Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup w salonie Megane Grandtour


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz tak podchodzić. Auto - po demonstracyjne to w dalszym ciągu auto salonowe za które dostaniesz pełną fakturę VAT!!!

Do tego masz ubezpieczenie jak za auto nowe. Salon takie auto wycenia wysoko. Różnica wynosi około 5%-9%. Jeśli skumulujesz wyprzedaż rocznika plus demo to masz rabat 12-15%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po auta po demo ustawiają się kolejki. Nikt nie ma problemów z ich sprzedażą więc nie muszą szastać za bardzo rabatami bo te auta są i tak tańsze od "nowych", a dalej nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, [email protected] napisał:

Statystycznie auto traci 40-50% swojej wartości w pierwszych 3 lata użytkowania, a w pierwszym roku ok.19%.

Auto po 3 latach się sprzedaje za taką cenę, za jaką chce kupić nabywca. Jako pierwszy użytkownik auta z polskiego salonu nie musisz się martwić. U mnie wśród rodziny i znajomych dużo osób takie auta "sprzedawało" rok, czy nawet dwa, przed faktyczną sprzedażą - do takiego samochodu jest kolejka wśród samych znajomych. 2 lata temu wujek sprzedał 8 letnie mondeo za 45 tysięcy, gdzie identyczne egzemplarze na allegro w komisach były po 35 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, [email protected] napisał:

Dzwoniłem rano do Renault

 

 

Osobiście mocno zastanawiałbym się nad demo. Auta są bardzo mocno eksploatowane, a jest to kluczowe dla dalszej bezawaryjnej eksploatacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy rozróżniamy auto demo od auta zastępczego. Demo powinno być tylko do jazd próbnych więcej powinno mieć znikomy przebieg. Jedyne co to fakt, że nigdy podczas jazdy próbnej silnik dobrze się nie zagrzeje, a każdy tester chce sprawdzić jak idzie do przodu. Plus jest taki, że to nadal będzie auto z gwarancją faktyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego 5 tyś. zł rabatu niewielu zdoła przekonać do jednak używanego auta. Jak mam wydać 75 tyś. po kimś to wolałbym 80 tyś i sam "rozpakować" nóweczkę:12_slight_smile::12_slight_smile:

Co innego jak to jest... 15 tyś. Łatwiej przełknąć wcześniejszych "testerów";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pbet napisał:

 Plus jest taki, że to nadal będzie auto z gwarancją faktyczną.

 

Co oznacza, że od pierwszych metrów auto dostaje w palnik. Demo, którym jeździłem miało 300 km przebiegu. Ja zostałem tak wychowany, że o cudze dba się bardziej niż o własne i nie piłowałem na zimnym ale później jechałem już normalnie. A przecież do 3000 km Renault każe jeździć delikatnie itd. Ciekaw jednak jestem ilu było takich testerów, którzy nie mieli żadnych oporów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, [email protected] napisał:

Dzwoniłem rano do Renault we Wroclawiu, za 1,5 miesiąca będą sprzedawali bogata wersję 160KM rocznik 2019(!) za ok. 80 tys., cennikowo nowa 105 tys. zł. Ciekawy temat....

 

Chyba będę miał okazję się nim niebawem przejechać. Zgłosiłem się na testy do Wrocławia i mam dostać 160 konnego Grandtour na 24h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lol19pl napisał:

Auto po 3 latach się sprzedaje za taką cenę, za jaką chce kupić nabywca.

O tym, że to popyt w głównej mierze kształtuje cenę to tylko Marks z Engelsem nie wiedzieli (albo nie chcieli wiedzieć).

Statystyka jest jednak nieubłagana, większość właśnie tyle co napisałem najczęściej płaci, zawsze trafi się jakiś margines ale większość aut ma takie właśnie ceny.

Ta tak samo jak każdy liczy że w setkach tysięcy aut importowanych z kręconymi licznikami jemu się właśnie uda kupić ten jeden jedyny rodzynek...

 

P.S. Nie pisana reguła mówi, że nie sprzedaje się auta znajomym... chyba że nie chce się mieć znajomych:8_laughing::8_laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phil_ips napisał:

Ciekaw jednak jestem ilu było takich testerów, którzy nie mieli żadnych oporów? 

Wszyscy. Dlaczego? Bo nawet sprzedawca na jeździe próbnej sugeruje, aby "teraz sobie przycisnąć". Z tym, że do granic. Tato testował Clio IV i tak to właśnie było. Choć jak przeciągał obroty w 0.9 Tce przyzwyczajony do jazdy Clio 2 1.2 8V to mu zwrócił uwagę żeby wcześniej zmieniać biegi.

57 minut temu, [email protected] napisał:

P.S. Nie pisana reguła mówi, że nie sprzedaje się auta znajomym... chyba że nie chce się mieć znajomych:8_laughing::8_laughing: 

Prawda. Z tym, że nie tylko znajomym, także rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojechałem na jazdę próbną, to butowałem auto od wyjazdu z salonu, a rok temu w styczniu było -10'C. Po powrocie do salonu wskazówka temperatury ledwo się uniosła. W życiu nie kupiłbym takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!