Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pitrek

Megane IV phI Wymiana oleju w silniku 1,33 FAP

Recommended Posts

Chciałem wymienić olej po przejechaniu jakichś 7 kkm no i odpytałem serwis o koszty. Ku mojemu zdziwieniu pan z serwisu rzucił mi cenę 600 zł bo:

1. musi mi wlać 0W20 ponieważ... w moim aucie jest FAP

2. ten olej jest "nowością", jakaś nowa specyfikacja 700-cośtam i kosztuje 70 PLN/l, a wchodzi go dużo.

Nie ukrywam, że zajrzałem w swój plan przeglądów i tam jest podany olej 5W30 (do -25 deg C).  Specyfikację pan z serwisu pomylił bo ma być RN17FE, który faktycznie wydaje się nie do zdobycia - widziałem gdzieś na Allegro a teraz przepadł jak kamień. Z tym 0W20 to gość przesadza bo to klasa lepkości i nie ma nic wspólnego z FAP, zawartością siarki, niskim dymieniem czy Asterix wie jeszcze czym.

Pytanie do Was czy wymienialiście już "po dotarciu", ile płaciliście, co Wam wlali itp.

I wielka prośba aby nie prowadzić tu dyskusji czy olej wymieniać co rok, co 30 czy co 10 kkm. Nie o to mi chodzi.

Edytowano przez Pitrek

@Pitrek Jeśli w karcie przeglądów jest olej 5w30 to nie mogą Ci wlać 0w20.

Już nie mówiąc o tym, że 0w20 to za słaby olej bo nie raz jest u nas 30+ w lecie,  i po - 20 w zimie.

Co masz dokładnie zalecanego w karcie? U mnie gdzieś na karcie przeglądów był zapisany model Elf jaki spełnia normy.

Dokładnie to oleje 0W20 I 5W30 są wpisane równolegle obok siebie, co sugeruje zmienność w pewnych zakresach temperatur. Wrzucę pod wieczór jak to wygląda. A olej ma spełniać warunki RN17FE Sugerowany oczywiscie jest Elf.

Dnia 6.03.2019 o 06:01, Pitrek napisał:

Nie papuguj.

Precyzyjnie to oleje 0w20 mają spełniać normę RN17 FE natomiast oleje 5w30 normę RN17. Sprawdzone ze specyfikacją, którą otrzymałem przy odbiorze auta. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

We wtorek będę miał zmieniany olej w TCE 1.33 w Decar Warszawa. Części takie:

Filtr Oleju: 15 20 950 84R czyli to samo co w 1.2 TCE

Olej RN 17 5w30: 77 11 785 391, więc zgodny z broszurą zamieszczoną przez Seimi :)

Koszt 548 zł

550 zł za wymianę oleju wartego 150 zl i filtra wartego 25 zł to czyste złodziejstwo. Aż przykro to pisać....

Kurcze. Przecież nie od dziś wiadomo, że w ASO poza wymianą oleju w serwisie olejowym są też inne czynności kontrolne + pieczątka + wpis do systemu i może + kontrola antykorozyjna. To kosztuje więcej niż 50 zł u Mietka w warsztacie.

Czy pytacie co jest w cenie wymiany oleju? Moje ASO nie robi po prostu wymiany oleju tylko serwis olejowy, a on zawiera kilka składowych wg procedury.

• Like 1

Kontrola antykorozyjna przy wymianie oleju? Miłego poniedziałku :rolleyes:

Konkretnie to przy przeglądzie serwisowym w skład którego wchodzi wymiana oleju. Pytanie czy wiecie za co płacicie. Miłego.

Edytowano przez pbet

Płacąc za tzw. "przegląd"  czyli "to coś" co rok czy dwa lata, to niespecjalnie wiem za co płacę. Dealerzy sztucznie zaniżają opłatę za sam "przegląd" wpisując go z kwotą 150-200 zł a cenę pompują kosztami materiałów do przeglądu. Tak czy inaczej zawsze wywiozą cię na 600-800 zl. Za takie przeglądy to ja nie płacę i to już od dawna. W moim i30 dieslu za przegląd okresowy/olejowo-filtrowy z wymianą filtra paliwa chcieli 900 zł. Sorry ale to już obraża inteligencję. Taki przegląd we własnym garażu to max 400 zł bo faktycznie filtr paliwa w tym aucie kosztuje pod 100 zł. 

Serwisy notorycznie robią ludzi w balona sugerując "że taki olej panie to nowość niedostępna na rynku i kosztuje 50 zł za litr". Dokładnie taki tekst słyszałem od pana w Hyundaiu w roku 2009. W roku 2019 usłyszałem tekst w wersji "70 zł za litr" w serwisie Renault. Czy to jest już zwyczajne oszustwo czy tylko forma żartu? Takie robienie w balona?

W Toruniu wymiana oleju 425 zl a przegląd 489 zl - 5% za powiedzmy zakup u nich auta. Czyli wymiana oleju kosztuje tyle samo co przeglad

1 godzinę temu, Pitrek napisał:

Płacąc za tzw. "przegląd"  czyli "to coś" co rok czy dwa lata, to niespecjalnie wiem za co płacę

Koniec języka za przewodnika. Ja przed wizytą w ASO znam dokładną cenę i ustalam zakres wizyty ale rozumiem, że nie wszyscy tak robią jak mój tato na przykład. Dzwoni do ASO umówić się na przegląd, Pani pyta co chce zrobić, a on, że przegląd wg książki, nie wnikając w szczegóły. Zapytałem go co dokładnie będę robić to nie wiedział.

Dnia 15.04.2019 o 08:27, LTar napisał:

W Toruniu wymiana oleju 425 zl a przegląd 489 zl - 5% za powiedzmy zakup u nich auta. Czyli wymiana oleju kosztuje tyle samo co przeglad

Ostatecznie zapłaciłem 511 zł, do 1.2 też wchodzi 5,5 litra oleju?

Do 1,2 wchodzi poniżej 5L - jak zawiozłem 5L to mi resztę zwrócili - jak patrzyłem po wyszukiwarkach to wychodzi 4,6 lub 4,7.

Cena za samą wymianę oleju u mnie była 80pln - robiłem przegląd roczny po 1 roku (mam pakiet serwisowy free) i dodatkowo do niego zawiozłem im olej/filtr do wymiany - na fakturze jest przegląd według pakietu + 80pln za wymianę oleju.

Co wchodzi w skład przeglądu (po roku, po dwóch itp.) jest napisane w książce pojazdu (ja dostałem taką dodatkową kartkę) - wiec wiem co teoretycznie jest na przeglądzie robione (a co robią to nikt z nas nie wie, bo przy przeglądzie nie jest na hali serwisowej).

Jeśli u was naprawdę za samą wymianę oleju biorą po 400-500pln  (nawet z materiałami) - to po prostu ASO wali w kija.