Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Hm, uważam, że kolega po prostu pożąda tego diesla i szuka potwierdzenia/argumentów że to najlepszy wybór :)

• Like 2

Bede jutro jeździł testowymi autami demo car wiec sam bede mial rozeznanie co i jak

Dziękuję serdecznie za opinie i odpowiedź 

Dzisiaj wieczorem jak ktos napisze to przeczytam

Pozdrawiam 

2 godziny temu, chucky80 napisał:

^^ Co masz na myśli przez "słabą kulturę pracy"? Wiele Megance można zarzucić, ale moim zdaniem to akurat byłaby ostatnia rzecz...

To jest oczywiście tylko moje zdanie ale pomimo turbo ten silnik słabo zbiera się z dołu. Poza tym jest OK.

Napisano (edytowany)

No ale słabe zbieranie się a słaba kultura pracy to chyba dwie różne rzeczy? Ale może ja się nie znam... :34_rolling_eyes:

Edytowano przez chucky80

Panowie daje wam najnowszy motor w tym test meganki 4 1.3 tce 160  z nowym focusem i hondą civic Renault nie ma się czego wstydzić a wyciszenie jest na poziomie limuzyn

Motor_10_2019.pdf

To prawda, 1.2 Tce niestety jest średnim silnikiem w porównaniu do największej konkurencji, czyli 1.0TSI i 1.0EcoBoost, ale na szczęście 1.3 zdaje się nie mieć już problemu niskiego momentu poniżej 2000 obrotów. Ja nie narzekam, jeździ jakby miał mniej koni niż w rzeczywistości, ale przynajmniej nie bierze oleju.

U mnie 200 Nm jest od 1400 obr wg katalogu oczywiście. 

Nienajgorzej wypadła Meganka w tym porównaniu.:rolleyes:

@Pitrek Zaledwie 1 i 2 punkty (na 160) gorzej od hondy i forda w kategoriach bez cen.

Megane wypadło zaskakująco dobrze. Jeśli pominąć punkty za systemy wyręczające kierowcę podczas jazdy, to w zasadzie wygrało ten test. M4 ma najlepszy silnik (mocny, a zarazem "kulturalny"), jest najcichsze przy wyższych prędkościach i najbardziej komfortowe. Wypadło więc najlepiej w kategoriach, które wprost odnoszą się do wrażeń z jazdy.

Pytanie tylko, na ile rzetelne jest to porównanie. W teście piszą, że w Megane jest tylko o kilka cm mniej miejsca na tylnych siedzeniach. Cóż... Moim zdaniem jest to co najmniej kilkanaście (prędzej 25 niż 5). Mam ok. 185 cm i w Megane sam za sobą mieszczę się na styk (mam dosłownie kilka cm luzu). Dla porównania w Focusie mogę założyć nogę na nogę.

Z drugiej strony dziwi mnie krytyka materiałów użytych w Renault, skoro te w Fordzie są zdecydowanie gorsze. Takich "smaczków" znalazłoby się więcej...

Ja za to mogę powiedzieć, że niestety megane na belce skrętnej nigdy się nie będzie prowadzić tak jak focus na wielowahaczu. Osobiście dla mnie - megane to inna pozycja w tym segmencie niż focus czy golf, co też widać po cenie.

Witam

Dziękuję za opinię zamówiłem GT line 160km prawie full opcja bez wysuwanego wyswietlacza. 

Dzięki i pozdrawiam

Marcin

Dnia 23.03.2019 o 19:47, lol19pl napisał:

Ja za to mogę powiedzieć, że niestety megane na belce skrętnej nigdy się nie będzie prowadzić tak jak focus na wielowahaczu.

Nie wpadaj w kompleksy. Belka skrętna jest super zawieszeniem a MIV prowadzi się rewelacyjnie. Mialem belkę skrętną w Xsarze i to auto świetnie się prowadziło. Wielowahacz mam w i30 też jedzie jak po sznurku. Z kolei w C3 mk3 mam wahacz wleczony i jazda tym autem to dramat. 

Kolejna oferta na auto demo.

MIV GT Tce 140 Intens z dodatkowym wyposażeniem podnoszącym wartość do 95 tyś. zł z rabatem 17 tyś zł.

Przebieg symboliczny.

Napisano (edytowany)

@[email protected] to całkiem fajny rabat, na pewno nie uzyskasz takiego na auto nie będące demo.

18 godzin temu, Pitrek napisał:

Nie wpadaj w kompleksy

Nie wpadam, to auto kupione było z premedytacją, miało być możliwe małe na zewnątrz, żeby 2 osoby się zapakowały na wakacje i żeby podróżowało się komfortowo, nie oczekuję od tego auta sportowych doznań, na to mam jeszcze czas :-D

Edytowano przez lol19pl

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się