Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie dzisiaj. 

Moja Meganka jest bardzo pechowa albo ja.

Miesiąc temu strzeliła mi szyba przednia, wymieniłem. 2 tyg temu przy skrobaniu szyby coś musiało być na skrobaczce bo mam rysę centralnie na widoku kierowcy, wyczuwalna pod paznokciem :bash:

Mam plan wypełnić ją żywicą, taką samą jak wypełnia się odpryski i ściąć nadmiar.

Co Wy na to? Polerowanie nie wchodzi w grę bo 200 zl co i tak nie da efektu a 400 nowa szyba.

Chodzi mi chociaż o częściowe jej zamaskowanie bo wiadomo, że nie zniknie całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Widać ją głównie pod słońce w dzień. W nocy albo gdy nie ma słońca to nie widać na szczęście co nie zmienia faktu, ze nie uśmiecha mi się znowu 400 zl znowu wydawać na szybę. Ledwo miesiąc ma ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym raczej nie zrobisz. Pozostaje się pogodzić bo rys i odprysków będzie Ci tylko przybywać. Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości polecam nie skrobać przedniej szyby, tylko płyny odmrażające, a skrobaczka przyda się do szyb bocznych.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Renia08 napisał:

 opinia o Francuzach jest trafna. 

Nie po prostu masz pecha, i tyle. Jeszcze nie słyszałem o nikim kto zwykłą skrobaczką do szyb zrobiłby sobie tak głęboką rysę. Jak to się mówi jak się ma pecha to, i palec w du*ie można złamać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można żywicą wypełnić oczko to rysy nie wypełni? Robi się przecież bezbarwna a nadmiar ściągnąć żyletką na równo. Mam zamiar zaaplikować bardzo cienką igłą z metalowym grotem.  Przynajmniej się nie będzie załamywać światło i nie będzie tak widoczna w dzień. Chce użyć do tego Glass Doctor od K2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Renia08 napisał:

Skoro można żywicą wypełnić oczko to rysy nie wypełni?

Może wypełni ale to szyba przez którą patrzysz na świat. Co jeśli pojawią się znieksztalcenia w polu Twojego widzenia? Ja też mam rysy na szybie ale ich nie ruszam. Są, trudno.

1 godzinę temu, czik3n napisał:

Jeszcze nie słyszałem o nikim kto zwykłą skrobaczką do szyb zrobiłby sobie tak głęboką rysę. 

Nie jest to trudne. Wystarczy, że szyba jest brudna, pył itd. a przecież zawsze jest bo wycieraczki obejmują działaniem jej część podczas gdy skrobie się całą. Do tego kolega wymienił szybę za 400 zł, kto wie jaka to jakość. Pomijam fakt, że ogólnie szyby w Megane są "miękkie", nawet te oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zamiennik jak cenowo widać. 400 zl to niedużo w porównaniu do Pilkingtona za 750.

Już gorzej nie zrobie skoro mam ryse chociaż nie jest centralnie na środku pola widzenia tylko trochę z prawej strony ale jednak na środku, licząc od góry do dołu szyby. Zniekształceń większych nie zrobię, gorzej by było po polerowaniu bo szklarz mówił, że może się zdeformować tzw: "soczekwa"

No nic. Przyzwyczaić sie i tyle :( albo sprzedać i kupić Forda :D tam szyby to są z jakimś kosmicznym dodatkiem. Miałem 19 letnie Mondeo mk2, nie było jak narysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż dobrze wiedzieć, że za 400 zł można sobie szybę wymienić :) Czasami się zastanawiam bo pod słońce widać ryski i odpryski. Im bardziej słoneczny dzień tym bardziej kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w miejscowości Stalowa Wola jakby ktoś pytał :) mili Panowie, ogarnięte szybko i profesjonalnie. Od razu wymieniona żelka do czujnika. No cóż, kusi by wymienić ale taniej się przyzwyczaić :D

Założyłem taka tylko dlatego, że akurat był brak większej gotówki i zależało mi na czasie "wyjazd". Stara już i tak miała dziurki po kamieniach od tira. @Jottar Jak walnie szyba to lepiej niech walnie taką za 400 już za 600 czy 800. Mniej płaczu przed maską :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jottar 400 czy 600 czy 1000 bez większej różnicy. Zanim nie przeczytałem o 400 myślałem, że właśnie koło 1k. Z tym, że pozostaje jedna sprawa. Auto za jakiś czas będę chciał pewnie sprzedać więc co fabryka to fabryka... Kto mi uwierzy, że sobie szybę wymieniłem bo miałem takie widzimisię?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!