Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam, posiadam Renault Megane III Grandtour 1.5dci 110km 2012 Bose Edition, potrzebuję kupić na tylną oś tarcze i klocki hamulcowe, dodam, że posiadam hamulec elektroniczny. Mam problem ponieważ są różne wersje tarcz z abs i hamulcem elektr. I zwykle bez. Nie wiem co mam wybrać czy posiadam ABS?

Napisano (edytowany)

Proponuję przeczytać ten wątek i polecam szukanie części po nr VIN wiele sklepów daje taka możliwość np motostacja 

Ja wybrałem zestaw ATE 

Edytowano przez gophfer

Tak jak kolega też proponuje klocki firmy ATE o nr: 13.0460-2756.2 dostępne na Allegro nr. oferty 7512954439 za 154zł oraz tarcze firmy SNR o nr.: KF155.110U dostępne na Allegro nr. oferty 7484057600 za 271szt. Całość ca 700zł Raz płacisz za przesyłkę bo oba oferuje Motostacja. Tarcze oczywiście z pierścieniem pod ABS

W SC2 założyłem z tylu budżetowy zestaw Mikoda+Steinhof. Byłem zadowolony. Kupione w sklepie Martec. Dobiorą po Vin. 

Napisano (edytowany)

17 minut temu, omega napisał:

Tak jak kolega też proponuje klocki firmy ATE

Ja kupiłem tarcze i klocki ATE w tarczach ATE łożysko jest SNR  za zestaw ATE zapłaciłem 612zl

Edytowano przez gophfer

gophfer, wlasnie w tym łożysku jest pies pogrzebany bo SNR produkuje je bardzo dobre. Uczciwie powinieneś był napisać "w tarczach ATE łożysko BYŁO SNR" Masz pewność, że tak jest do dziś? Oczywiście można dzwonić, dopytywać itp. ale wybór już zostawmy koledze allegrorx89

W Mikoda łożysko było INA 

Napisano (edytowany)

@omega

Wyrażę się teraz "precyzyjniej" :)

Kupiłem tarcze Ate i klocki Ate. Łożyska do tarcz Ate dostarcza kilku czołowych bardzo dobrych producentów w tym SNR. 

W egzemplarzu tarcz Ate które ja kupiłem miesiąc temu jest łożysko SNR. 

1 godzinę temu, omega napisał:

Oczywiście można dzwonić, dopytywać itp

Sprzedawcy raczej nie będą w stanie powiedzieć co przyjdzie w paczce 

1 godzinę temu, omega napisał:

wybór już zostawmy koledze allegrorx89

Ja wcale go nie namawiam na Ate, tym bardziej że np oryginały można kupić taniej lub w podobnej cenie(w starych moich oryginałach też jest SNR) . 

To był mój świadomy wybór Ate i przód też taki będzie :)

Tutaj też mają części w dobrych cenach, żeby nie było że mam coś z wspólnego z motostacja :)

https://sklepmotonet.eu/

Edytowano przez gophfer

Napisano (edytowany)

Czyli mogę wybrać byle było do hamulca elektrycznego i abs?

Edytowano przez allegrorx89

Napisano (edytowany)

1. Do hamulca elektrycznego

2. Sprawdź po VIN, lub zapytaj sprzedawcę czy będzie pasować do Twojego auta podając mu VIN

3. Zarówno motostacja jak i sklepmotonet jak wprowadzisz VIN umożliwiają dobór części po VIN. 

4. Ja bym nie brał byle co będzie pasować do elektrycznego (wziąłbym coś z Ate, SNR, oryginał Renault, brembo SKF, trw) w wątku który podałem te firmy raczej były polecane 

Edytowano przez gophfer

Dziękuję Wam za pomoc chłopaki i pozdrawiam.

Napisano (edytowany)

Dodam jeszcze zdjęcia tarcz tył i przód żebyście pomogli mi zweryfikować czy tylko tył jest do wymiany. Dodam że któreś piszczą podczas hamowania tylko nie wiem które, obstawiałbym, że piszczą tylne. Takie mam wrażenie podczas wsłuchiwania się przy chamowaniu. Wyczuwalny rant z przodu i z tyłu.

1 zdjęcie tył

2 zdjęcie przód

20190512_184619.jpg

20190512_184638.jpg

Wymianę to się robi nie po wyglądzie tylko po tym jak są zużyte  .Normy techniczne podają jak grube mają być tarcze hamulcowe ,i kiedy trzeba je wymienić.

Czy da się wymienić tylne tarcze i klocki bez Clipa? Co z tłoczkami?

Da się be Clipa , filmiki w tym wątku 

Napisano (edytowany)

Zauważyłem, że w niektórych kompletach tarcz i klocków np. firmy BREMBO są także łożyska koła czy je także poradzę sobie sam wymienić? Czy trzeba je wymieniać? 

Tylne tarcze maja zintegrowane łożysko ale można je też wymienić, zabawa chyba nie warta czasu i pieniędzy według mnie. 

Wymiana łożyska 

Czy mógłby mi ktoś pomóc wybrać jakiś dobry komplet przód + tył np z allegro? 

Mój nr VIN: 

VF1KZ140647526123

Napisano (edytowany)

Przeczytaj wątki które podesłałem i sam wybierz ja wybrałem Ate i jestem zadowolony, długo zastanawiałem się nad oryginalami plus klocki TRW też pewnie byłbym zadowolony. 

Tak jak pisałem i pewnie wielu się zgodzi ze mną, że trw, ate, brembo, oryginały będą ok. 

W motostacja jak wprowadzisz VIN to bedziesz mógł dobrać części OE do tego VIN 

Edytowano przez gophfer

Napisano (edytowany)

Czy w kompletach tarcz lub klocków są dodatkowo jakieś smary, które będę potrzebował? Czym odtłuścić?Jaki klucz do piasty nasadówka 34 czy 36?

1. Brake cleaner  - do odtluszczania 

2.ate pasta montażowa -  do montażu klocków 

3. smar trw pfg110 - do smarowania tłoczkow 

U mnie  jest nasadka 36 idzie sprawdzić po VIN 

57 minut temu, allegrorx89 napisał:

Czy w kompletach tarcz lub klocków są dodatkowo jakieś smary, które będę potrzebował? Czym odtłuścić?Jaki klucz do piasty nasadówka 34 czy 36?

Jak masz takie pojęcie o mechanice to może odstaw auto do warsztatu. Zrobią to porządnie za Ciebie. 

A jak już chcesz koniecznie uczyć się na własnym aucie to podjedź po zabiegu na jakaś stację żeby skontrolować czy zrobiłeś to dobrze. 

Glupia sprawa jak odpadnie ci koło ;).

niektore tematy lepiej powierzyć fachowcom jak się na nich nie znasz. To tak jak z lekarzem, stomatologiem, fryzjerem ;)

Dnia 13.05.2019 o 16:04, gophfer napisał:

1. Brake cleaner  - do odtluszczania 

2.ate pasta montażowa -  do montażu klocków 

3. smar trw pfg110 - do smarowania tłoczkow 

U mnie  jest nasadka 36 idzie sprawdzić po VIN 

Hej czy ten smar trwa pfg110 i ate pasta montażowa to jedyne smary które potrzebuje? Nie muszę mieć już żadnych innych smarów typu ceramiczny itp? Co smarujesz czym ?

Pasty montażowej użyłem zamiast smaru miedzianego, a smar trw do tłoczków tylnego zacisku, może być też do prowadniczek w przodzie. 

A i jeszcze użyłem kleju do gwintów 

Napisano (edytowany)

1.Jak sprawdzić tą nasadkę po nr vin?

2.Muszę także poluzować odpowietrznik przed cofnięciem tłoczka ? Jak to wygląda przy użyciu Clipa i bez?

3.Czy muszę później po powyższym zabiegu odpowiedzieć układ czy wystarczy dokrecić odpowietrznik?