a problemem są tylko popalone gniazda, to na upartego możesz je przelutować z jednego do drugiego, o to chodzi?

2. Da się.

Dzięki za szybką odpowiedz. Skrzynka została naprawiona wczoraj "na sztukę" Ale dziś rano znów się posypała. Właśnie to mam na myśli przełożyć popalone graty. Jest to jakiś skomplikowany proces czy w domu z amatorską lutownica można to zrobić?

Wiesz co, nie chciałbym Cię ogólnie wprowadzać w błąd. Co prawda miałem swego czasu MI, ale akurat tam nie musiałem takich rzeczy robić. Coś podobnego próbowałem jednak w obecnym aucie, tylko że chciałem wymienić przekaźnik w module, też przekładając z jednego do drugiego. Okazało się, że płytka drukowana jest pokryta jakimś dziwnym lakierem bezbarwnym. Podejrzewam, że ma on jakoś chronić przed wilgocią. Prosta lutownica grzałkowa do elektroniki w ogóle tego nie chciała ugryźć. Transformatorowa za to paliła ten lakier, a i tak nic z lutowania nie wyszło, spoina zyskiwała tylko minimalną plastyczność, nie szło jej usunąć. Ogólnie powstał na płytce krajobraz jak po upadku bomby ;) Poddałem się, nie mam pojęcia, jak usuwa się ten lakier, tyle Ci mogę powiedzieć.

Bardzo możliwe, że i w MI płytki drukowane są tak zabezpieczone.

Napisano (edytowany)

Więc jednak nici z taniej naprawy.

A co mogę zrobić w tej sytuacji z tym fantem?

Edytowano przez IpkisR19

Napisano (edytowany)

Nie no ja to dałem później elektrykowi, on sobie poradził. Także oddaj do fachowca i tyle ;) Na szczęście próby zaczynałem na module dawcy, ale sam przekaźnik się nie uszkodził.

Pytałeś o możliwość domowej naprawy to opisałem Ci swoje doświadczenia. Nie jestem totalnym zerem w lutowaniu, ale z tym nie umiałem sobie poradzić.

Edytowano przez droopy

W żadnym wypadku nie podważać twoich umiejętności ;). Nie ukrywam że renie kupiłem jako tanie auto do pracy. Narazie z auta nie chcę robić landrynki,no chyba że nie pociągnie mnie za mocno finansowo. 

Martwi mnie tylko to że wycięcie immo, lub ponowne programowanie skrzynki pochłonie moje wszystkie oszczędności ;(. 

Ile kosztuje wycięcie immo, to niestety nie mam pojęcia. Ale generalnie skrzynka została naprawiona i następnego dnia się posypała?

Piszecie o dwóch różnych rzeczach w dwóch różnych samochodach. W megane I i megane II skrzynka bezpieczników kabiny nie ma żadnych elementów elektronicznych. Są tylko kabelki i bezpieczniki. Immo jest gdzie indziej. To co opisuje droopy to skrzynka bezpieczników pod maską która znacznie się różni od podobnej w megane I. 

Bezpiecznik radia i wentylatora jest w skrzynce bezpieczników kabiny i tam nie ma żadnej elektroniki. Wyjąć skrzynkę i przerzucać kabelki.

• +1 1

Racja, zasugerowałem się tym BSI, o którym napisał :)

Panowie aby było jasno, muszę wymienić oto tą skrzynke. Wystarczy wstawić inną i po kłopocie? 

20190213_094230.jpg

Oczywiście, że tak.

Napisano (edytowany)

Ooo Panie to mi humor poprawiłeś ;). Więc o co chodzi z tymi numerami na tych skrzynkach?

Odebrałem autko wczoraj o 18 z informacją ze skrzynka jest padnieta i nie wiadomo ile podziała. Rano już niestety nie działa.

Panowie gdzie jest immo w megane I ph I 96 rok?

Edytowano przez IpkisR19

Dla zainteresowanych.

Wymiana skrzynki bezpieczników wraz z modułem UCH przeszła pomyślnie.

Prawdopodobnie kupiłem taką samą skrzynkę (z mojej starej nie udało się odczytaj z naklejek jaki numer potrzebowałem), zostały tylko przelutowany moduł immo ze starej skrzynki do nowej i wszystko działa ;).