Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pitrek

Megane IV phI Wymiana oleju w silniku 1,33 FAP

Recommended Posts

Dnia 14.08.2019 o 22:05, kociamberek napisał:

Jestem właśnie po wymianie oleju w 1.33tce,przyjechałem do domu i na fakturze jest elf rn720 zamiast rn17. Jeździć na tym czy poczynić interwencję? 

Czynić interwencję. Chociaż w razie jakichś problemów z silnikiem to ASO będzie w czarnej dziurze. 

Miałem podobną sytuację, z tym że ja zorientowałem się jeszcze w ASO. Popłoch był mocno widoczny. 

Dnia 2.09.2019 o 23:21, bzyk91 napisał:

Ja kupiłem chłopy olej elf rn17 u Niemca. Odbierałem w Berlinie. Olej przyszedłszy oryginalny, może komuś się przyda :

https://oel-shop.eshop.t-online.de/epages/Shop40006.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Shop40006/Products/208799

https://oel-shop.eshop.t-online.de/epages/Shop40006.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Shop40006/Products/208799

tak będzie łatwiej przeglądać :)

33,50 za 5 l I type jest ten olej wart a nie 80 zł za litr jak twierdzą matoły-złodzieje z serwisów autoryzowanych 

W Opolu za wymianę oleju 590 zł, sama robocizna 0,7 roboczogodziny 202 zł, olej RN17. Sprawdziłem też na My renault w zakładce serwis i tam jest 660zł. 

Na allegro oleje RN17 rzeczywiście są strasznie drogie np Elf elite 52zł/l (butelki litrowe), a 5l to jest Eurol i Valvoline, których nigdy nie stosowałem i te są w normalnej cenie.

Eurol na pewno a Valvoline pewnie też to tylko performance level a więc teoretycznie spełnia tą normę ale oficjalnie aprobaty Renault na normę RN17 nie ma. Poza ASO to pewnie nie ma dużego znaczenia ale w ASO nie wiem jak do tego podejdą w razie awarii. Na Allegro jest jescze YACCO LUBE RN 17 5W30 ale też 45 zł za litr.

Skoro serwis wymienia co 30 tys to chyba nie boi się awarii 

Ale jak nalejesz u nich olej który oficjalnie nie ma aprobaty to mogą to wpisać w uwagi i jak Ci za jakiś czas pójdzie silnik to się wypną bo powiedzą, że lejesz nie taki olej jak zalecają. 

Ale ja chcę lać RN17 i taki zawsze będzie wlewany. Już za jakieś 2 miesiące przy 30 tys w serwisie i bezpłatnie bo mam kontrakt. 

Wszedłem z ciekawości na serwis Renault i sprawdziłem wymianę oleju . Po wpisaniu VIN wyszło , że olej ma być  Elf FULTECH 5W30 czyli norma RN0720

Zrzut ekranu (21).png

Powiem krótko :-) - re -we-lac-ja. 

Warto odpytać renault na chacie o wynik  uzyskany z tej strony. Kiedy ja odpytalem ich otrzymałem info że 5w30 RN17. A serwisy upierają się na RN17FE. Jakiś wałek kręcą z tymi olejami. 

Mam nadzieję,że zanim będę kupował 1.3 w okolicach wiosny temat z olejem się wyjasni,bo śledzę posty i nic:petfjf:

Już się wszystko wyjaśniło w temacie. Byłem na drugiej wymianie oleju po 15kkm. ( pierwsza po 2kkm)

1. Olej Elf Evolution RN Tech Elite 5W30 ( Acea:C3 , RN17) ilość 5,5L

2.Filtr oleju H4B Cl 4 ( 152092062) + uszczelka (7703062062)

40 minut temu, F1Matt napisał:

Już się wszystko wyjaśniło w temacie. Byłem na drugiej wymianie oleju po 15kkm. ( pierwsza po 2kkm)

1. Olej Elf Evolution RN Tech Elite 5W30 ( Acea:C3 , RN17) ilość 5,5L

2.Filtr oleju H4B Cl 4 ( 152092062) + uszczelka (7703062062)

Ile zaplaciles? 

Napisano (edytowany)

nie pytaj :) lekko licząc x2 normalna cena

filtr 69zł - można kupić oryginał za 33zł

olej 59zł za litr - do kupienia za 36zł

plus robocizna 170zł

Edytowano przez F1Matt