Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagły problem przy odpalaniu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Megane zaczyna pokazywać pazurki, przecieki wody, stuki w zawieszeniu, a dzisiaj doszedł kolejny problem. Samochód przy odpalaniu , guzikiem Start, włączył zapłon ale nie zakręcił rozrusznikiem, po ponownym wciśnięciu Start silnik odpalił, komunikat że systemy pokładowe OK. Przejechałem kawałek, zgasiłem silnik, poczekałem chwilke odpalam, dzieje się to samo, tylko tym razem musiałem dwa razy wcisnąć Start aby odpalił. Pojechałem do domu, po jakimś czasie robie kolejną próbę odpalenia, wciskam Start, samochód odpalił ale wydaje mi się że czas pomiędzy wciśnięciem Start a zakręceniem rozrusznika był nieco dłuższy niż zwykle. Za pół godz kolejna próba, samochód odpala bezproblemowo, bez zwłoki czasowej. Kolejna próba , nadal wszystko oki. Wieczorem sprawdze ponownie. Czy komuś coś takiego się przytrafiło? Tak jakby rozrusznik poprostu nie wystartował. 

Nadmienię że o samochód dbam aż do przesady, więc usterki nie wynikają ze stanu samochodu.

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję LIFE czyli na zwykły stary kluczyk, nie posiadam tego systemu Start/Stop. U mnie póki co wszystko działa, jedno tylko jest trochę upierdliwe, szarpanie silnika jak jest minusowa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam systemu Start/Stop, tylko odpalanie na guzik a nie na kluczyk. Uruchamianie na guzik występuje z egzemplarzach z systemem R Link. System Start/Stop a guzik do odpalania Start/Stop to dwie różne rzeczy.

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Meca napisał:

Samochód przy odpalaniu , guzikiem Start, włączył stacyjkę/zapłon ale nie zakręcił rozrusznikiem, oraz wyskoczył pomarańczowy znaczek check engine, po ponownym wciśnięciu Start silnik odpalił a check zgasł, komunikat że systemy pokładowe OK.

Ile lat ma akumulator ?

Jaki jest stan jego czopów, klem oraz połączeń masowych?

Jaki jest stan naładowania aku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Ile lat ma akumulator ?

Jaki jest stan jego czopów, klem oraz połączeń masowych?

Jaki jest stan naładowania aku?

 

 

Auto ma 7 miesięcy, kupione nowe w salonie. Nie doradzajcie mi teraz żebym pojechał do Aso bo mam gwarancję. To oczywiste, już jestem umówiony. Pisze tu tylko po to aby się dowiedzieć czy ktoś z Was miał taką usterkę w nowym Megane 4.

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie rozumie Pańskiej logiki. Ja pisze że auto jest nowe a Pan mnie pyta ile lat ma akumulator... Wydaje mi się oczywiste że akumulator w takim aucie też jest nowy. 

21 godzin temu, Sarna1 napisał:

może to być jakiś problem z czujnikiem przy pedale sprzęgła

 

Myślę że jest to prawdopodobne.

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem odpalenie bezproblemowe, dzisiaj też bez najmniejszych oznak problemów. Myśle ze miałem przypadek chwilowego zawieszenia się czujnika sprzęgła. Mam wizytę w serwisie odnośnie innych usterek, wiec poproszę o sprawdzenie tego czujnika.

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!