Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie na nierównościach - Megane lll phlll


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Panowie proszę o pomoc. 

Tak jak wyżej opisane mam problem z dość głośnym stukaniem w kole po stronie pasażera na nierównosciach. Z początku myślałem, że to sworzeń, ale dla pewności wybrałem się do SKP na "trzepaki" i Pan diagnosta nie wykrył żadnych luzów w zawieszeniu. 

Po powrocie do domu z głupoty chwyciłem za ten gwint, który jest od amortyzatora u góry w kielichu i podczas bujania autem góra-dół czuć delikatny luz. Teraz nasuwa się pytanie. 

Czy ten luz może być powodem tego walenia w zawieszeniu? Bardzo proszę o poradę, bo nie wiem co robić a nie cierpię, gdy coś mi tak tłucze w aucie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś na delikatnych nierównościach popukiwało, mechanik twierdził że wszystko jest ok. Nie wytrzymałem pojechałem wczoraj na SKP, na szarpakach podnośnikach i cudach na kiju diagnosta stwierdził DELIKATNY luz na gumach drążka z lewej strony, i to tyle. Kazał nie zawracać sobie głowy póki co, "ten typ tak ma"  i polecił nie szukać dziury w całym, a dla spokojności ducha zalecił wymianę tych gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Są postępy z informacjami w temacie. Sprawdzalem te delikatne, wyczuwalne pod palcem na amorku na samej górze luzy w Meganie z przebiegiem 50 tys km i jest tak samo a nic nie puka, więc to chyba nie to, ale odkryłem następujący fakt... 

Po złapaniu za koło u mnie w aucie w gornej czesci koła na godzinie 12 i energicznym pchaniu i ciągnięciu w/w koła jest odczuwalny niewielki luz i delikatne pukanie. Przenosi się to na calej " gierze" i ciężko coś wymacać... Jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja chwytalem na godzinie 3:45 (w poziomie ) to mi też stukalo i to był sworzeń a Ty lapiesz pionowo wydaje mi się że to łączniki. Rzuć sie pod auto :)złap za przeguby łącznika a w tym czasie druga osoba rusza autem na boki 

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworznie stukają góra dół i lewo prawo. Jak są luzy to koło też ma luz to przecież analogicznie. Łączniki stukają góra dół ale ich luz nie przekłada sie na luz na kole. Jak złapiesz koło 15:15 I szarpiesz lewo i prawo to do wymiany końcówki drążków kierowniczych. Jak łapiesz 12:30 i szarpiesz góra dół i jest luz to dolne sworznie do wymiany. Wszystko trzeba brać na rozum a nie się domyślać. Jak jest luz na amortyzatorze to do wymiany łożysko amortyzatora. 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Stukanie na nierównościach - Megane lll phlll

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!