Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

1 kupić w castoramie 34 i 36, później zwrócić tą nie używaną :)

2 nie, wystarczy otworzyć zbiorniczek wyrownawczy, jeśli masz pod max trochę ująć d

3 nie robisz nic z odpowietrznikami no chyba że masz zapowietrzony układ lub przy okazji wymienisz płyn chłodzący 

Widać, po wpisach,ze jesteś laikiem, więc dobra rada jedź do warsztatu. Dla wiadomości tłoczki z tyłu się wkręca nie wciska , odpowietrznika się nie odkręca.

Napisano (edytowany)

Spostrzeżenie niezłe;) że jestem laikiem, mam dwie ręce i fajnych ludzi na forum, którzy pomimo, że zadaje dla nich błahe pytania dla mnie są ważne i cieszę się, że mi pomagają. Więc nie zabijaj w ludziach zapału do nauczenia sie i zrobienia czegoś samemu.  

Edytowano przez allegrorx89

Ale weź jednak pod uwagę że są to hamulce, bezpieczeństwo Twoje, twojej rodziny, wszystkich na drodze...  To nie zabijanie zapału, to rozsądek. 

Zrobisz jak uważasz.

Uczyć to się możesz na motorynce. Tutaj lepiej zdaj się na fachowca/kolegę który ma warsztat - popatrz jak to robi. Pomóż. Potem może zrobisz sam. Nie ucz się na własnym samochodzie. Szkoda co tych 200 czy 300 pln na mechanika ?

Napisano (edytowany)

Nie zabijam w tobie zapału, dobrze że chcesz sam sobie pogrzebać przy samochodzie,  tylko że nie umiejąc pływać idziesz od razu na głębszą wodę. Popatrz na początek na Youtube na wymianę tylnych klocków, zobacz czym i jak się wkręca tłoczek.

Ale pytaj, poza ostrzeżeniami na pewno ci tutaj ktoś podpowie.

Tu masz niezłą instrukcję

Edytowano przez Tomek65

Dnia 18.05.2019 o 07:48, Tomek65 napisał:

Nie papuguj.

Hej mam jeszcze pytanie, czy te gumki tulei prowadzących też wymieniać? Nie są sparciałe. Czy wystarczy je dobrze przeczyścić?

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Jak są dobre to zostawić

Napisano (edytowany)

Hej czy da radę odkręcić śrubę piasty o rozmiarze 36mm to nasadką typu 1/2 36mm ponieważ nie posiadam klucza do nasadek 3/4 mam tylko grzechotkę Na trzpień 1/2.

Napisano (edytowany)

Hej własnie jestem tydzień po wymianie (samodzielnej) tarcz i klocków przód i tył, wszystko marki BREMBO, nie bylo to takie trudne. Dziekuje wam wszystkim za pomoc. A o to moje efekty :)

20190621_200338.jpg

IMG-20190621-WA0004.jpeg

Ładnie to wyszło :applause:. Również mam zamiar wymienić na dniach tylne tarcze i klocki, zakupiłem już OEM Renault z łożyskami SNR. W zestawie nie było nakrętek piasty na klucz 36, co gorsza nie mogę ich nigdzie znaleźć (czy źle szukam?). I tutaj pytanie do Was: ma ktoś namiary gdzie to można kupić? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.

Napisano (edytowany)

Ja rozmiar klucza 36 3/4 kupiłem online razem ze wszystkimi potrzebnymi mi rzeczami na motostacja.com. Nakrętki z regóły powinny być razem w komplecie z tarczami. Ja miałem komplet tarcze + nakrętki na rozmiar klucza 36. Poszukaj online będzie łatwiej

Screenshot_20190624-165743_Chrome.jpg

@Laros, a możesz podać nazwę producenta tych tarcz (z łożyskami), które zostały Ci sprzedane bez nakrętek?

A Tutaj już razem z oponkami i jak się prezentuje?

20190626_143540.jpg

20190629_170947.jpg

Tarcze i klocki wymienione na oryginalne. Hamulec elektryczny bez problemów da sie wymienic bez komutera. zaciski cofnięte przez podanie 12 V na zaciski, toczek zacisku wystarczy wkrętakiem wcisnąć. Potrzebne narzędzia: nasadka 13, nasadka 36, torx 60, klucz płaski 15/16, młotek, wkrętak montażowy, dwa przewody, akumulator 12V, benzyna ekstrakcyna, pędzel, szczotka druciana, smar do hamulców.