Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sebak@op.pl

Megane IV phI Zakup w salonie Megane Grandtour

Recommended Posts

Dokładnie tak. Ledy ładnie wyglądają ale uszkodzona H7 to tylko 10 PLN i 3 minuty roboty. 

Ładny kolorek - chyba taki jak mój. Cosmo blue?

Śmieszne argumenty. Według tego toku myślenia lepiej mieć Nokię 3210 bo się nie popsuje jak upadnie na ziemie niż np nowoczesny smartfon.  Ale co tam.....widocznie się nie znam :)

10 godzin temu, Sarna1 napisał:

Warto było kupować teraz przedliftowa wersje ? W polifcie przynajmniej pełen led w standardzie. 

to jest sedan a dokładnie nie wiadomo kiedy i czy będzie lift dla sedana - szkoda :(

11 godzin temu, Sarna1 napisał:

widocznie się nie znam

Nie bądź taki surowy dla siebie. Po prostu masz inne zdanie. Póki co jeszcze każdy może mieć swoje 

• Like 1

Napisano (edytowany)
Dnia 12.09.2020 o 07:36, Pitrek napisał:

Ładny kolorek - chyba taki jak mój. Cosmo blue?

tak, niebieski cosmos :)

hej - szukałem ale nie widzę żeby był temat (jeżeli jednak jest prośba o linka) dotyczący zabezpieczenia lakieru a mam jedno pytanko - czy jakoś zabezpieczaliście lakier po zakupie autka np. powłoki albo folie ochronne? car detaling itp? 

Edytowano przez rafalgof

Napisano (edytowany)

Na karoserię kadjara położyłem w firmie tym się zajmującej powłokę Fireball.
Na szyby lampy koła i plastiki ceramikę. 
polecam, od pół roku myje auto sama woda z myjki Karcher,

Edytowano przez Sarna1

Napisano (edytowany)

Ja zero troski. Auto myję jakieś 3-4 razy w roku zawsze ręcznie, zwykłym szamponem samochodowym "z woskiem". Po spłukaniu wycieram szmatką z mikrofibry żeby nie było smug. Lakier swieci się jak psu jajca. Primum non nocere. Nadmiar troski nie zawsze pomaga. A poza tym dla kogo konserwujesz ten lakier? Dla kolejnego nabywcy??? Cena wynika z rocznika. Reszta to marzenia i czekanie na napaleńca.

Edytowano przez Pitrek
  • Zmieszany 1

auto musi być ładne, czyste i pachnące dla mnie, zawsze..
Brudne auto wyglada gorzej niż brudne buty..... nie lubię flejtuchow. Cieszę się również jak moje kilkadziesiąt albo więcej tysięcy na 4 kółkach ładnie się prezentuje. W domu również dbam o podłogi, czyszczę elewacje, dbam o skórzane meble....co w tym dziwnego. 

Jak zauważyłeś moje auta sprzedają się w góra 2-3 dni od ogłoszenia. Ładne, zadbane, dobrze wyposażone. Ciekawe jak długo ty będziesz sprzedawał swoje - myte 3x w roku ;) ...... 

• +1 1

Nie śledzę Twoich ogłoszeń. Nigdy nie sprzedaję auta brudnego bo to podstawowy błąd sprzedawcy ale nic mnie tak nie odrzuca jak smród "cockpit sprayu" który czuć już przy zamkniętych drzwiach. Nie sposób się tego pozbyc. Szybkość sprzedaży to głównie kwestia rocznika, pewności pochodzenia i rozsadnej ceny. Akurat lakier w moim aucie wygląda zawsze bardzo dobrze bo mycie go co 2 dni bardziej go niszczy niż nie mycie przez 2 m-ce. 

Jeżeli jestem pierwszym właścicielem to ponoszę największą stratę finansową przy odsprzedaży i nie zamierzam wkładać dodatkowej kasy w to, żeby auto wyglądało jak salonowe. Po takie niech jedzie sobie do salonu. 

• Zmieszany 1

Napisano (edytowany)

No akurat Pitrek z tym myciem ma sporo racji.

Ja swoje myję chociaż raz w miesiącu. Po prostu nie lubię brudnego, bo albo sobie ubranie uświnię, albo ręce - ale też nie przeginam i nie pucuję auta co 3 dni, żeby się świeciło.

Jedyne co myję częściej to felgi - bo ten pieprzony pył z klocków strasznie się wżera i nic tego nie ruszy (nawet krwawiące felgi itp wynalazki).

Edytowano przez MarcinDe

Dnia 7.09.2020 o 18:36, rafalgof napisał:

Hej - mam pytanie czy jak odbieraliście samochód z salonu to sprawdzaliście może grubość lakieru czy nie było uszkodzeń w trakcie transportu i później poprawek. Jeżeli tak to jaka jest średnia grubość lakieru - wiem, że w różnych miejscach będzie różnie ale chciałem mieć ogólną orientację w tym temacie a co forum to różne opinie :( Z góry dzięki za pomoc.

Ponieważ się na tym nie znałem to zainwestowałem 100zł i zapłaciłem jakiemuś rzeczoznawcy, który odbierał ze mną. Pomierzył wszystko (nie pamiętam wszystkich, jakie to były wartości, ale np. na kielichach pod maską było 80). Posprawdzał całą elektrykę czy działa, posprawdzał daty produkcji opon (w tym koła zapasowego), nawet czy jest olej i inne płyny sprawdzał.
Sprzedawca w ogóle nie był zdziwiony, że sprawdzamy. A jak mu powiedziałem, że będę olej co 10tyś km wymieniać to w ogóle mówił, że chętnie potem takie auto odkupią.

Dnia 15.09.2020 o 22:12, rafalgof napisał:

tak, niebieski cosmos :)

hej - szukałem ale nie widzę żeby był temat (jeżeli jednak jest prośba o linka) dotyczący zabezpieczenia lakieru a mam jedno pytanko - czy jakoś zabezpieczaliście lakier po zakupie autka np. powłoki albo folie ochronne? car detaling itp? 

Tak zabezpieczaliśmy po zakupie, osobiście kładę powłoki, położyłem u siebie na dwóch autach i u rodziców właśnie na kolorze niebieski cosmos, look niesamowity zabezpieczenie do dwóch lat i co najważniejsze auto sie nie brudzi tak szybko, jak potrzebujesz porady to zapraszam na priv

Edytowano przez przemoania