Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Meca

Megane IV phI Nagły problem przy odpalaniu.

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam, Megane zaczyna pokazywać pazurki, przecieki wody, stuki w zawieszeniu, a dzisiaj doszedł kolejny problem. Samochód przy odpalaniu , guzikiem Start, włączył zapłon ale nie zakręcił rozrusznikiem, po ponownym wciśnięciu Start silnik odpalił, komunikat że systemy pokładowe OK. Przejechałem kawałek, zgasiłem silnik, poczekałem chwilke odpalam, dzieje się to samo, tylko tym razem musiałem dwa razy wcisnąć Start aby odpalił. Pojechałem do domu, po jakimś czasie robie kolejną próbę odpalenia, wciskam Start, samochód odpalił ale wydaje mi się że czas pomiędzy wciśnięciem Start a zakręceniem rozrusznika był nieco dłuższy niż zwykle. Za pół godz kolejna próba, samochód odpala bezproblemowo, bez zwłoki czasowej. Kolejna próba , nadal wszystko oki. Wieczorem sprawdze ponownie. Czy komuś coś takiego się przytrafiło? Tak jakby rozrusznik poprostu nie wystartował. 

Nadmienię że o samochód dbam aż do przesady, więc usterki nie wynikają ze stanu samochodu.

Edytowano przez Meca

Ja mam wersję LIFE czyli na zwykły stary kluczyk, nie posiadam tego systemu Start/Stop. U mnie póki co wszystko działa, jedno tylko jest trochę upierdliwe, szarpanie silnika jak jest minusowa temperatura.

Ja też nie mam systemu Start/Stop, tylko odpalanie na guzik a nie na kluczyk. Uruchamianie na guzik występuje z egzemplarzach z systemem R Link. System Start/Stop a guzik do odpalania Start/Stop to dwie różne rzeczy.

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

3 godziny temu, Meca napisał:

Samochód przy odpalaniu , guzikiem Start, włączył stacyjkę/zapłon ale nie zakręcił rozrusznikiem, oraz wyskoczył pomarańczowy znaczek check engine, po ponownym wciśnięciu Start silnik odpalił a check zgasł, komunikat że systemy pokładowe OK.

Ile lat ma akumulator ?

Jaki jest stan jego czopów, klem oraz połączeń masowych?

Jaki jest stan naładowania aku?

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Ile lat ma akumulator ?

Jaki jest stan jego czopów, klem oraz połączeń masowych?

Jaki jest stan naładowania aku?

Auto ma 7 miesięcy, kupione nowe w salonie. Nie doradzajcie mi teraz żebym pojechał do Aso bo mam gwarancję. To oczywiste, już jestem umówiony. Pisze tu tylko po to aby się dowiedzieć czy ktoś z Was miał taką usterkę w nowym Megane 4.

Edytowano przez Meca

Mi się taka sytuacja przytrafiła z 1-2 razy w przeciągu dwóch lat. Z tym że przy kolejnej próbie od razu odpalał.

46 minut temu, Meca napisał:

Auto ma 7 miesięcy, kupione nowe w salonie.

Nie pytałem o wiek auta a akumulatora i jego stan.

Akumulator też ma 7 miesięcy :) i jego stan jest taki jak powinien mieś siedmiomiesięczny oryginalny akumulator, conajmniej bardzo dobry. Sugestia że w nowym aucie jest stary niesprawny aku? :)

może to być jakiś problem z czujnikiem przy pedale sprzęgła

To by było napisane "wciśnij sprzęgło i hamulec" widzę to prawie co rano :4_joy:

32 minuty temu, Meca napisał:

Sugestia że w nowym aucie jest stary niesprawny aku?

Proszę, czytaj pytania ze zrozumieniem, bo nie udzielasz odpowiedzi na pytania, tylko się wymądrzasz. 

Przepraszam ale nie rozumie Pańskiej logiki. Ja pisze że auto jest nowe a Pan mnie pyta ile lat ma akumulator... Wydaje mi się oczywiste że akumulator w takim aucie też jest nowy. 

21 godzin temu, Sarna1 napisał:

może to być jakiś problem z czujnikiem przy pedale sprzęgła

Myślę że jest to prawdopodobne.

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Ja mam auto z przebiegiem 2 tys. km i raz zdarzyło mi się,  że kręcił rozrusznikiem i nie potrafił zapalić. Po ponownym wciśnięciu przycisku odpalił normalnie i jest tak na razie do dzisiaj

Napisano (edytowany)

Wczoraj wieczorem odpalenie bezproblemowe, dzisiaj też bez najmniejszych oznak problemów. Myśle ze miałem przypadek chwilowego zawieszenia się czujnika sprzęgła. Mam wizytę w serwisie odnośnie innych usterek, wiec poproszę o sprawdzenie tego czujnika.

Edytowano przez Meca

Ludzie, nauczcie się

:lapka:

START/STOP - odpalanie/gaszenie silnika przyciskiem - system bezkluczykowy
STOP&START ew. STOP and START - system gaszenia silnika w korkach, na światłach

• Like 2

Wg mnie czujnik przy pedale sprzęgła.

Dnia 18.04.2019 o 13:17, Andon napisał:

Ludzie, nauczcie się

:lapka:

START/STOP - odpalanie/gaszenie silnika przyciskiem - system bezkluczykowy
STOP&START ew. STOP and START - system gaszenia silnika w korkach, na światłach

Dziwne rzeczy, oprócz tego co napisałem wcześniej, dwa dni temu silnik zapalił mi za 4 razem, rozrusznik kręcił a silnik nie chciał zapalić, po otwarciu maski czułem benzynę. Kiedy w końcu odpalił, to do teraz pali bez problemu. Oczywiście ASO nie widzi problemu według nich wszystko jest ok, a winę zwalają na akumulator, mimo to ze rozrusznik kręcił jak szalony.

Napisano (edytowany)

Auto odpala jeżeli naciśniemy sprzęgło lub hamulec i damy start. Może przetestuj czy dzieje się tak przy wciśnięciu sprzęgła jak i hamulca, to wyeliminuje czujniki przy "pedałach".

Ja osobiście mam problem z odpalaniem auta lecz to z mojego pośpiechu, a mianowicie podczas wsiadania do auta z rutyny przyciskam start i wciskam sprzęgło lecz sprzęgło wciskam często wolniej niż wciskam przycisk start i auto nie odpala. Trochę irytujące lecz wina leży po mojej stronie :bash::10_wink:

Edytowano przez AdamiGo

Tak tak, już po pierwszych problemach przetestowałem czujniki i są oki. Chyba że czujnik sprzęgła te moje dwa razy może się chwilowo zawiesił, a może była to kwestia pośpiechu i zbyt późno wcisnąłem sprzęgło. To akurat mnie nie zmartwiło bardzo. Natomiast martwi mnie sytuacja która raz mi się zdarzyła, o której wyżej napisałem, silnik załapał za po kilkukrotnej próbie odpalenia, ale tym razem rozrusznik kręcił. Z pod maski czułem benzyne, tak jakby silnik się „ zalał” i nie chciał odpalić mówiąc potocznie. Jak narazie problem wystąpił tylko raz, więc mam nadzieje że to jakiś jednorazowy niefart, zdarzenie jednorazowe. Jeśli sie to powtórzy to bardzo się zmartwię. Bo ewidentnie oznaczać będzie że coś jest nie tak, i już słyszę serwis że wszystko oki , że nic nie widzą. Standardowa śpiewka. 

Dnia 17.04.2019 o 20:39, Andrzej-2010 napisał:

Nie pytałem o wiek auta a akumulatora i jego stan.

Ja pierdzielę, jaki ma być stan. Pisze ci, ze auto ma 7 miesięcy, a ty swoje. Może jeszcze niech poda 48 cyfrowy kod, dostępny po wymontowaniu miski olejowej, boszsz,  

ja miałem tak kilka razy, w ciągu trzech lat, nie potrafię podać przyczyny, czasem może nie łapie należycie karta. 

U mnie kiedyś mi się tak raz zdarzyło ale przyczyną było takie delikatne wciśnięcie guzika start zawsze robię to po prostu delikatnie dłużej wcisniety ok 1 sekundy.