Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6sce wymiana oleju


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

 

Powtórzę swoje pytanie. 

 

Jaki problem z silnikiem miałeś z gatunku tych powiązanych z jakością oleju tj, zatarcie, przytarcie, uszkodzenie turbiny i itd ?

 

bo błąd z obrotami-pewnie elektronika-to raczej nie problem z mechanika silnika. 

 

 

Błąd z obrotami związany był z jakąś rzeczą elektroniczną. Nie miałem innych problemów. Nie miałem zatarcia, przytarcia ani uszkodzenia turbiny. Wybacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Komarek napisał:

Błąd z obrotami związany był z jakąś rzeczą elektroniczną. Nie miałem innych problemów. Nie miałem zatarcia, przytarcia ani uszkodzenia turbiny. Wybacz. 

 

Absolutnie nie chodzi mi o personalne uwagi. Po prostu nie życzę Tobie awarii mechanicznej silnika w czasie trwania gwarancji. 

Szczegolnie wtedy kiedy w książce przeglądów będzie wpis od warsztatu nieautoryzowanego o wymianie oleju silnikowego. 

Taki wpis na pewno nie pomoże w rozwiązaniu problemu naprawy gwarancyjnej a na pewno zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce taki link

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/czy-auto-na-gwarancji-mozna-serwisowac-poza-aso/7vprkhq

jak powyzej pisałem i inni przedmówcy mozna  serwisowac poza ASO tylko po częsci bierzesz na siebie odpowiedzialność że usługa wymiany oleju moze zostać podważona przez ASO i wtedy bujasz sie z gwarancją. Bo napewno już nie jeden klient miał przygody związane z ASO. 

Ja wychodze z założenia że są 3 opcje

1. ASO - wyzsze koszta ale spokojna głowa bo auto na gwarancji 

2. Niezależny warsztat = koszty usługi plus materiały  zaoszczędze max 150zł w razie awarii silnika mogą być niespodzianki.

3. Kupie olej i filtr sklep lub allegro sam wymienie koszta sie koncza na 130zł max  = koniec gwarancji   choć wymiana niebedzie sie rózniła od tej w nieautoryzowanym warsztacie.

( przepraszam będzie się różniła gdyż ja to zrobie na kanale a nie na podnośniku)

Kupiłem nowe auto liczyłem się z tym że przegląd kosztuje ceny za wymiane oleju są wyzsze niż u pana Kazia. 

Więc każdy robi jak uważa. Trzeba jedynie przemysleć wszystkie za i przeciw i podjąć własciwą decyzję:-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w punkcie 3

 

jezeli zrobisz to sam na kanale i nigdzie nie będzie o tym adnotacji ( a będzie to dodatkowa wymiana pozaplanowa) to gwarancja jest ;)

 

bo skąd serwis będzie wiedział ze coś majstrowałes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz filtr sygnowany logien Renault np. taki to mogą Cię w "pompkę" ugryźć.

 

Myślisz, że ktoś w ASO wie jaki akurat miałeś filtr z fabryki założony - idź do salonu i zajrzyj pod maskę 1,6 Sce w kilku egzemplarzach (tylko że to trzeba kilka salonów odwiedzić) i zobaczysz, że nie za każdym razem jest identyko.

Zależy jaka partia akurat na montaż wjechał - przynajmniej tak było w Cytrynie.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎09‎.‎03‎.‎2019 o 18:58, MarcinDe napisał:

Jeśli kupisz filtr sygnowany logien Renault np. taki to mogą Cię w "pompkę" ugryźć...

 

Na pierwszy montaż do silnika 1.6SCe idą filtry w kolorze białym (nie do kupienia), natomiast później już są niebieskie (oczywiście chodzi o oryginalny filtr z ASO, do kupienia też w sklepach wysyłkowych). Jak już była jedna wymiana zrobiona w ASO to tak jak MarcinDe napisał, można wymienić pomiędzy przeglądami samemu i się nie zorientują - oczywiście nie kasujemy inspekcji olejowej i zalewamy ELF-em.

 

Z drugiej strony dziwi mnie fakt, że ktoś kupuje nowy samochód i chce mu się kombinować i oszczędzać kilka złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądając tematy dotyczące wymiany oleju w ASO (ponad przegląd - czyli częściej niż 30tyś/2lata) to mnie zastanawia jak to jest z tymi ASO.

Ja w swoim jak na przegląd po 1 roku zawiozłem swój olej i filtr (olej Elf, filtr oryginał z wolnego rynku) to zapłaciłem za wymianę 80pln - słownie osiemdziesiąt złotych (mam na to fakturę).

Przeglądając wątki to widzę że niektóre ASO za to samo wołają nawet 300pln.

To jak to oni robią, skoro wszystko jest w systemie technologicznym określone na roboczogodzinę - wynika że każde ASO ma swoja wycenę roboczogodziny (i niektóre po prostu przeginają pałę).

Jakbym miał zapłacić za wymianę oleju powyżej 100 to też bym sam zmieniał - SAM (bo mam kanał i zajmuję to 30min z czekaniem na dokładne ścieknięcie starego oleju). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wątek z forum Dacii http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=1689262

W pierwszym poście mamy "Pierwsza diagnoza to brak oleju, nie nasza wina bo filtr nie od nas to za filtr i olej muszę zapłacić a usługa gratis."

Co prawda cała sytuacja zakończyła się pozytywnie wymianą silnika, ale jednak ryzyko zawsze jest przy robieniu serwisów poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zasada jest prosta jakby chodziło o różnicę 50-80 zł to nikt by się nie zastawiał gdzie wymieniać olej ...ale jak mówimy o wymianie oleju z filtrem za 550 zł (ASO GDYNIA) uwaga ze zniżką  ,to już chyba trochę przegięcie pały i nie mówcie mi że "skoro Cię stać na nowe auto to powinno Cię stać na serwis" bo mnie stać tylko tutaj chodzi po prostu o sam fakt tych cen ...i nie dziwię się że ludzie coraz bardziej zaczynają kombinować ,kosztem oczywiście pewnego ryzyka ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem fakturę z ostatniego przeglądu - ASO Nawrot Długołęka. Zapłaciłem 211,85zł za wymianę oleju, filtr, podkładkę - olej mój (ELF za 67zł z iparts.pl). Mam dodatkową gwarancję z pakietem przeglądów, ale ta wymiana była dodatkowo (standardowo jest przewidziana po 2 latach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!