Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pitrek

Megane IV phI Wymiana oleju w silniku 1,33 FAP

Recommended Posts

Panie Pitrek widzę, że ma Pan problem z poskładaniem pewnych faktów i to co napiszą w ulotkach łyka Pan jak pelikan, nie mając wiedzy na ten temat sporo jest takich osób co naczytają się różnych artykułów i twierdzą że  chodzili do szkoły i odrabiali lekcje. Panie Pitrek szkoła ulotek to jedno, fakty i rzeczywistość to drugie. Nie będę sie tłumaczył na jakiej podstawie posiadam taką wiedzę, bo widzę że i tak Pan nie zrozumie, ale może z Pana punktu widzenia lepie dalej żyć w świecie ułudy i marketinowej bajki.

Panie Pitrek życzę lepszej literatury, może trochę fachowej wiedzy, ale nie oczkuję na dalszą konwersację z Panem w tym temacie bo widzę ze jest zbędna.

pozdrawiam

• +1 1

Napisano (edytowany)

Tak kończy się opowiastka bajkopisarza. Brak morału.

Chociaż nie. Morał brzmi: wiem ale nie powiem.

A ja, cóż, że łzami w oczach spoglądam na moje 1,33 któremu zostało już tylko 9 tys przebiegu do śmierci technicznej... 

Śpieszmy się kochać 1,33 odchodzą tak szybko... W wieku 50 tys km :-(

Edytowano przez Pitrek
  • Zmieszany 1

Ja pier...ę, że Wam się chce o takie pierdoły kłócić - każdy leje co chce (jak ktoś będzie chciał to może nalać i rzepakowego).

Ja wiem jedno leję to co zaleca producent, ale w 1,2 zalecają normalne oleje (0w20 jest słabawym olejem, żeby nie wiem co pisali w karcie technologicznej).

Jest bardzo rzadki i tworzy słaby film olejowy.

Gęstość 0W czy 5W jest zbliżona i wynosi 850-855 ( nie pamiętam jednostki), natomiast to co istotne to lepkość, która zmienia się od temperatury. Niższą lepkość to cieńszy film, ale... dobry olej potrafi utrzymać film (wysokie ciśnienie nacisku do zerwania filmu). Oleje o niskiej jakości pomimo wyższej lepkości mogą mieć gorszy film ( niższe ciśnienie zerwania).

Lepkość to nie wszystko na co trzeba zwrócić uwagę. Znane jest zjawisko LSPI i olej powinien jak najlepiej chronić silnik przed tym zjawiskiem.

Uważam, że 1.3 TCE jest jedną z najlepszych konstrukcji - po za bezpośrednim wtryskiem jest to znana stara i sprawdzona konstrukcja (hydraulika, żadnych udziwnień - wałków wyrównoważających, odłączanych cylindrów, pomp oleju i wody sterowanych, normalne zmienne fazy bez na kołach zębatych bez zmiany wzniosu zaworów, wszystko w tym silniku jest na "wierzchu" oprócz elektrycznej dodatkowej pompy wody i czujnika temperatury spalin; nie ma EGR ani intercoolera chłodzonego wodą)

Napisano (edytowany)

Panowie a jaki olej polecacie oprócz elfa? W maju minęła gwarancja i nie chce tego zalewać.

Właśnie dostałem info z renault polska ze można łączy 0w20 i 5w30. Zalecany Castrol 

Edytowano przez Thenaturat2

Napisano (edytowany)

Castrol GTX 5w30 RN17 - 6l za 130pln

Edytowano przez athlon64x4

Witam,

Ostatnio byłem w salonie Nissan i zapytałem się jaki olej jest lany do Qashqai-a z silnikiem 1,33 i dowiedziałem się, że na wymianę wlewają Shell Helix Ultra Professional AR-L RN17 5W-30.

Niestety podobnie jak Elf, jest to olej bardzo rzadko spotykany.

Pozdrawiam

Nie ma problemu z zakupem oleju Elf RN17FE czy RN17 tyle, że zakup przez Allegro od pewnego "kolegi". W normalnych sklepach praktycznie nie do kupienia.