Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z cewkami, dławienie


Dawid2017

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Lelupi napisał:

Nie papuguj.

Kiedyś wyczytałem, że to typowy dzwięk właśnie skrzyni ale nie było go od początku, pojawił się w połowie tamtego roku czyli po 10 tysiącach km od zakupu tzn. przy przebiegu 65-68 tysiecy (przebieg potwierdzony w aso).

Myślałem, że może to odgłos któregoś łożyska jednak one raczej „głucho” szumią...

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dawid2017 napisał:

spowodowane wadliwym elektrozaworem kzfr ?

Nie ma związku ponieważ zawór jest sterowany tylko przy przyśpieszaniu i jazdy z dużą prędkością. Przy równomiernej jeździe i przy hamowaniu zawór nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj wymieniłem 4 świece i dwie cewki na beru, dzisiaj-jutro wymienie kolejne dwie cewki żeby już był komplet. Jednak podczas prac zobaczyłem, że świece wyglądają CHYBA bardzo źle.... oraz w jednym z gniazd jest syf ...

oceńce sami...

dzisiaj zrobimy test jazdy po nocy bo wyedy bywa najgorzej :/ 

sama pokrywa pod kolektorem w której są cewki jest mega brudna a niechce jej czyścić ze zdjętymi cewkami żeby nie powlatywało wszystko do środka....

doradźcie proszę jak to wyczyścić...

 

dodatkowo pomysłałem, że może ten syf dostaje się z drobi bo wiadomo, jak Megane III jest „uszczelniona”, jedyne co jest to dolna pokrywa pod silnikiem i zderzakiem ale szczelina w masce robi swoje... dlatego kupiłem grubą uszczelkę którą przykleiłem na całą krawędź maski.

 

B3263107-27B5-4616-8972-3644D8B64369.jpeg

7627B943-0C43-43F8-9701-F23B531169BB.jpeg

D478AF16-14D5-422C-87F5-BA5415F63618.jpeg

Edytowane przez Dawid2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, przebieg podany w profilu jest aktualnym przebiegiem.

Auta nie widziałem, więc to tylko "rozmowa przy piwku". 

Myślę, że wyrzucasz pieniądze na cewki. Akurat w Meganie 3 nie ma z nimi problemów.

Oczyść gniazda cewek, czysto w jak aptece. Poszukaj miejsca przecieku oleju. Sprawdź, dobierz, wymień świece.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mnie o to, czy czasem elektrozawór KZFR nie popuszcza oleju.

Już 5 dni temu piałem o;

Dnia 3.03.2019 o 20:08, Andrzej-2010 napisał:

Świece i cewki muszą być suche i czyste, bez żadnych uszkodzeń, pęknięć izolacji,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche oleju widze w jego gniezdzie (na około zaworu), dzisiaj go zdemontuję i sprawdze co i jak.

 

a co do cewek to pozbyłem się dwóch w niezbyt dobrym stanie oryginałow ELDOR na rzecz BERU i dziś rano gdy jechałem autem nie czułem „przytrzymania, żabki itp” zobaczymy co będzie jutro rano czy to pomogło jednorazowo tylko czy „na dobre”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć po kolejnym dniu, że jest lepiej ALEE coś po ruszeniu jeszcze przez nawet i pierwszy kilometr „trzyma” albo czasami po odpaleniu obroty wzrastają nawet do 1500-1600 rpm .... czy jest ktoś z Krakowa najlepiej okolic Nowej Huty z clip’em i pomógłby rzetelnie sprawdzić o co kaman, może map sensor szaleje... chciałbym zobaczyć jakie parametry pokazują czujniki itp :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem solenoid czyli elektrozawór zmiennych faz rozrządu) i spalanie mi wzrosło prawie dwa razy ! przy rozpędzaniu się momentami pod 20 litrów na setke ... czy to może oznaczać, że jest on do wymiany ? Dodam, że ciàgnie ładnie równo w całym zakresie obrotów ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dawid2017 napisał:

 się momentami pod 20 litrów na setke

Przy przyśpieszaniu nawet do 24 l, ale na trasie dróg krajowych na poziomie poniżej 6 l, czyli spalanie powinno się się zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!