Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup w salonie Megane Grandtour


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy zamierzam kupić samochód w salonie. Interesuje mnie Megane IV Grandtour. Nie wiem dokładnie jeszcze jaki silnik i wersja wyposażenia ale skupiłem się na początek na takiej konfiguracji:

Limited Tce 140 FAP, z dopłatą do lakieru metalizowanego (czarny Etoile Tegne), pakietu multimedia 7" i koła zapasowego dojazdowego. Cena wyjściowa to 80.500 zł + 2.200 zł (lakier) + 3.450 zł (multimedia 7") + 400 zł (koło dojazdowe) - 9.500 zł (rabat za rocznik 2018) = cena końcowa 77.050 zł.

Czy taką cenę można jeszcze negocjować a jeśli tak to do jakiego mniej więcej poziomu?

Jakie wyposażenie dodatkowe (lub dodatkowe usługi) warte jest jeszcze uwagi? Osobiście myślałem o haku do przyczepy kempingowej.

 

Od 10 lat jeżdżę Megane II GT 1.9 dCi, preferuję diesle ale w MIV taka przyjemność trochę drogo kosztuje. Auto służy do codziennych dojazdów do pracy i odwożenia dzieciaków do przedszkola i szkoły oraz 2-3 dłuższych wypadów urlopowych na południe Europy. Do obecnego MII trochę się boje montować hak bo auto ma już swoje lata (rocznik 2006) i przebieg 315 tyś. km. 

 

Dużo ostatnio czytam o leasingu i prawdopodobnie w tej formie sfinansowałbym zakup. Chociaż obawiam się, że może mieć swoje "haczyki" o których dowiem się zbyt późno.

 

P.S. Ta sama wersja i konfiguracja tylko o mocy 115 KM kosztuje końcowo 73.050 zł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma bardzo podobne auto. Limited + czarny + multimedia 7 i koło dojazdowe. Tylko że wersja Grandcoupe. Rocznik 2018 - kupował w środku roku. Bez wyprzedaży udało się zrobic niższą cenę niż Twoja. Ale to był silnik 1.2 Tce- 130. 

Masz dobra cene ale moim zdaniem możesz ponegocjowac. Może kasy Ci się nie uda wywalczyć ale gwarancję na 5 lat (To podstawa - dokup nawet jeśli nie dostaniesz gratis) plus opony na zimę. Hak też możesz wynegocjować. 

 

Widziałeś ten kolor na żywo? Moja opinia jest taka że do tego auta są lepsze kolory niż czarny. 

 

Co do leasingu  - Jeśli masz działalność to jak najbardziej warto. Chociaż trzeba dobrze przeanalizować umowę. Zwróć uwagę na zapis dotyczący wykupu ubezpieczeń oraz dodatkowych kosztów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar Opel to jest padaka - tata ma 2 insignie.

 

@[email protected] Ja na podobną cenę za rocznik 2016 w 2017 miałem 15-16% rabatu. 13% miałem na auto do produkcji praktycznie po 1 jeździe próbnej, może udało by się coś więcej ugrać. Szczególnie, że za 1,5 roku ma wejść nowy model albo lifting.

Nie bierz Limited.Domyślam się, że chcesz mieć ekran zamiast zegarów i nawigację oraz przyciemniane szyby - prawidłowo. Ale w limited musisz dopłacać 3500 za to, a gwarantuję Ci, nie użyjesz tej nawigacji ani tych "bajerów" nigdy. W samochodzie z 2018 z ekranem 7" masz już Android Auto i Apple Car play, ja mam od stycznia Android Auto i nie użyłem ani razu wbudowanej nawigacji. Zamiast tego lepiej wziąć wersję Intense - ekrany ma w standardzie, do tego masz multisense - czyli tryby sport, comfort itp. Podstawowe intense z 140KM kosztuje 83 200zł, dodatkowy kolor 2 200zł, do tego szyby przyciemniane, wchodzą w skład pakietu look 17", który również zawiera 17" felgi, auto się prezentuje duuużo lepiej niż na 16", taki pakiet kosztuje 1 600zł. Łącznie 87 400zł z kołem zapasowym (moim zdaniem lepiej dać za wypasiony asistance przez kilka lat) za samochód, który ma dużo lepsze materiały w środku niż limited - skórzany podłokietnik, pół skórzane (oczywiście eco skóra, jak w każdym aucie prawie) fotele, srebrny drążek zmiany biegów, srebrne wstawki (moim zdaniem ożywiają to czarne wnętrze) i oświetlenie Ambientowe, bez tego to auto nie robi wrażenia. Do tego z zewnątrz masz inny tył - dostajesz aluminiową końcówkę wydechu, co będzie cię odróżniać z gąszczu flotowych kombiaków.

Moim zdaniem warto dokupić pakiet Easy Parking o ile zawiera on kamerę cofania, bo masz wtedy świetne czujniki 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane 4 musi mieć pełne ledowe światła przednie. Bez nich wyglada po prostu biednie. Zrezygnowałbym z każdego innego wyposażenia dla tych świateł a na prawdę są super i nie są drogie. 

Osobiscie za 80 koła kupiłbym poliftowa octavię tsi. Wchodzi nowy model, sprzedają w dobrych cenach. Na pewno solidniejsze auto od Renault. Wiem z własnego doświadczenia. No i o wiele większe wewnątrz co jest super przy podróżach i dzieciakach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 pure vision led wchodzi w skład pakietu za 5500zł albo gołe za 3500zł, to nie wiem czy to tak mało za coś co nie wnosi nic do codziennej jazdy (ledy nie świeca wcale lepiej od dobrej żarówki w halogenie), szczególnie, że nie ma z czego zrezygnować za bardzo, ale to fakt, ze z nimi auto wygląda dużo lepiej.

Edytowane przez lol19pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda nie jest wcale większą od MIV GC czy GrandTour. Na długość jest identyczna - 3 cm dłuższa. Jednak rozstaw osi ma krótszy więc powinno być mniej miejsca w środku. A bagażnik ma całe 30 litrów większy - czyli też bez znaczenia. 

Nie wiem jak w innych miastach ale dealer skody w Toruniu to porażka. W przeciwieństwie do VW.

@lol19pl

Czujniki nie są 360. Czujniki są przód i tył. Fakt o dużym kącie. Jednak z boku nie ma czujników. Samochód tylko wizualizuje sobie przeszkodę na podstawie czujników z przodu lub z tylu. 

Dla przykładu. Spróbuj podejść do auta z boku. Żaden czujnik się nie uruchomi a gdy będziesz stał przed autem i auto zacznie Cię mijać wówczas doskonale Cię wykryje w każdej strefie. 

Co do wersji to moim zdaniem też intenst jest lepsze.

Co do nawigacji to moim zdaniem tom tom w renault jest dobry. Mam a nigdy nie korzystam z android auto bo nie lubię. Uważam, że AA jest zbędne. Może dlatego że nie przepadam z androidem. Wolę ekran 8 cali z fabryczna navi.  

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar Ja wiem, ze czujniki nie są 360, ale nie wszystkie auta mają czujniki idące tak bardzo na boki, a już mało który producent robi taką symulację toru jazdy.

Ja się złapałem na tym, że za każdym razem, jak używałem nawigacji, używałem też google maps, żeby wiedzieć o korkach, więc jaki sens był używać tej wbudowanej, skoro nie ma na niej kilku dróg po których jeżdżę, przez co czas przejazdu mocno się różnił od tego zapowiadanego przez nawigację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sory ale brałem m4 pod uwagę jako nowe auto i w porównaniu do octavii to z tylu miejsca jest o wiele mniej. 

Swiatla led świecą milion razy lepiej od halogenu. @lol19pl nie pisz takich rzeczy ze świecą podobnie bo chyba nie wiesz o czym piszesz. Warte są każdej z tych 3500 złotówek. Wiem bo mam w jednym z samochodów led (Captur), w skodzie mam skrętny bixenon (który jest lepszy bo skrętny) a w megane 3 mam soczewkę i żarówkę h7 osram nightbreaker.

światła w megane na h7 to świeczki przy pozostałych. Nie oszczędzajcie na bezpieczeństwie bo ledy to super sprawa. 

Jak ktoś tego nie zamawia do nowego wozu za 80 koła i więcej to dla mnie jest szaleńcem ;) No chyba ze kupuje jakiś wóz który ich nie oferuje. Ale takiego w tym budżecie chyba nie ma. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 o co chodzi z nowym autem. MIV GC czy GrandTour mają 465 cm a Octavia 468 cm. MIV GC i Kombi mają 272 rozstaw osi a Octavia 268 cm rozstaw osi. Gdzie tu więcej miejsca? 

To tylko mit. 

W MIV są świetnie działające usługi live. Działają bardzo często  szybciej niż Google maps np. Jechalem do Warszawy i nagle na mapie pokazuje mi wypadek i opoznienie a kolega mowi to niemozliwe na google maps nic nie ma. Po 15 min pokazalo sie na google maps....Wiele razy się na tym złapałem.

Wsiadam rano do auta i jadę do pracy. Mamy 2 mosty do wyboru. Oba potrafią się korkowac.  Po uruchomieniu auta od razu widzę którędy jechać do pracy. Telefon leży w torbie. W pracy czasami muszę wyskoczyć coś załatwić. Telefon w torbie podłączony na BT tylko do sms i połączeń. Mam mapę i widzę co się dzieje. Czasami dyktuje adres lub wpisuje ręcznie. 

80% jeżdżę po mieście. Nie chce mi się podłączac telefonu co wejście do auta. To bzdura. Za każdym razem podłącza telefon żeby spojrzeć na mapę. Komu chce się to robic? Mi nie.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 Porównujesz swoje megane 3 z capturem, który ma światła 20cm wyżej to nic dziwnego, że lepiej świecą, książkowo ustawione światła na każde 10m świecą 10cm niżej, więc prosta matematyka - lampa w capturze może świecić 20m dalej niż w megane. Ja porównywałem soczewkę w moim megane z Phillips Racing Vision z ledem w GT Kombi, różnicy praktycznie nie ma, tylko białe światło daje złudzenie mocniejszego swiatła. Różnicy być po prostu nie może, bo dobrze świecące halogeny mają ~1750lm, a powyżej  Pure Vision nie przekracza 2000lm, zapewne ma koło 1900lm, ponieważ powyżej tego musiałby posiadać samo poziomowanie i spryskiwacze (czego nie ma w żadnym renault) wiec różnica w mocy nie przekracza 10%. Dla porównania xenon 35w ma ok 3200lm, koło 3000lm mają adaptacyjne ledy w mondeo, passacie etc. i te mają spryskiwacze w standardzie.

@LTar Ja mam 10cm kabel w aucie i mi łatwiej podłączyć telefon, niż podpinać gdziekolwiek na uchwyt. To prawda, ze TomTom jest dobry, jak na nawigację, ale po Warszawie jednak Google Maps górą.

Edytowane przez lol19pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. W meg3 fajnie działa nawigacja i te powiadomienia. 

Jeżdżąc octavia nie korzystam z fabrycznej nawigacji. Korzystam z vaze bo jest fajnie połączona ze spotify z której korzystam ciagle. 

 

Co do miejsca w octavii. Podjedz do dilera i zobacz ile z tylu jest miejsca na nogi ;) to inna klasa auta. A jak to zrobili. Ano prosto. Kokpit jest bardzo blisko przedniej szyby. Ja mam aktualnie takie auto wiec wiem o czym pisze ;) a szukam czegoś nowego do nabijania kilometrów bo w listopadzie tego roku wymieniam auto firmowe. Budżet większy niż u kolegi ale czekam na nowa octavię. 

4 minuty temu, lol19pl napisał:

@Sarna1 Porównujesz swoje megane 3 z capturem, który ma światła 20cm wyżej to nic dziwnego, że lepiej świecą, książkowo ustawione światła na każde 10m świecą 10cm niżej, więc prosta matematyka - lampa w capturze może świecić 20m dalej niż w megane. Ja porównywałem soczewkę w moim megane z Phillips Racing Vision z ledem w GT Kombi, różnicy praktycznie nie ma, tylko białe światło daje złudzenie mocniejszego swiatła. Różnicy być po prostu nie może, bo dobrze świecące halogeny mają ~1750lm, a powyżej  Pure Vision nie przekracza 2000lm, zapewne ma koło 1900lm, ponieważ powyżej tego musiałby posiadać samo poziomowanie i spryskiwacze (czego nie ma w żadnym renault) wiec różnica w mocy nie przekracza 10%. Dla porównania xenon 35w ma ok 3200lm, koło 3000lm mają adaptacyjne ledy w mondeo, passacie etc. i te mają spryskiwacze w standardzie.

 

Hehehe No ok upieraj się przy swoim. Ja pozostanę przy mojej opinii. Wiem jakie mam światła w autach ;) i wiem jak świecą ty świec swoim h7 jak ledem ;). Ja jednak wole led bo h7 to po prostu staroć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!