Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pitrek

Megane IV phI Wymiana oleju w silniku 1,33 FAP

Recommended Posts

48 minut temu, kociamberek napisał:

przyjechałem do domu i na fakturze jest elf rn720 zamiast rn17.

Olej elf rn720, to olej do diesli z fap-em a więc o wysokich parametrach.

Jeżeli silnik nie zużywa oleju, to wg ; mnie nie ma o co kruszyć kopii ( chodzi o odkładanie popiołu w fap-ie po ewentualnym spaleniu oleju ).

Ja bym zrobił dym z tym olejem. Renault wpisuje w papiery specyfikację RN17 czy RN17FE do którego dostęp jest bardzo ograniczony. Dzięki temu sprzedają ten olej w serwisach po 80 -90 zł za litr - czyste złodziejstwo moim zdaniem. Więc jeżeli Tobie wlali olej niezgodny że specyfikacją muszą go wymienić. Zerknij w papiery sprzedażne albo zarejestruj się na myrenault - tam znajdziesz specyfikację dla swojego auta. Co do FAPow benzynowych to na rynku są od jakiegoś roku więc doświadczeń praktycznie brak. 

A jak Ci dają na piśmie że RN072 jest identyczny z RN17 to skanuje i wrzucaj na forum. Będzie zabawa. Ile policzyli za Twój olej?

2 godziny temu, Pitrek napisał:

Ile policzyli za Twój olej

56.50 po rabacie 

Edytowano przez kociamberek

Za litr? To i tak złodziejstwo. 

Byłem we wtorek swoją 1.2Tce na przeglądzie 3letnim na swoich materiałach 450pln filtr kabinowy,olej ,płyn hamulcowy.Gość wielce proponował ich nowy olej,że niby tego 5W40 700 710 już nie stosują nawet do 1.2Tce żałuję,że nie dopytałem jaki to ich nowy olej...

Wiem o tym ale nigdzie nie znalazłem rn17 więc myślałem że w ASO wleją to co ma być. Dodatkowo wymieniłem felge po przygodzie z krawężnikiem (w sumie niewielkie otarcie ale auto ma 8 miesięcy....) cena niemal doprowadziła mnie do zawału, olej, filtr, felga, czujnik =1600pl

48 minut temu, ROBRAT napisał:

5W40 700 710 już nie stosują nawet do 1.2Tce żałuję,że nie dopytałem jaki to ich nowy olej

A pewnie taki jakbyś chciał usłyszeć

Nie, za olej EVO RN-TECH SPORT 0W40 1L to bardzo dobra cena jak na ASO Zjechali do możliwego minimum.

A ten olej Evo RN tech itd ma specyfikację RN072??? Przecież kolega napisał że wlali mu RN072 a nie RN17. Poza tym na kij komu 0W40??? Na Syberii może. 

Poszukałem tego ..piiiip... oleju Elf Full-tech Elite i wychodzi na to, że ten 0W20 RN17FE  ma klasę ACEA C5. Piszą też że ma MID SAPS. Ok. Bez problemów można znaleźć taki olej za 240 zł/5l np Millers Oils XF Longlife C5 0W20.

Edytowano przez Pitrek

Dobre. Bo mocne :-)

Pisałem już w tym temacie o nowych olejach, ale może nie każdy kliknął w załączony link. Zamieszczam kilka najważniejszych stron ze znalezionej w necie broszury (po włosku).

Screenshot_20190821-215012__01.jpg

Screenshot_20190821-215020__01.jpg

Screenshot_20190821-215105__01.jpg

Screenshot_20190821-215030__01.jpg

Screenshot_20190821-215041__01.jpg

Screenshot_20190821-215035__01.jpg

Czyli do benzyny z FAP wystarczy RN17 i takowy RN17 5W30 ma "zwykłą" specyfikację ACEA C3.

Cenny materiał. Dzięki. 

Olej wymieniony wczoraj na rn17 5w30 w sumie można powiedzieć że przez tą pomyłkę miałem gratisową płukankę silnika :D

Edytowano przez kociamberek