Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pitrek

Megane IV phI Wymiana oleju w silniku 1,33 FAP

Recommended Posts

na oficjalnej stronie renault i jego sklepu: sklep.renault podają ceny za przegląd. Przegląd z wymianą oleju 480 zł. 

Czyli wychodzi że biorą 400 pln za olej, filtr i uszczelkę korka (biorąc cenę wymiany jak u mnie na fakturze) - czyli jak na ASO cena za materiały normalna.

Jednak jako że można swoje materiały przywieźć (mają spełniać normy) to można sporo zaoszczędzić.

Edytowano przez MarcinDe

wymiana Oleju z filtrem w OPLU - 199 zł

We Wrocławiu, ASO Nawrot za wymianę oleju zawołali 630 złotych. W tym robocizna 150 złotych netto. 

LTar bo w Oplu mają ciągle na tą wymianę promocję - ale właśnie to pokazuje jak inne marki walą klientów w rogi.

W Jaszpolu w Łodzi 180 zł sama robocizna materiały moje . Złodziejstwo w biały dzień .

Na etapie wyboru auta trzeba było zapytać o koszty serwisu. Nie byłoby rozczarowania i takich tekstów o "złodziejstwie" czy waleniu po rogach. Mogliście kupić Opla. Nie rozumiem pretensji. "Widziały gały co brały". To tak jakby iść do dentysty, nie pytać o cenę usługi, a po fakcie mieć pretensje, że gdzieś indziej robią taniej i mają plomby w lepszej cenie :D

Ależ oczywiście że spytałem. Mam darmowy serwis przez 4 lata i pierwsza wymiana po 30 tys. Pasuje?

16 minut temu, pbet napisał:

Na etapie wyboru auta trzeba było zapytać o koszty serwisu. Nie byłoby rozczarowania i takich tekstów o "złodziejstwie" czy waleniu po rogach. Mogliście kupić Opla. Nie rozumiem pretensji. "Widziały gały co brały". To tak jakby iść do dentysty, nie pytać o cenę usługi, a po fakcie mieć pretensje, że gdzieś indziej robią taniej i mają plomby w lepszej cenie :D

Dokladnie. Często się z tym spotykam w pracy. 

Godzina pracy takiego mechanika z aso to pixdrzwi 250 pln, olej na spokojnie wymienia 45min. To gdzie tu złodziejstwo ? Za darmo ma to robić. 

Dlatego wszelkie przeglądy do których nie jestem zmuszony warunkami gwarancji wykonuje sam :rolleyes:

1 godzinę temu, mario111 napisał:

W Jaszpolu w Łodzi 180 zł sama robocizna materiały moje . Złodziejstwo w biały dzień .

Duże przegięcie, ja jestem umówiony jutro na wymianę oleju. Z moimi materiałami koszt 80 zł (mam to na piśmie).

Mnie chodzi cały czas o to że u mnie w Radomiu u Karasiewicza zapłaciłem za wymianę 80pln brutto, a u innych wychodzi po 180pln - no to coś jest chyba powalone.

Niekoniecznie. Nie wiemy czy 80 zł to było tylko i wyłącznie za wymianę oleju czy za cały przegląd serwisowy z kontrolą antykorozyjną. Obstawiam to pierwsze, wtedy cena nie dziwi. Z kolei 180 zł obstawiam za cały "przegląd serwisowy" w skład którego wchodzi wymiana oleju.

Czy kto wie ile oleju wchodzi do 1.3 tce? W warszawie sama wymiana oleju w ASO to 700 zł więc rozważam wymianę po 1k km gdzie indziej :)