Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Meca

Megane IV phI Nagły problem przy odpalaniu.

Recommended Posts

Wg mnie czujnik przy pedale sprzęgła.

Dnia 18.04.2019 o 13:17, Andon napisał:

Ludzie, nauczcie się

:lapka:

START/STOP - odpalanie/gaszenie silnika przyciskiem - system bezkluczykowy
STOP&START ew. STOP and START - system gaszenia silnika w korkach, na światłach

Dziwne rzeczy, oprócz tego co napisałem wcześniej, dwa dni temu silnik zapalił mi za 4 razem, rozrusznik kręcił a silnik nie chciał zapalić, po otwarciu maski czułem benzynę. Kiedy w końcu odpalił, to do teraz pali bez problemu. Oczywiście ASO nie widzi problemu według nich wszystko jest ok, a winę zwalają na akumulator, mimo to ze rozrusznik kręcił jak szalony.

Napisano (edytowany)

Auto odpala jeżeli naciśniemy sprzęgło lub hamulec i damy start. Może przetestuj czy dzieje się tak przy wciśnięciu sprzęgła jak i hamulca, to wyeliminuje czujniki przy "pedałach".

Ja osobiście mam problem z odpalaniem auta lecz to z mojego pośpiechu, a mianowicie podczas wsiadania do auta z rutyny przyciskam start i wciskam sprzęgło lecz sprzęgło wciskam często wolniej niż wciskam przycisk start i auto nie odpala. Trochę irytujące lecz wina leży po mojej stronie :bash::10_wink:

Edytowano przez AdamiGo

Tak tak, już po pierwszych problemach przetestowałem czujniki i są oki. Chyba że czujnik sprzęgła te moje dwa razy może się chwilowo zawiesił, a może była to kwestia pośpiechu i zbyt późno wcisnąłem sprzęgło. To akurat mnie nie zmartwiło bardzo. Natomiast martwi mnie sytuacja która raz mi się zdarzyła, o której wyżej napisałem, silnik załapał za po kilkukrotnej próbie odpalenia, ale tym razem rozrusznik kręcił. Z pod maski czułem benzyne, tak jakby silnik się „ zalał” i nie chciał odpalić mówiąc potocznie. Jak narazie problem wystąpił tylko raz, więc mam nadzieje że to jakiś jednorazowy niefart, zdarzenie jednorazowe. Jeśli sie to powtórzy to bardzo się zmartwię. Bo ewidentnie oznaczać będzie że coś jest nie tak, i już słyszę serwis że wszystko oki , że nic nie widzą. Standardowa śpiewka. 

Dnia 17.04.2019 o 20:39, Andrzej-2010 napisał:

Nie pytałem o wiek auta a akumulatora i jego stan.

Ja pierdzielę, jaki ma być stan. Pisze ci, ze auto ma 7 miesięcy, a ty swoje. Może jeszcze niech poda 48 cyfrowy kod, dostępny po wymontowaniu miski olejowej, boszsz,  

ja miałem tak kilka razy, w ciągu trzech lat, nie potrafię podać przyczyny, czasem może nie łapie należycie karta. 

U mnie kiedyś mi się tak raz zdarzyło ale przyczyną było takie delikatne wciśnięcie guzika start zawsze robię to po prostu delikatnie dłużej wcisniety ok 1 sekundy.