Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup w salonie Megane Grandtour


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@Geble

"Rzecz w tym, że obowiązek montażu spryskiwaczy reflektorów oraz systemu poziomowania wynika nie z faktu użycia lamp wyładowczych jako źródła światła, lecz z faktu użycia (dowolnego) źródła światła o wydajności ponad 2000 lm (najmocniejsza żarówka halogenowa H9 wytwarza 2100 lm, ale wykorzystywana jest tylko w światłach drogowych; żarówka H7 ma 1500 lm). Ponieważ lampy wyładowcze do 2010 roku miały 35 W mocy i strumień świetlny 2800-3200 lm, ich użycie w samochodzie wymuszało zastosowanie dodatkowych kosztownych urządzeń."

 

źródło: https://www.auto-swiat.pl/porady/reflektory-led-postep-czy-regres/x6x8gwj

 

i ledy:

"Obok reflektorów LED producenci muszą montować systemy spryskiwaczy reflektorów tylko w sytuacji, gdy łączny strumień świetlny segmentów odpowiedzialnych za światła mijania przekracza 2000 lumenów (lm)."

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i info na końcu:

"Kolor tych świateł jest obiecujący, ale faktyczny zasięg – przeciętny. Największe rozczarowanie czeka nas jednak po włączeniu świateł drogowych: światło odbija się od znaków drogowych tak silnie, że po ponownym przełączeniu na mijania przez chwilę widzimy ciemność; świateł drogowych, zwłaszcza w czasie deszczowej pogody (więcej odblasków) lepiej nie używać. Albo podstawowe LED-y Volkswagena Golfa: światła mijania mają krótki zasięg, a granica światła i cienia jest tak ostra, że za nią jest tylko ciemność. Albo Jaguar XF: światła LED są po prostu słabe. Wniosek? Każdy reflektor LED jest inny i wcale nie ma gwarancji, że zapewnia lepsze oświetlenie niż dobry halogen. Wiele reflektorów LED-owych świeci gorzej niż przeciętne reflektory z żarówkami H7"

"Jeśli chodzi o koszty produkcji, to np. w przypadku Renault reflektor full-LED w 2014 roku był 4 razy droższy niż reflektor halogenowy z zabudowanym LED-owym światłem do jazdy dziennej i tak samo drogi jak reflektor ksenonowy 25 W. Ale już dwa lata później wraz z kolejną generacją LED-ów przeciętny koszt reflektora full-LED był o połowę niższy; szacuje się, że około roku 2020 reflektor LED będzie w produkcji tak samo tani jak halogenowy m.in. za sprawą zmniejszenia ilości zużytych w produkcji tworzyw sztucznych (koszt tworzyw to ok. 30 proc. całkowitej ceny wyprodukowania lampy)."

 

źródło: jak wyżej: https://www.auto-swiat.pl/porady/reflektory-led-postep-czy-regres/x6x8gwj

 

P.S. dlaczego ledy robią karierę? Bo są tanie, tańsze od xenonów. Jeśli mają być lepsze od xenonów to są pioruńsko drogie. Mogą być lepsze, ale w wiekszości nie są. Co więcej są gorsze od dobrej żarówki H7. Za to są tanie i modne :)
Najlepsze światła to xenon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Na argument zawsze znajdziesz kontrargument.  Na każdą prasę coś znajdziesz. Ta jest proniemiecka, ta prorosyjska, ta proPisowska.  Idąc tym tropem nie można słuchać nikogo. Nie ma sensu popadać w paranoję.

Dla przykładu. Red. Balkan, którego cenie, bardzo wyraźnie powiedział. Nie lubię jeździć z ledami bo oczy bolą i nagle kończy się światło.

Edytowane przez LTar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam jeździsz z ledami ? Miałeś okazje dłużej poużywać ich w jakimś aucie a pozniej wsiąść do takiego ze starszym typem świateł ?

czy opierasz się tylko na prasie. 

 

Ten link który podałem to tak w temacie prasy właśnie...... ile stron typie opinii a ważna jest i tak tylko nasza osobista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dluzej po ciemku i w deszczu volvo s90. Nie moglem uwierzyc jak slabo bylo widac. Bylo nagle takie dziwne uciecie światła i czarna ściana. Jadac zastanawialem sie co jest nie tak. A przy takim aucie światła powinny być świetne. Sam jestem fanem marki volvo. 

Bardzo lubię xenony, szczególnie te opla. Słyszałem również że światła ledowe- matrycowe opla są bardzo dobre. Nie miałem okazji jechać. 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.auto-swiat.pl/porady/reflektory-led-postep-czy-regres/x6x8gwj

 

Niestety nie jest tak różowo jakbym chciał. Nadal xenon rządzi. Ale tylko ten 35W . No bo są już tańsze opcje 25W ..... 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ledy na deszczu wyglądają blado. Ale to tylko "złudzenie" bo białe światło nie odbija się tak dobrze na czarnym mokrym asflacie jak żółte. Jednak jeśli by wybiegł lis, to więcej światłą to lepiej.

@LTar matrycowe ledy w astrze świecą tak samo jak ledy w megane, tylko, że są matrycowe. Niestety nie miałem okazji jechać insignią z ledami, czasem jeżdżę tą z AFL no i może i fajnie świeci, ale bardzo oślepiają. Za to passat ma fajne ledy te "high", świeci porównywalnie do xenonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem wieczorne jazdy nowiutkim Kadjarem - wyszło tego ok. 200km, niewiele ale może wyrobić sobie własne zdanie.

Full LED są bardzo dobre, świecą jasno, daleko i co najważniejsze bardzo równomiernie. Żadnych jasnych czy ciemnych plam, smug światła czy tym podobnym. Jedna rzecz wydała mi się dziwna - światła drogowe świeciły jakby o jeden stopień za wysoko przy mijania ustawionych prawidłowo. Zapewne nie ma osobnej regulacji długich i krótkich świateł a że auto jest fabrycznie nowe - przebieg całkowity 314 km to chyba tylko takie moje wrażenie....

Sam Kadjar ok., spalił 7,4 l/100km, silnik Tce 140 KM to takie rozsądne minimum, w mieście dynamicznie, w trasie trochę brakuje tchu.. Obroty silnika przy:

100 km/h - 2.200

130 km/h - 2.800

140 km/h - 3.000

Największa zaleta tego silnika to cicha pracy, jest praktycznie niesłyszalny - szumią opony, powietrze a on dopiero przypomina o sobie ok.4000 obr/min i to pod warunkiem że nie jedziemy szybko. Mam nadzieję że w MIV będzie mu łatwiej pracować.

Z rzeczy upierdliwych które nie przystoją nowoczesnym autom to jakieś "świerszcze" z okolic prawego przedniego nadkola/schowka/drzwi. Bardzo ciche, przy włączonym radiu nie słyszalne ale.... są. A jak już są to włącza się ich nasłuchiwanie... to chyba nazywa się natręctwo:8_laughing::8_laughing:

Fotele - super, idealnie pod moje gabaryty (180cm/85kg).

Bagażnik - zdecydowanie mniejszy niż w MII kombi.

Skrzynia biegów - bardzo długie drogi prowadzenia lewarka.

Reszta jutro....

 

P.S. W salonie przymierzałem się do tylnej kanapy w MIV - tam jest naprawdę mało miejsca. Mniej niż w MII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ledzie tak jest. Na drogowych strumień świeci idealnie w przód. I wysoko. Tak żeby wiewiórki się w nocy budziły ;). Tworzy się taki tunel z super jasnym światłem. 

W xenonie światło jest bardziej „rozlazłe” ale mniej białe. 

 

Co do kadjara. Tez miałem na testach wersje 2018 po lift z ledami. Teść ma przedlift. Widać dużo poprawek, lepsze fotele, lepszy panel kilimy. Halogeny led ładnie doświetlające przy skręcie (wcześniejsze nie dawały żadnego efektu). Mój testowy wóz tez trochę skrzypiał. 

 

Jaka dostałeś propozycje cenową ? Ja mogłem kupić rok 2018 niebieski za 82900 z ledem i kamera cofania. W cenie 5 lat gwarancji. 

Świetnie wycenione auto. 

 

W meg4 jest z tylu mniej miejsca niż w focusie 3. Sprawdzałem własnym ciałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sarna1 napisał:

W meg4 jest z tylu mniej miejsca niż w focusie 3.

Ale tylko w HB. w GrandCoupe i GrandTour jest bardzo dużo miejsca. Dlatego MIV HB w ogóle dla mnie odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w salonie w Meg 4 grandtour ustawiłem fotel pod siebie i z tyłu miałem dokładnie tyle samo miejsca co u siebie w Hatchback. I przekonałem się że nie warto zmieniać Hatchabcka na Grandtour bo i tak tyle samo miejsca z tyłu co u mnie. No ale ponad 190cm mam także ciężko mi znaleźć auto w którym bd dużo miejsca za mną dlatego głównie dziecko podróżuje za moim fotelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin33892

Marcin....

Nie pisz takich rzeczy, bo ktoś w to uwierzy.

źródło: https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/megane/wymiary.html

 

L Promień na wysokości kolan na tylnych miejscach 179(hb) 216(kombi)

M Szerokość nad podłokietnikami na przednich miejscach 1418(hb) 1492(kombi)

Q Wysokość od siedzenia do dachu na tylnych miejscach 866(HB) 871(kombi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, [email protected] napisał:

Zakończyłem wieczorne jazdy nowiutkim Kadjarem - wyszło tego ok. 200km, niewiele ale może wyrobić sobie własne zdanie.

Full LED są bardzo dobre, świecą jasno, daleko i co najważniejsze bardzo równomiernie. Żadnych jasnych czy ciemnych plam, smug światła czy tym podobnym. Jedna rzecz wydała mi się dziwna - światła drogowe świeciły jakby o jeden stopień za wysoko przy mijania ustawionych prawidłowo. Zapewne nie ma osobnej regulacji długich i krótkich świateł a że auto jest fabrycznie nowe - przebieg całkowity 314 km to chyba tylko takie moje wrażenie....

Sam Kadjar ok., spalił 7,4 l/100km, silnik Tce 140 KM to takie rozsądne minimum, w mieście dynamicznie, w trasie trochę brakuje tchu.. Obroty silnika przy:

100 km/h - 2.200

130 km/h - 2.800

140 km/h - 3.000

Największa zaleta tego silnika to cicha pracy, jest praktycznie niesłyszalny - szumią opony, powietrze a on dopiero przypomina o sobie ok.4000 obr/min i to pod warunkiem że nie jedziemy szybko. Mam nadzieję że w MIV będzie mu łatwiej pracować.

Z rzeczy upierdliwych które nie przystoją nowoczesnym autom to jakieś "świerszcze" z okolic prawego przedniego nadkola/schowka/drzwi. Bardzo ciche, przy włączonym radiu nie słyszalne ale.... są. A jak już są to włącza się ich nasłuchiwanie... to chyba nazywa się natręctwo:8_laughing::8_laughing:

Fotele - super, idealnie pod moje gabaryty (180cm/85kg).

Bagażnik - zdecydowanie mniejszy niż w MII kombi.

Skrzynia biegów - bardzo długie drogi prowadzenia lewarka.

Reszta jutro....

 

P.S. W salonie przymierzałem się do tylnej kanapy w MIV - tam jest naprawdę mało miejsca. Mniej niż w MII.

 

Jak wyjeżdżałem swoją Megi z salonu i jechałem do domu to też było ciemno i byłem zachwycony LEDami. Do momentu aż nie miałem pierwszego spotkania z Passatem, Mondeo z LEDami. Jedyne z czym mogę się zgodzić to z tym, że w Kadjarze świecą wysoko. To wynika z wysokości reflektorów, są wyżej niż w Megance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!